Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Apple'a w 2011 roku - na rynek trafiły 93 mln iPhone'ów

Wyniki Apple'a w 2011 roku - na rynek trafiły 93 mln iPhone'ów

LuiN 24 Stycznia 2012 23:35

0 0

Apple opublikował wyniki za swój I kwartał fiskalny 2012 roku, kończący się 31. grudnia 2011 roku. Przychody firmy były o 73% wyższe niż przed rokiem i wyniosły 46,33 mld dolarów.



Apple sprzedał w IV kwartale 2011 roku (ujęcie kalendarzowe) 37,04 mln iPhone'ów (wzrost o 128% względem analogicznego okresu 2010 roku), 15,43 mln iPadów (wzrost o 111%), 5,2 mln komputerów Mac (wzrost o 26%) i 15,4 mln iPodów (spadek o 21%).




Dla porównania, do tej pory Sony Ericsson sprzedał 28 mln smartfonów z linii Xperia w całej swojej historii - zaledwie 75% kwartalnej sprzedaży smartfonów Apple'a.

Po zsumowaniu wyników z czterech kwartałów dowiadujemy się, że w 2011 roku Apple sprzedał łącznie 93,1 mln iPhone'ów, 40,49 mln iPadów, 38,58 mln iPodów i 17,8 mln komputerów Mac.

Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~  2012-01-25 09:23:19  host: ip-78-30-122-100.free.aero2.net.pl

    Mam chęć kupić iPhone 5, aparat będzie 12 mpx.

  • 0

    10.  2012-01-25 09:29:54

    Znakomity wynik. Liczyłem na kwartalną sprzedaż ok 30mln sztuk iPhone ale rezultat 37mln wprawił mnie w zdumienie. Na pewno duży wpływ na to miał debiut nowej wersji iPhone 4S oraz okres świąteczny. Wpływ miała również stosunkowo niska cena nowego cacka od Apple - podczas debiutu poprzedniej wersji iPhone 4 ceny na Allegro były w okolicy 4 tys zł a 4S grubo poniżej 3 tys. Rynek się nasycił i wynik na obecny kwartał będzie już znacznie gorszy. W sumie czapki z głów przed wynikami Apple i nawet Microsoft ma czego zazdrościć i czego się bać.

  • 1

    12.  2012-01-25 09:43:49

    Wynik 1 klasa nie ma co. Lecz patrząc na to z boku , ludzie kierują się trędami taka jest prawda. Nie szukajątańszych rozwiązań tylko aa jabuszko jest fajne i wszyscy go mająwięc ja też ...

  • -1

    13. ~Gecon  2012-01-25 09:47:04  host: klapa.denko.com.pl

    @8 M@jkel To przeciwnicy Apple używają takich argumentów i Polacy dla których cena jeszcze jest zaporowa. W przyszłości pewnie będzie więcej ludzi w naszym kraju stać na produkty Apple, widać jak w ciągu 5 lat wejścia do Polski marka się umacnia i staje się rozpoznawalna.

  • -4

    14.  2012-01-25 10:00:05

    13@ stać mnie na Apple'a bez problemu ae po co ? Jaki to sens płacić 3000 zł za tel który mogę mieć to samo od innej formy za 1500 zł . Widzę tu czystą oszczędność nie zależy mi na pchaniu komuś w kieszeń nie potrzebnie pieniędzy.

  • 0

    15. ~  2012-01-25 10:05:59  host: ip-78-30-122-100.free.aero2.net.pl

    14, dobrze powiedziane, ale wielu tego nie rozumie, myślą że jak dadzą więcej za telefon to będzie on lepszy a to jest nie prawdą.

  • 0

    17. ~  2012-01-25 10:23:19  host: z21-05.opera-mini.net

    @16 - w czasie wakacji przy grilu siedział sąsiad z Galaxy Tabem, i nagle inny gość wypalił do niego o iPhonie, iPadzie, źe to tania podróbka itd. Właściciel Galaxy popatrzył się na niego i mówi: przynajmniej zaoszczędziłem na swoją Panamerę, a ty czym jeździsz? dawno tak nie ryczałem ze śmiechu.

  • 1

    18.  2012-01-25 10:40:34

    Prawda jest taka że każdy lubi co lubi , nie można powiedzieć ze apple jest złą firmą i słabą. Lecz mam prawo wyboru jako myślący człowiek , wolę oszczędzić tą kasę . Apple nie wyróżnia się ponad inne firmy niczym. To ludzie którzy kupują te tel. nadmuchują jego możliwośći od tyle odemnie .

  • 0

    19. ~  2012-01-25 10:56:43  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    @14, nowy 4s 2,5k, nowy 4 1,5-1,7 - wszystko zalezy ile szukasz, a nie na pierwszej lepszej stronie.

  • 0

    20. ~  2012-01-25 11:00:30  host: z25-10.opera-mini.net

    Jak dla mnie to Nokia jest najlepsza i nie zaufam innej marce jak Nokia, i posiadanie Nokii jest dla mnie prestiżem a nie jakiś tam Aj-fonów.

  • 0

    21. ~mobile4you  2012-01-25 11:16:52  host: bc01.pwc.ca

    @16 Po prostu są telefony projektowane do pewnej części rynu, grupy docelowej. @17 Może i było śmiesznie ale takiej dużej różnicy cenowej to nie ma. Dzięki Apple potaniały tablety i faktycznie da się ich używać. Konkurencja na razie cieniutko.

  • 1

    22.  2012-01-25 11:23:34

    19@ przykładowo podałęm takie ceny . Dla prostego porównania bez groszy itd :) Każdy ma swój gust . Ja wolę oszczędzić 500 - 700 zł i zainwestować to w cośinnego :)

  • 0

    23.  2012-01-25 12:10:55

    @gyniek: ale to się sprawdza tylko w biednych krajach, takich jak Polska. W cywilizowanym świecie nikt nie będzie się silił na oszczędności w kwocie jednej dniówki żeby potem męczyć się przez miesiąc z konfiguracją telefonu, komputera czy tabletu. To się po prostu nie opłaca. Dlatego też Apple jest w stanie sprzedać 190 milionów swoich urządzeń. Bo działają OOTB. Czas to pieniądz.

  • 0

    24.  2012-01-25 12:54:26

    Dla mnie oszczędności to nie kwestia biedy tylko gospodarności której jestem nauczony. Są firmy którę świdczą podobne parametry tl i za dużo mniejsze kwoty . Sam korzystam z Samsunga S2 i naprawdę nie zawiadłem się na nim .

  • 0

    25.  2012-01-25 13:13:41

    @gyniek: gospodarnością nazywasz tracenie czasu?

  • 0

    26.  2012-01-25 13:55:38

    Jaką stratę czasu , na co ? czemu ? Mój telefon wystarcza mi i działa prawdiłowo nei mam co narzekać. Nie odczuwam jak to mówisz straty czasu . Dodam nawet optymalnie mi z nim.

  • 1

    28.  2012-01-25 15:44:54

    27@ Twoim rozumowaniem jak bym się kierował to bym musiał mieć kredytów na kilka milionów zł. Mieszkanie mi się nie podoba bo zła okolica to kupię sobie willę , samochód za słaby kupię Merca za 500 tysięcy bo lepszy i szybszy... Bez komentarza

  • 0

    29. ~  2012-01-25 16:17:16  host: ip-78-30-110-88.free.aero2.net.pl

    27, mnie nie stać, mam zwykłą Nokie 101.

  • -1

    30. ~kowal  2012-01-26 12:26:11  host: cpc1-wiga10-0-0-cust753.pres.cable.virginmedia.com