Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Centertela po 2005 roku

Wyniki Centertela po 2005 roku

WitekT 13 Lutego 2006 10:26

0 0

Zysk netto Centertela w 2005 roku wyniósł 1,04 mld zł, przy przychodach w wysokości 6,42 mld zł. Na koniec grudnia zeszłego roku Centertel miał 9,91 mln klientów.

Szacunkowy udział PTK Centertel w rynku telefonii komórkowej pod względem łącznej liczby abonentów na 31. grudnia wyniósł 33,9% (rok wcześniej było to 32,2%). Szacunkowy udział w rynku pod względem aktywacji netto po 12 miesiącach 2005 roku wyniósł 40,3%.




Centertel miał na koniec grudnia 4,03 mln klinetów postpaid oraz 5,88 mln klientów prepaid. Miesięczne przychody na abonenta ARPU w całym zeszłym roku wyniosły 59,9 zł, a koszt pozyskania abonenta SAC - 158,8 zł.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2006-02-13 10:33:37

    no ładnie!!! 9,91mln!!! 300tysiecy mniej niz Era!!! a na forum większość pisze, że wiele osob rezygnuje i pustki w salonach--- te pustki zrobiły 800tysięcy 3 miechy!!! gratuluję Orange!!

  • 0

    2.  2006-02-13 10:36:39

    a Orange ma wyższy ARPU. Era 56zła Orange 59,9:):) czyli w Ikwartale Orange będzie liderem:)

  • 0

    3. ~viggo  2006-02-13 11:01:28  host: rejon105.ztpnet.pl

    A co ty z tego masz, że tak się podniecasz wynikami francuskiej sieci?

  • 0

    4. ~boleslaw  2006-02-13 11:27:35  host: pc-253-11.mofnet.gov.pl

    Extra, bardzo lubię pomarańcze :)

  • 0

    5.  2006-02-13 12:22:37

    ja też viggo lubię pomarańczę. po prostu mnie wkurza jak wszyscy njaeżdzają na tą sieć i piszą bzdury ze pustki w salonach itp. jakby były pustki toby tyle klientów nie było!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    6.  2006-02-13 13:01:54

    @waldekzawircie, Polacy mają to chyba w genach zakodowane, że muszą na coś ponarzekać i pomarudzić nawet jak nie mają zielonego pojęcia o czym mówią. Na szczęście są jeszcze osoby, które trzeźwo i obiektywnie patrzą na świat. Gratulacje dla Orange i czekamy na pierwsze miejsce :)

  • 0

    7. ~viggo  2006-02-13 14:27:52  host: rejon105.ztpnet.pl

    To tylko takie wirtualne statystyki, wystarczy wyłączyć nieaktywne karty sim a kolejność będzie całkiem inna. W lokalu koło mnie zlikwidowano punkt Orange chyba nie wszyscy poznali się na nowej jakości. Jak za Idei było zawsze dużo ludzi, tak za Orange tylko pustki. Szkoda tylko pracowników.

  • 0

    8. ~maniana  2006-02-13 15:03:08  host: apn-99-88.gprspla.plusgsm.pl

    Ja tam do Idei nic nie mialem - nawet ja lubilem, mam z reszta numer w orange do tej pory. Ale nie wiem po co oni rebranding robili - moze im to wyjdzie na dobre, moze nie. Mi sie nie podoba orange. Dlatego mowie Orange GO HOME!! Z reszta era tez nie jest taka super, plus tez nie jest. Plus jest niezly tylko za iPlus. W sumie bez sensu jest jechac na jakas siec, skoro swieta trojca ma zblizone ceny i uslugi, wrecz mogliby sie polaczyc - nic by to nie zmienilo, bo i tak maja monopol, tort jest podzielony w miare równo na 3 czesci, a dogaduja sie ze soba nieźle.

  • 0

    9. ~mistrzu  2006-02-13 16:30:06  host: dpv129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No wzrost przy takim masowym proteście musi budzić szacunek. Tylko ja w ten wzrost troche nie wierze szczerze mówiac...

  • 0

    10. ~  2006-02-13 17:07:53  host: dlc238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    maniana- masz w zupełności rację- mam 3 numery w Orange na firmę i zbierałem dane w Plusie i Erze, jak by mnie przyjęli i powiem, że nie ma jakiegoś specjalnego zainteresowania takim klientem, jak ja...

  • 0

    11. ~kamil  2006-02-13 20:01:31  host: wlan0-4.srem.net

    orange gora!!! sam mam orange i nigdy tego nie zmienie bo tu jest najlepiej. niedziwie sie ze maja 10mln jak znaczna wiekszosc moich znajomych jest w orange a reszta to era a w plusie tylko jedna osoba co utrzymuje "za kare" mixa bez naliczania i ma druga karte popa i z niej zazyczaj korzysta... pomarancza jest najlepsza

  • 0

    12. ~och ech ach  2006-02-19 01:43:28  host: cqx143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    chyba kamilku lubisz się oszukiwać - 80gr za połączenia na sieci obce i wewnątrz sieci 60gr taa wiesz nieco taniej będziesz miał u każdego innego operatora bez wyjątku - acha witamy w prawdziwym świecie

Dodaj swoją opinię