Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Cyfrowego Polsatu po 3Q2015

Wyniki Cyfrowego Polsatu po 3Q2015

sirmark 12 Listopada 2015 10:19

11 2

W III kwartale 2015 roku Grupa Cyfrowy Polsat uzyskała przychód na poziomie 2415 mln zł oraz zysk netto w wysokości 502,5 mln zł. EBITDA całej Grupy wyniosła 930 mln zł, a marża EBITDA 38,5%.

Na koniec września 2015 roku Grupa posiadała 5,938 mln klientów kontraktowych (spadek o 4% w porównaniu do 3Q2014), a spółki należącego Grupy świadczyły łącznie blisko 16,395 mln aktywnych usług kontraktowych i przedpłaconych (RGU) (spadek o 0,3% w porównaniu do 3Q2014). Usługi kontraktowe stanowiły 75,7% łącznej liczby aktywnych usług.

cyfrowy polsat wyniki cyfrowy polsat wyniki cyfrowy polsat wyniki

Na koniec września liczba aktywnych kart SIM postpaid wyniosła 6 505 016 (spadek roczny o 1,7%) oraz 1 517 310 kart abonamentowych z ofertą mobilnego Internetu (wzrost roczny o 19,6%). W ofercie prepaid liczba kart SIM spadła w skali roku o 4,4% do 3 685 092, a w przypadku mobilnego Internetu na kartę nastąpił spadek o 12,9%, do 231 244. Daje to łącznie 11 938 662 aktywnych kart SIM.

Na jednego klienta w III kwartale przypadało średnio 2,09 aktywnych usług kontraktowych, względem 1,98 przed rokiem. Dawało to (licząc razem z telewizją) średni miesięczny przychód na klienta w wysokości 88,1 zł (o 1,8% wyższy niż przed rokiem). Wynik ten to m.in. zasługa rosnącej popularności oferty łączonej smartDOM, z której korzysta ok. 900 tys. klientów, posiadających łącznie 2,7 mln usług (RGU).

cyfrowy polsat wyniki cyfrowy polsat wyniki cyfrowy polsat wyniki




Oferty na kartę przynosiły Grupie średni miesięczny przychód na klienta w wysokości 19 zł, co stanowiło wzrost o 3,8% (wyliczenie uwzględnia 60,47 tys. aktywacji telewizji na kartę).

Wskaźnik churn dla klientów kontraktowych (odejść klientów) wyniósł 10,2%, co miało związek z kończącymi się umowami płatnej telewizji, które wygasały w połowie roku.

Liczba stacji bazowych w technologii LTE800 przekroczyła w III kwartale roku liczbę 2890. Zasięgiem Internetu LTE i HSPA/HSPA+ objętych było, odpowiednio, ponad 91% i prawie 100% populacji Polski.

Sprzedaż smartfonów w III kwartale stanowiła 90% wszystkich sprzedanych telefonów w ofercie i udział ten systematycznie rośnie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: 3q2015 | cyfrowy polsat

w sumie: 42
  • -2

    1. ~  2015-11-12 10:39:05  host: user-94-254-199-35.play-internet.pl

    Czyli wyniki bardzo dobre. SmartDom cieszy się coraz większą popularnością.
    Zysk netto ponad 502 mln! Wyniki jakich może konkurencja pozazdrościć.

  • 1

    2. ~Abonent T-Mobile  2015-11-12 10:42:03  host: 188.146.75.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jakiś niski ten zysk Netto w porownaniu do przychodu,Czyżby ktoścoś mataczył?

  • -4

    3.  2015-11-12 10:44:21

    2 - a jaki powinien być? 90% przychodu? 99% może? Pomyśl, zanim zaczniesz głupio (tak, głupio) pytać ;-)

  • -4

    4.  2015-11-12 10:48:28

    Ciekawe czy podobne pytanie zadałeś w pozostałych przypadkach? Nie pamiętam wyników Twojego operatora, ale Orange miało większe przychody ale zysk zdecydowanie niższy... Chyba mają jeszcze lepszych speców od mataczenia, nie?

  • 2

    5. ~Abonent T-Mobile  2015-11-12 11:12:36  host: 188.146.75.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Każdy operator kombinuje jak tylko może by wyciągnąć pare groszy więcej.Mój pewnie wcale nie jest lepszy.

  • 4

    6. ~Ja  2015-11-12 11:13:36  host: 89-68-143-192.dynamic.chello.pl

    Klientów przybywa a radiolinie jak były tak są. 180mbit/s na 40tyś miasto kończy się wynikami w okolicach 2-3mbit w LTE!

  • 0

    7. ~licznik  2015-11-12 11:25:26  host: 45-33-135-213.IP.cloudmosa.com

    @6 licznik vi nawala - ten LTE.

  • -4

    8. ~  2015-11-12 11:52:13  host: user-94-254-199-35.play-internet.pl

    Psy szczekają a karawana jedzie dalej.
    Niedługo lekcje się skończą, to głos zabiorą specjaliści od ekonomii i będzie wysyp fachowych komentarzy jak to Polkomtel jest o krok od bankructwa. :)

  • -1

    9.  2015-11-12 12:02:05

    Mnie najbardziej dziwi wzrost zainteresowania najgorszym na rynku, ograniczonym (te setki stron na forum krytycznych uwag) internetem LTE od Plusa...

  • 0

    10. ~do 6  2015-11-12 12:06:18  host: user-109-243-221-33.play-internet.pl

    CHłopie od 4 lat u mnie jest HSPA900 i od samego początku w dzien max to 0,5Mbps :) w nocy 14Mbps więc w chwili powstania nadajnika juz byl przeciążony. Jedynie dolatuje ledwo na jedną kreskęLTE 800 i predkość podobna, za to mam play, orange i t-mobile LTE :) dziala . play od 3 lat :) orange,t-mobile od miesiąca.

    Wszystko u mnie jest lepsze od PLUSA :) minimum 2100HSPA +DC i lte 3 operatorzy a plus max hspa+ 900

  • 1

    11.  2015-11-12 12:09:17

    @9wlo. Idąc twoim tokiem myślenia, to po tysiącach komentarzy na temat jakości p4, ten już od lat powinien tracić klientów. ;) Wiem, że jak zwykle prowokujesz, ale sprawa jest banalnie prosta. REKLAMA i LTE lepsze od Neostrady na wsi. Bo z nią najczęściej konkuruje.

  • 0

    12.  2015-11-12 12:11:44

    a u mnie plus chodzi całkiem spoko, ping w grach po 50ms, prędkości średnio w dzień 30Mbps :P ale na początku miałam duże problemy z rzekomym przekroczeniem wielokrotnym limitów "bez limitu" :)

  • 0

    13.  2015-11-12 12:12:24

    6@, w 40 tys mieście LTE Plusa daje 23/10 MB/s.
    Przed chwilą robiłem Speed Test.

  • 0

    14. ~  2015-11-12 12:16:36  host: user-94-254-199-35.play-internet.pl

    Ja z czystym sumieniem mogę polecić LTE w miejscach, gdzie sprawdziłem i nie spotkałem się z prędkością niższą niż 10Mb a przeważnie dw to 18-25Mb. W miastach wyciągałem >90Mb.
    Teraz korzystam z Play i w tym miejscu też nie mogę narzekać, bo 5-14 Mb jest niemal stale.
    Nie mniej jednak odnosząc się do wyników CP, to trzeba obiektywnie przyznać, że radzą sobie bardzo dobrze.

  • 2

    15. ~pabloki@9wlo  2015-11-12 12:20:05  host: user-46-112-191-202.play-internet.pl

    wlo wiesz dlaczego ludzie interesuja sie plusem - bo ma korzystny smartdom i dziął na nich nielimitowany net a potem zonk. polacy lubia tanio, nieważne że potem pluja sobie w brode , ważne że tanio. przed przesiadka na inny internet testowałem plusa i wypadł słabiej od play. myślę że smart dom ma realne ceny dostosowane do do obecnej jakości plusa bo przeciez żaden operator nie dawał by takich korzyści nie licząc sie z kosztami.

  • -3

    16. ~  2015-11-12 12:30:14  host: user-94-254-199-35.play-internet.pl

    15, to twoje gdybanie jedynie. Ja też jestem abonentem smartdomu i w żaden sposób nie czuję się oszukany, bo net działa także po limicie zapisanym w umowie i prędkość także jest ograniczona do tej zgodnej z umową.
    Za trzy usługi średni rachunek w ciągu dwóch lat to 35zł/m-c. Czy inny operator może mi zaproponować zbliżoną cenę?

  • 2

    17. ~ola  2015-11-12 12:32:27  host: 212.180.199.114

    @6 masz racje... 3-5mb i reklamacja na zasadzie odczep sie... nawet gsm przerywa i wymuszac nalezy umts900 porazka...

  • 2

    18.  2015-11-12 12:46:17

    Poczekajmy na wyniki PLAY będzie 13,5 mln jak nic ;)

  • -2

    19. ~Mari-ola  2015-11-12 12:47:34  host: public-gprs354112.centertel.pl

    @17-znamy już dobrze Twoje problemy i wyczekujemy na dzień w którym uwolnisz się od plusa. Po prostu źle trafiłaś z dostawcą internetu, w innym miejscu ktoś z TM czy O ma podobne problemy jak Ty, po prostu nie ma sieci idealnej.

  • 2

    20.  2015-11-12 12:56:24

    Szukam aplikacji na androida która pokaże na jakiej częstotliwości LTE pracuje w danym momencie mój telefon. Znacie coś takiego? Telefon w sieci Plus i non stop problem z zasięgiem.

  • -1

    21.  2015-11-12 13:19:55

    Niestety są miejsca gdzie nie ma zbyt wielkiego wyboru. Albo neostrada do 2mbit/s albo LTE z odległości 12km. To drugie nie jest takie złe (Około 13 mbit/s DL, 3 mbit/s UP) gdyby nie brak zewnętrznego IP i wieczorne przeciążenia sieci. Tak więc przypuszczam, że to głównie dla LTE 800 najwięcej ludzi podpisuje umowy z Play/Polsat.

  • -2

    22. ~  2015-11-12 13:37:31  host: user-94-254-199-35.play-internet.pl

    18, tak, Play jedynie ilość kart sim podaje w wynikach finansowych wię pozostaje jedynie tym się cieszyć. Dla innych operatorów zysk jest bardziej istotnym wskaźnikiem. No ale widać, że fanom liczba kart sim wystarczy do spełnienia

  • -3

    23.  2015-11-12 14:07:36

    słoneczny - no o upadku któregoś kolejnego MNO kiedy jakiś MVNO coś o złotówkę tańszego da nie wspomniałeś ;-)

  • 3

    24. ~  2015-11-12 16:07:46  host: 89-65-159-68.dynamic.chello.pl

    Bardzo dobry wynik Grupy CP. Odkąd wielki biznesmen jest za sterami to od razu poprawily się wyniki spolki

  • -3

    25.  2015-11-12 16:09:53

    24 - a zanim Solorz przyszedł były gorsze?

  • -2

    26.  2015-11-12 16:22:04

    @25
    Rekordowa EBIDTA zostala osiagnieta juz za czasow P. Solorza, ktory wspominal o bizantyjskiej strukturze, jaka zastal przy ul. Postepu i pracownikach o mentalnosci panstwowej spolki, etc.

  • -2

    27.  2015-11-12 16:26:36

    chlopaki_nic_sie_nie_stalo - odkąd Solorz przejął Polkomtel, zdaje się całkiem inaczej raportują wyniki?

  • -3

    28.  2015-11-12 16:49:36

    @27
    Zgadza sie., teraz tak jest.
    Natomiast rekorodowa EBIDTA byla przed polaczeniem PLK z CP. Nawet smiesznie wyszlo, bo jednego dnial byl komunikat o rekordzie a drugiego o likwidacji premii dla pracownikow.

  • 1

    29. ~Bn  2015-11-12 17:01:45  host: n05-05-06.opera-mini.net

    No to pluskomtel przestal byc liderem ilosci aktywacji post paid czy tez jeszcze liideruje.

  • -2

    30. ~  2015-11-12 17:15:05  host: 89-65-159-68.dynamic.chello.pl

    Zaczęli zbierać żniwa z zasianego zboża w postaci smartDomu. Wyniki bardzo dobre i właściciele mogą być zadowoleni.
    Dobrze zarządzana firma i dobra oferta muszą przynieść efekty w postaci wysokiego zysku, co właśnie się dzieje.

  • 0

    31. ~Archie  2015-11-12 19:52:50  host: 088156128237.dynamic-ww-1.vectranet.pl

    Nieźle to wygląda. Mają dobry ten net w plusie i to widać. BArdzo dużo ludzi na to do nich ciągnie. No i fakt, smart dom też im pomaga.

  • 1

    32. ~Wersja na zimę z chlapaczami  2015-11-12 20:49:05  host: public-gprs360649.centertel.pl

    Orange ma wiecej kart postpaid, no coz plus slabnie ale z takimi cenami telefonow to nie dziwi

  • 0

    33.  2015-11-13 18:01:48

    32, cena telefonu to nie wszystko, doradzałem osobie, która chciała przejść z T-Mobile do jakieś innej sieci, dobre oferty dla nowych posiadał tylko Plus i PLAY, owe Orange nie miało startu pod względem, oferty no-limit, pakietów internetowych czy minut do UE.

  • 1

    34. ~miliard  2015-11-13 22:51:53  host: apn-95-41-86-147.dynamic.gprs.plus.pl

    Pół roku szarpaniny, pisania reklamacji, odwołań i zapewnień operatora o staraniach przy rozwiązaniu problemu i udało się - smartDom jest rozliczany prawidłowo. Buk zapłać.

  • 0

    35.  2015-11-14 11:29:09

    przydałoby się zestawienie porównawcze dla całego rynku, skoro opublikowane zostały wyniki po 3Q przez głownych graczy

  • -1

    36. ~Matek90  2015-11-16 11:55:32  host: n73.ngates.nasze.pl

    @33- Orange daje 400 minut w roamingu co miesiąc, która sieć daje więcej?

  • 0

    37. ~Maria  2015-12-08 21:19:00  host: host-5-133-253-221.wtvk.pl

    SmartDOM to jest ten pakiet usług, który będzie klientów przyciągał. I tych chcących mieć 3 podstawowe produkty /telewizja, internet, telefon/, jak i tych bardziej wymagających. Kwestią czasu jest kiedy smartDOM dobije do 1 miliona użytkowników.

  • 0

    38. ~Vandzel;  2015-12-09 18:27:22  host: aelc239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Te znakomite wyniki jak na polskie warunki polsat niewątpliwie zawdzięcza dobrej strategii inwestycyjnej, m.in. kupno Plusa, a takzę wprowadzenie multioferty, która związała z nim już prawie milion abonentów. Zaleta jest obopólna - klient płaci mniej i ma więcej, a polsat zyskał nowych i utrzymał starych abo.

  • 0

    39. ~Mikołaj  2015-12-10 20:11:54  host: 093105178214.dynamic-ww-1.vectranet.pl

    Ciekawe, czy uda się CP osiągnąć 1 milion klientów smart domu jeszcze w tym roku. Dobrą mają ofertę przedświąteczną, więc pewnie dadzą radę. No ale niepewność zawsze zostaje.

  • 0

    40. ~  2015-12-10 20:33:58  host: dxj149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Spółki należącego Grupy? Smark, ty masz jakiś zakład z cencjuszem, który palnie coś głupszego?

  • 0

    41.  2015-12-10 20:40:43

    Zielone papugi zaleją Polskę
    :-(

  • 0

    42. ~Cornelius  2016-01-24 10:35:50  host: bpp252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wyniki polsatu po 3 kwartale prezentują się świetnie. Czwarty, który zostanie pod koniec stycznia ujawniony te wyniki tylko polepszy. Główna w tym zasługa multioferty polsatu, która przyciągnęła setki tysięcy nowych abo.

Dodaj swoją opinię