Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Cyfrowego Polsatu po 2Q2015

Wyniki Cyfrowego Polsatu po 2Q2015

orson_dzi 26 Sierpnia 2015 09:10

5 9

W II kwartale 2015 roku Grupa Cyfrowy Polsat uzyskała przychód na poziomie 2 469 mln zł oraz zysk netto w wysokości 305 mln zł.

EBITDA całej Grupy wyniosła 977 mln zł, a marża EBITDA 39,6%. Grupa Cyfrowy Polsat miała na koniec marca 6 532 488 aktywnych kart SIM postpaid (spadek roczny o 2,1%) oraz 1 483 193 kart abonamentowych z ofertą mobilnego Internetu (wzrost roczny o 32,1%). W ofercie prepaid liczba kart SIM spadła w skali roku o 6% do 3 972 069, a w przypadku mobilnego Internetu na kartę nastąpił spadek o 18,4%, do 193 270. Daje to łącznie 11 933 056 aktywnych kart SIM.

Dd II kwartału 2014 roku Grupa Cyfrowego Polsatu prezentuje liczbę aktywnych kart stosując 90-dniową definicję aktywności kart SIM (standard Komisji Europejskiej), zamiast dotychczasowego, stosowanego powszechnie w Polsce raportowania 12-miesięcznej ważności kart. Według nowego raportowania, za aktywną kartę SIM w systemie prepaid uznaje się taką, z której w ciągu ostatnich 90 dni wykonano lub odebrano połączenie, wysłano/odebrano wiadomość lub uruchomiono na niej transmisję danych (wcześniej w ciągu 12 mies.).

Na jednego klienta w I kwartale przypadało średnio 2,07 aktywnych usług kontraktowych, względem 1,93 przed rokiem. Dawało to (licząc razem z telewizją) średni miesięczny przychód na klienta w wysokości 87 zł (o 2% wyższy niż przed rokiem). Wynik ten to m.in. zasługa rosnącej popularności oferty łączonej smartDOM, z której korzysta 791 tys. klientów, posiadających łącznie 2,41 mln usług. W samym I kwartale przyrost usług w ramach oferty smartDOM wyniósł 319 tys. Nowa oferta programu SmartDOM pozwala obecnie na zakup 6 usług, z czego 5 z nich podlega rabatom.

Oferty na kartę przynosiły Grupie średni miesięczny przychód na klienta w wysokości 18,3 zł, co stanowiło wzrost o 2,2% (wyliczenie uwzględnia 41,5 tys. aktywacji telewizji na kartę).




Wskaźnik churn (odejść klientów) wyniósł 10,1%, co miało związek z kończącymi się umowami płatnej telewizji, które wygasały w połowie roku.

Liczba stacji bazowych w technologii LTE800 przekroczyła w II kwartale roku liczbę 2300. W czerwcu z transmisji danych aktywnie korzystało 4,9 mln kart SIM.

Sprzedaż smartfonów w II kwartale stanowiła 90% wszystkich sprzedanych telefonów w ofercie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: cyfrowy polsat | 2q2015

w sumie: 55
  • 0

    1. ~  2015-08-26 09:30:28  host: user-109-243-78-88.play-internet.pl

    Którzy operatorzy w raportach liczby aktywnych kart SIM stosują również metodę 90-dniową, kto 12-miesięczną, a czy jest jakiś, który raportuje tylko karty aktywne np. w ciągu ostatnich 30 dni

  • 0

    2. ~  2015-08-26 09:33:00  host: public-gprs517104.centertel.pl

    @1
    Play wyłącza karty zaraz po zakończeniu okresu ważności połączeń przychodzących. Orange z datą na starterze o ile nie jest używana. T-mobile i po 3 latach nieużywania nadal działa.

  • 0

    3.  2015-08-26 09:33:12

    1: 30 dni podawał Virgin (GPO w "Witek nadaje"), CP podaje 90 dni, cała reszta podaje wszystkie karty SIM, które logują się do sieci.

  • 0

    4.  2015-08-26 09:38:14

    2 - chyba w regulaminie tylko to mają zapisane, bo nie stosują w praktyce ;-)
    Witek - a kart, które leżą w szufladzie np. rok i po roku sprawdzam - działa - nie liczą? Sądzę, że liczą jednak. Szczególnie mój ulubiony lider w konkurencji prepaid ;-)

  • 0

    5.  2015-08-26 09:44:28

    wlo: liczą te, które mogą zalogować się do sieci.

  • -1

    6.  2015-08-26 09:54:38

    Mogą... Czyli wszystkie nie zdeaktywowane - też leżaki z tego wynika ;-)

  • 0

    7. ~Worek  2015-08-26 09:55:16  host: 92.40.249.178.threembb.co.uk

    Cześć Witku
    A wyniki midasa?
    Będziesz publikował?
    Jak by prosić można było

  • 1

    8.  2015-08-26 09:59:49

    plus, grupa cyfrowego polsatu, dawno temu wymyślili sobie plusdom i tego typu usługi łączone, pojedynczy zakup usługi wychodzi droga i to jest pewien powód strat w ofercie głosowej, kierunek jest jasny, liczy się tv i internet reszta usług jest tylko dodatkiem.

  • -1

    9.  2015-08-26 10:04:59

    Karta SIM, włożona do alarmu rozumiem też zalicza się do "aktywnych"? Pytam z ciekawości

  • 0

    10. ~pabloki  2015-08-26 10:07:07  host: 188.146.96.35.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    wskaźniki smrt dom będą rosły jak ludzie będa przedłużac kończace się umowy , tu jest jeszcze pole do wzrostu.

  • 1

    11. ~ola  2015-08-26 10:16:41  host: ip-37-248-254-70.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @10.~pabloki - stary smart było 100%+50%+1zł..w nowym jest gorzej, więc zapomnij o dobrym wyniku na przedłużki... przynajmniej u mni SlowDom leci do odstrzału...

  • 0

    12. ~ja+play  2015-08-26 10:20:10  host: user-46-113-161-252.play-internet.pl

    przed chwilą patrzyłem ofertę smart dom i nie jest już tak atrakcyjna jak w poprzednim roku . Chwalili się internetem do 150mb/s a teraz jest lte 2mb/s.

  • 0

    13. ~pabloki  2015-08-26 10:34:46  host: 188.146.96.35.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @11 ola ,ma potencjał dalej . plus przyzwyczaił klientów klientów do sztywnej oferty . smartdom idealnie wpasowuje sie w klienta cyfrowego polsatu. ludzie starsi niechetni do zmian ale chętni do oszczedności. smart dom byl lepszy ale dalej klient zaoszczędzi . zobaczysz po kolejnych wynikach że wzrosło. klienci plusa będa znikoma częscia połaczeń smartdomu, oni raczej będą odchodzić.

  • 2

    14.  2015-08-26 10:35:28

    Mam smarta z pierwszej wersji. Telewizję zostawię ale telefon przenoszę. W segmencie cen 30 zł jest duży wybór. Zasięg Plusa u mnie momentami spada do -113db. Praktycznie go w budynku tłumi. 2 lata z Plusem mi wystarczy. Smarta nie przedłużę. Wolę dopłacić ale móc korzystać.

  • 0

    15. ~pablok029  2015-08-26 10:39:08  host: user-94-254-129-61.play-internet.pl

    Trzeba upaść na głowę żeby brać wszystkie usługi w jednej sieci.Kajdanki lubicie.

  • 1

    16. ~pabloki  2015-08-26 10:44:47  host: 188.146.96.35.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @14 nie u wszystkich budynek tłumi zasięg. ci co mają zasięg zostana w plusie . odejda tylko młodsi wiekowo klienci.

  • -1

    17. ~Dupelek  2015-08-26 11:00:55  host: apn-37-7-131-78.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja mam "mobile" przy ' -108 dB/s w budynku (Plus) LTE 45Mb/s down. Czasem w czsie duzego obciazenia spada do 30 MB/s

  • -2

    18. ~  2015-08-26 11:06:20  host: adeb254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    15, za trzy usługi płacę mniej, niż za jedną, a przez jakiś czas nie płacę nic (PlusBank dopłaca do interesu). Tak, takie kajdanki to ja lubię.

  • 3

    19. ~ola  2015-08-26 11:16:04  host: ip-37-248-254-70.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    13.~pabloki - a jakość tej usług? wybacz, lecz czekam tylko do końca umowy... wyleczyłam się z przerywania GSM, słabego UMTS900 i neta do 6Mb/s.. a przepraszam150Mb/s... całe 2km od nadajnika, na reklamację odp. tak jest i koniec... dobrze że choć TV jako tako działa. Oferta na przedłużenie umowy, zapewne plusowe +10%... hihi wolę dopłacić 7zł i mieć 3 usługi u innych z wypróbowaną jakością.. a Plus? niech nadal łączy miasta 40tys. 2 nadajnikami...

  • 1

    21.  2015-08-26 11:29:57

    Ad 19
    Trafiłaś w sedno sprawy. Miasto 40 tyś. 1 nadajnik Plus i 1 nadajnik Areo. T-mobile i Orange po 3 stacje, Play 4 stacje. Tyle w temacie. Płace za telefon 29,90 sam sim. Jest na rynku kupę ofert w tej cenie. Znajdę coś bez problemu z sasięgiem.

  • 0

    22.  2015-08-26 11:36:58

    To PLAY jest teraz na 3-ciej pozycji ? http://tlp.is/7cj

  • 0

    23. ~ola  2015-08-26 11:37:42  host: ip-37-248-254-70.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @21.Thomas123 - zasięg jest, kwestia jego jakości, w GSM potrafi wywalić na nadajnik 7km dalej i koniec rozmowy, a UMTS900 jest słaby 2km od nadajnika... Z tego co się dowiedziałam, całe miasto leci na radiolinii (35tys. osób), do tego mniejsze po drodze, a wspólnie do większego 50tys. aby dopiero zaliczyć światełko... To że technologie są dostępne, nie znaczy ze ich jakość jest odpowiednia. Tak się wmanewrowałam, działa działa i tyle... Dlatego czekam na koniec umowy. Co do NW! masz racje, gęsta sieć nadajników = jakość, u mnie dwie stacje światło, a reszta od nich radio.... To nie są kolosalne różnice, Plus 6Mb/s ping 35, Nju 15Mb/s ping 18 jeśli chodzi o Internet, telefon UMTS900 Nw! wygrywa, nawet pozostawili nadajniki na wioskach 2-3tys. os. z GSM/UMTS. Sama chciałam to mam, spłacę i odejdę...

  • 1

    24. ~Calm7  2015-08-26 11:42:03  host: cno11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @22) Tylko Plus liczy prepaidy w definicji trzymiesięcznej reszta sieci w definicji dwunastomiesięcznej.

  • 0

    25. ~Calm7  2015-08-26 11:45:15  host: cno11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W tym Plus+) czyści bazę numerów nieużywanych lub małoużywanych.

  • 2

    36. ~Xxx  2015-08-26 12:43:16  host: dbg39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla tych co juz uzywaja promocji smartDOM i duzo mowia o nie przedluzaniu unowy bo warunki sie zmienily... Jezeli uzuwasz smartDOM to tak dlugo jak bedziesz spelnial warunki tak dlugo zachowasz rabaty na tych warunkach na ktorych wszedles do pronocji. Wiec niech te pare osob nie sieje zbednego fermentu...

  • 0

    37. ~Maks  2015-08-26 13:29:38  host: 093105178217.dynamic-ww-1.vectranet.pl

    Ależ im się zwiększyła liczba klientów na net mobilny... Dobra promocja, dobre warunki, dobry zasięg i to wystarcza do sukcesu.

  • 1

    38. ~  2015-08-26 14:11:31  host: acc217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    36, napisałeś prawdę i coś dobrego o Plusie, więc spodziewaj się minusów :)

  • -2

    39. ~pabloki  2015-08-26 15:39:20  host: 188.146.131.74.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    22 to nie wiedziałes że plus ma najmniej aboenentów ?

  • 1

    40. ~mak  2015-08-26 15:57:00  host: 91.244.218.189

    Abonentów to ma najwięcej.

  • 0

    41. ~Punk  2015-08-26 17:32:17  host: 5.174.101.55

    Do "36" nie wiem co masz w umowie, ale u mnie jeśli nie zmienię warunków lub nie wypowiem umowy to TV i Internet mi idą tak w górę że już nie opłaca się mieć usług i lepiej zrezygnować.
    Zobaczę co będzie na przedłużenie, jak gorsze warunki będą to pójdę do konkurencji.

  • 0

    42. ~Tomek  2015-08-26 18:10:28  host: 89-72-56-111.dynamic.chello.pl

    23 ma rację. Tak samo jest nawet w większych miastach. Przykład Wrocław.

  • 0

    43. ~Tomek  2015-08-26 18:11:03  host: 89-72-56-111.dynamic.chello.pl

    Potwierdza to nawet rfbenchmark.pl

  • 0

    44. ~@41  2015-08-26 18:13:09  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    Podaj mi dokladnei z kiedy masz umowę która weszla do SmartDOM sprawdze reguilamin.

  • 0

    45. ~@41  2015-08-26 18:17:33  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    Taka sytuacja może mieć miejsce jedynie kiedy masz w plusie mixa jako P1 (podstawa smartdomu) i skoncza Ci się doładowania. W takim wypadku należy przedluzyc umowę na mix albo przejść na abonament z co najmniej ta sama kwota i rabaty te co masz na DTH i INT pozostaną bez zmiany.

  • 0

    46. ~@41  2015-08-26 18:37:28  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    W pozostałych przypadkach wystarczy umowy mogą być zawarte na czas nieokreślony bądź przedluzane z co najmniej te kwota z która wchodziles do smartdom. Ta jak mowie jedyny wyjątek stanowy MIX w plusie gdzie nie mogą się skonczyc doładowania i wcześniej trzeba cos zrobić aby zachować rabat. Rabat będzie zachowany na takich warunkach jakie określa regulamin z dnia kiedy wchodziles do smartdom. Jak podasz mi tak jak pisałem date z kiedy masz smart dom to przytocze Ci fragmenty regulaminu :)

  • 0

    47. ~Punk  2015-08-26 20:04:05  host: 5.174.101.55

    Do "46" coś między 12 a 20 czerwca tamtego roku, mi chodzi o warunki że jeśli nie zmienię umowy na TV czy na Internet i przejdę na czas nieokreślony to będę płacił przez rok za TV z opłata prawie 200 zł co po SmartDOM kwota prawie 100 zł z rabatem jest i tak za duża i wtedy wole zrezygnować z umowy niż im płacić takie pieniądze.

  • 0

    48. ~  2015-08-26 20:27:39  host: apn-95-40-167-131.dynamic.gprs.plus.pl

    46, masz rację ale jak ktoś ma umowy ze sprzętem, to mu nie opłaca się po 2 latach umowy dalej płacić kiedy nowego sprzętu nie otrzyma się na tych warunkach

  • 0

    49. ~@47  2015-08-26 20:55:05  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    § 6 UTRATA KORZYŚCI
    1. Abonent traci przyznaną Korzyść w przypadku:
    a. rozwiązania umowy na którą Korzyść została przyznana; (rozwiązania - umowa na czas nieokreślony jest nadal wazna tak samo jak na czas określony. Oprocz tego CP nie stosuje cennika na czas nieokreślony - umowy na czas nieokreślony rozliczane sa po cenach na czas nieokreślony wiec zadnych podwyżek nie będzie a zawsze możesz skorzystać z promocji byle nie obnizac abonamentu a rabaty zostaną na warunkach z regulaminu który podpisales przy wejściu do SmartDOMu)
    b. rozwiązania jednej z Umów: Umowy uprawniającej/Nowej Umowy I/Nowej Umowy II;
    c. w przypadku Umowy uprawniającej Plus Mix, Nowej Umowy I Plus Mix oraz Nowej Umowy II Plus Mix w przypadku jeśli nie przedłuży umowy po wykonaniu wszystkich kontraktowych zasileń.

    @48 - nie rozumiem? można przedluzac umowy dobierać nowy sprzet byle nie obnizyc opłaty sobie i zostają warunki smart domu takie jak przy wejściu do promocji. Jak ktoś P1 100%, P2 -50%, P3 -48,90zl/28,90zl/38,90zl (zależy od tego kiedy były umowy zawierane) wszystko zostaje jak było.

  • -1

    50. ~@47  2015-08-26 21:36:50  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Aaa jeszcze jedno liczy się kwota minimalnego zobowiązania, wiec jak dostajesz przy przedluzenie obniżenie opłaty albo nawet okres bezpłatny a po okresie promocji np. 9mcy wracasz do kwoty zobowiązania przy wejściu do smart dom bądź wyższej to rabaty nadal zostają :)

  • 1

    51. ~  2015-08-27 05:42:23  host: 89-65-159-68.dynamic.chello.pl

    49, jesteś pewien ze mozna przedłużyć umowę ze sprzętem na warunkach smartDomu, przy którym zawierało sie umowę wchodząc do smartDomu? Myślę, ze jak skończy sie umowa i zechcemy przedłużyć to tylko na warunkach obowiazujacego w tym czasie smartDomu a nie na warunkach starej edycji.

  • 0

    52. ~@51  2015-08-27 07:41:52  host: epp85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Warunki smartDom nie zmieniaja sie dla Ciebie. Tak jak pisalem wczesniej kolejnosc przyznania rabatow i same rabaty pozostaja bez zmiany. Jedyna sytuacja w ktorej bedziesz mogl zmienic warunki to najpierw rozwiazanie obecnego smartDom przez utrate korzysci (patrz wyzej wstawilem fragment regulaminu) i rozpoczecie budowania smartdom od nowa. Utrata korzysci i kazda zmiana ceny abonamentu czy to tej nie rabatowanej czy rabatowanej powoduje rozwiazanie calego smartDim. Jest jeszcze jedna sytuacja kiedy mozna utracic korzysci a mianowicie jezeli masz np dwie umowy DTH jedna placisz normalnie a sruga jest rabatowana i rozwiazesz nawet tez umowe bez rabatu.

  • 0

    53. ~Olga Kozieł  2015-08-28 10:25:33  host: fbd124.internetdsl.tpnet.pl

    791 tys. klientów SMARTdom to naprawdę ładny wynik, nawet nie przypuszczałam, że będzie ich az tylu. Mozna się tego jednak domyślac, jesli wziąc pod uwagę jak dobra jest oferta łączenia usług w Cyfrowym Polsacie i jakiej są jakości. W XXI wieku trudno się obejść bez szeroko pojmowanych mediów, dobrze że dostajemy możliwość korzystania z nich w korzystnych opcjach.

  • 1

    54. ~MasterLeszczu  2015-08-28 10:34:30  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Od 3 września wejdzie nowa oferta INTERNETU W CP. 6 miesięcy za darmo sprzęt za 1zł i nielimitowany internet po wykorzystaniu pakietu!!! 40 Gb za 30 zł miesięcznie.

  • 0

    55.  2015-08-28 10:38:31

    A Vectra to co ma nowego we wrześniu wprowadzać (co ma zmieniać)? Telewizję, internet, telefony?

  • 1

    56. ~pablok029  2015-08-28 14:24:03  host: user-94-254-145-236.play-internet.pl

    Plus Internet na h h+ transfer schodzi błyskawicznie w Play na dluzej mi styka net w h+.Od czego to zależne.Test robiłem na youtybe fb i przeglądarce ibw plusie zjada szybko.

  • -1

    57. ~Maciek  2015-08-28 15:13:11  host: 088156129132.dynamic-ww-1.vectranet.pl

    Niezłe wyniki. Mam wrażenie, że to głównie dzięki Smart domowi. Na początku roku zakładali, że uda im się osiągnąć 1 milion klientów tej usługi czy raczej programu, i są spore szanse, że tak będzie. No ale że to dobra promocja, zwłaszcza cenowo, to się uda.

  • 1

    58. ~mirekb  2015-08-28 22:56:23  host: user-94-254-199-5.play-internet.pl

    po 8 dniach przerwy w świadczeniu jakichkolwiek uslug dzis plus włączyl łaskawie po godz.16 siec gsm,aero2 i mobyland tj hspa+ i lte nie dziala nadal..powiat kielecki nie zapomni ile kosztuje "wpięcie" sferii z lte800,maszt Plus (26001) ID: 12451 RTCN.do roboty technicy zygmunta bo cierpliwość wielu sie konczy

  • -1

    59. ~ola  2015-08-29 11:47:54  host: ip-37-248-254-116.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @57. ~Maciek koło stówy wyciągną i tyle..

  • 0

    60.  2015-09-01 18:45:36

    Po Zmianie numeru karty na abonament wogule nie mam aktywnej karty już drugi miesiąc idzie a ja płace rachunki za to co nie korzystam ,dzwonię do biura obsługi chodzę do salonu plusa i dalej nic czy ktoś moze spotkał sie z takim problemem .prosze o radę !!

  • 0

    61.  2015-09-01 18:52:20

    Marzena - nie sądzę ;-) Zadziwiające jest to, ze Ty nic z tym nie robisz tak naprawdę - oprócz chodzenia do salonu - jakby tam mieli cos zrobić...

  • 0

    62.  2015-09-01 18:53:24

    A czasem nie dostałaś nowej karty, która gdzieś w papierach leży? Albo jej nie odebrałaś?

  • 0

    63. ~  2015-09-01 19:11:46  host: acj137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    52, "Jest jeszcze jedna sytuacja kiedy mozna utracic korzysci a mianowicie jezeli masz np dwie umowy DTH jedna placisz normalnie a sruga jest rabatowana i rozwiazesz nawet tez umowe bez rabatu".

    Poproszę o wskazanie stosownego punktu w regulaminie.

  • 0

    64. ~:)  2015-09-02 20:13:08  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    Par. 3

    7. Jeśli Abonent w momencie podpisywania Nowej Umowy I/II TV wśród posiadanych usług miał także inną umowę o świadczenie usług w zakresie zapewnienia dostępu do programów telewizyjnych i zrezygnuje z tamtej umowy utraci także Rabat/Upust specjalny na Nową Umowę I lub Nową Umowę II TV. Jeżeli w momencie utraty Rabatu Abonent posiadał także Nową Umowę II to o ile spełnia warunki zostanie ona zakwalifikowana jako Nowa Umowa I i będzie na nią przyznawany Rabat.

  • 0

    65. ~Mandigo  2015-09-05 18:46:04  host: aelc197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wyniki grupy polsat wyglądaja bardzo dobrze i niemała w tym zasługa plusa, który wniósł swój potencjał telekomunikacyjny do tej grupy. To spowodowało, że jest to najlepiej prosperująca grupa medialna w Polsce i jedna z największych w Europie.

  • 0

    66. ~primo  2015-12-04 08:10:03  host: ip-37-248-254-178.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Witam .. Mam takie pytanie ... Mam abonament w plusie 98zl .. Dobrałem do tego Internet w cyfrowym Polsacie i do tego dostałem tv. Za złotówkę.. Wcześniej jednak zawarłem z Polsatem 2 umowy na tv. Abonamenty 14.90 i 19.90 .. Które nie były związane z programem smart dom .. W niedługim czasie jedna z umów mi się kończy ... Moje pytanie brzmi jeżeli ją rozwiąże to czy stracę przywileje smart dom ? Z góry dziękuję za odpowiedź

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-107-22-48-243.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~ | 2018-04-23 15:46:13

Dodatkowo teraz jest spoko promocja w media markt taniej o vat na wybrane produkty;) S8 i S8+ się łapią


~motov3 | 2018-04-23 15:45:14

@4. Tylko im się tak wydaje. Brednie


~robus | 2018-04-23 15:42:58

quo vadis telepolis?


~ | 2018-04-23 15:40:07

W Polsce będzie 900, 1000 i 1200


hainasz | 2018-04-23 15:36:09

Skąd masz zasięg? Od Jezusa! :-P

Ankieta

Posiadasz aplikację Facebooka na swoim telefonie?

Około 20 milionów Amerykanów usunęło Facebooka

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet