Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki BenQ w 2Q2005

Wyniki BenQ w 2Q2005

WitekT 19 Sierpnia 2005 11:47

0 0

Tajwański BenQ zanotował dość znaczący spadek przychodów u zysków w II kwartale. Wynika to z konkurncji na rynku i niższych od oczekiwanych cen, jakie udało mu się uzyskać za swoje produkty.

Kondycja BenQ nie napawa optymizmem, szczególnie w obliczu nadchodzącej finalizacji procesu przejęcia do Siemensa jego niedochodowego działu telefonów komórkowych. Zamiast potrzebnego zastrzyku gotówki pozwalającego wyjść na prostą, BenQ bierze na siebie kolejne obciążenia - powiedział Dominic Grant, analityk z Macquarie Securities
W II kwartale BenQ zanotował przychody na poziomie 928,2 mln dolarów - w analogicznym okresie zeszłego roku było to 1,36 mld dolarów. Zysk - odpowiednio 15 mln dolarów i 92,8 mln dolarów.

Jednym z kolejnych powodów spadku wyników jest fakt, że po wypuszczeniu na rynek telefonów pod własną marką, ze współpracy z BenQ wycofała się Motorola, która swoją produkcję przekazała innym firmom.

Źródło tekstu: infoworld, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2005-08-19 12:41:30  host: external.ciech.waw.pl

    Czy to znaczy, że (M) T205 to tak naprawdę BenQ ?

  • 0

    2. ~zofia  2005-08-19 17:29:41  host: aqg22.internetdsl.tpnet.pl

    No i klops....

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet