Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Apple'a po 4Q2014

Wyniki Apple'a po 4Q2014

orson_dzi 27 Stycznia 2015 23:33

5 4

Apple ogłosił wyniki finansowe za I kwartał fiskalny 2015 roku zakończony 27 grudnia 2014 roku. Spółka odnotowała kwartalną sprzedaż na poziomie 74,6 mld dolarów.






74,6 mld dolarów przychodów jest kwartalnym rekordem Apple'a. Rekordowy był również zysk netto, który wyniósł 18 mld dolarów. W analogicznym kwartale ubiegłego roku sprzedaż wyniosła 57,6 mld dolarów, a zysk netto 13,1 mld dolarów. Marża brutto wzrosła do 39,9%, w porównaniu do 37,9% w tym samym okresie roku ubiegłego. Sprzedanych zostało 74,5 mln iPhone'ów, a sprzedaż stanowiła 65% przychodów firmy.

W II kwartale fiskalnym 2015 roku Apple planuje uzyskać sprzedaż w przedziale 52-55 mld dolarów i marżę brutto pomiędzy 38,5-39,5%.

Źródło tekstu: Apple; wł     

Dodaj do:

Tagi: 4q2014 | apple

w sumie: 45
  • 5

    27.  2015-01-28 09:59:36

    @26 ale głupoty wypisujesz... Sprzedają rekordowe ilości topowych smartfonów, mają masę (będzie teraz z 200 mld USD) kasy na koncie, a Ty piszesz o papierowych zyskach... A miliardowe straty np Sony (głownie z rynku mobilnego, bo wszystkich innych poza entertainment się pozbyli już) padaka Nokii, agonia BB to też papier....?

  • 4

    28.  2015-01-28 10:01:10

    @9 to mi się podoba :) Nokia, Samsung, BB, HTC, LG - nikt nie powstrzymał Apple o czym tutaj 99,9% czytelników marzy. Do Boga zwracać się nie wypada to może jakiś globalny konflikt zbrojny powstrzyma Apple :) ??? Uśmiałem się

  • -4

    29. ~Nick  2015-01-28 10:08:53  host: 87-205-232-28.adsl.inetia.pl

    >applefan_ Swirze, czy ja z toba rozmawiam? Nie. Wiec zajmij sie swoim swiatem.

  • 5

    30.  2015-01-28 10:15:18

    @26: ciekawe rzeczy opowiadasz, szkoda że wyssane z palca. Wyniki Apple nie są wirtualne, nie biorą się z wyobraźni. Odejdź od komputera, wyjdź na ulicę, zobacz czego ludzie używają. U nas może tego jeszcze tak bardzo nie widać, ale za Odrą i dalej sprzęt Apple jest widoczny na każdym kroku.

  • -4

    31. ~Nick  2015-01-28 10:36:24  host: 87-205-232-28.adsl.inetia.pl

    >M@jkel No, juz niedlugo sprawdzimy te Twoje madrosci w praktyce.

  • 5

    32.  2015-01-28 10:44:29

    Gratuluje Apple sam jestem posiadaczem tego cuda i nie zmienię go na nic innego.

  • -4

    33. ~q2q2q2  2015-01-28 10:51:12  host: actb253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak każda marka zbyt pewna swojego logo i zawyżająca cenę do jakości produktu w padnie kiedyś w kłopoty - ostatnie przykłady to sony czy nokia , a lista jest bardzo długa w każdej branży

  • 3

    34. ~Cebulaczy sen  2015-01-28 11:26:42  host: 82-214-134-114.itsa.net.pl

    Po nocach Wam sie sni zeby apple upadl?

  • 1

    35.  2015-01-28 11:48:33

    @34). Jak Apple upadnie to najwyżej szybka wyświetlacza pęknie ;-)

  • 0

    36.  2015-01-28 12:34:51

    Gniotsja i łamiotsja :)
    Wyniki mówią jedynie tyle, że Apple ma wysokie marże i że są ludzie gotowi je Applowi zapłacić. Apple to nie tylko telefony, to również komputery....a także PATENTY! Zauważcie, że sprzedaż to tylko 65% przychodu. Nie widać w tych danych czy to czasem nie patenty przekładają się na zysk netto. Czysto teoretycznie możliwe jest, że sprzedaż Iphonów jest deficytowa a pozostałe produkty ciągną do góry. Główna sprzedaż to USA, gdzie ludzie kupują Appla z przyzwyczajenia, tak jak u nas instaluje się Windowsa.

  • -1

    37.  2015-01-28 13:21:52

    Zastanawia mnie, z czego wynika radość fanów Apple. Bo okazuje się, że ich ukochana firma winduje w górę marże goląc swoich klientów? Czy może z tego, że na rynku pojawiło się kolejne 70 mln takich samych telefonów, i wyglądają ze swoją słuchawką jak pospólstwo?

    Ja ostatnio używam OnePlus One i cieszy mnie to, że ta firma wyrobiła sobie w 2014r TYLKO 1mln $ zysku. Bo pokazuje to, że zależy im na jak najtańszym sprzedaniu swojego sprzętu dla klientów i najniższej możliwej marży.

    Z czego więc cieszą się ci, których pieniądze dosypuje na swoją górką Apple, tego naprawdę nie umiem pojąć :)

    No cóż, ale zachwytu jabłkami tez nie jestem w stanie ogarnąć, więc może jestem jakiś inny.

  • 0

    38.  2015-01-28 13:34:12

    @37 Nie wszyscy mamy jednakową mentalność. jedni dążą do maksymalnych oszczędności - inni wręcz przeciwnie chcą pokazać światu że stać ich na więcej. Zawsze to u nas jakaś namiastka luksusu. W stanach i innych europejskich krajach, przy innym stosunku ceny do zarobków to po prostu standard.

  • -1

    39.  2015-01-28 14:07:21

    @37 a może bierze się to stąd że takie HTC sprzedaje jakieś promilowe ilości vs Apple oraz, że HTC nie ma ŻADNEGO ekosystemu, bo cała kasa idzie do google. Nie wierzę, że myślisz że właściciele i zarządzający HTC specjalnie zaniżają ceny. Mam nadzieję, że to żart i że jesteś świadom, że HTC jest ZMUSZONE przez chińskich producentów również korzystających z Androida do obniżania ceny na granicę strat.

  • 0

    40.  2015-01-28 14:10:13

    @38: no ale jak luksusem może być coś, co w 3 miesiące kupiło 70 mln ludzi???

    To jak Skoda Octavia: sprzedało się jej w zeszłym roku najwięcej spośród osobówek w Polsce. I raczej koło "luksusu" nawet nie stała.

  • -1

    41.  2015-01-28 14:42:04

    @40 w PL skoda Octavia jest traktowana jak auto premium a passat jak auto luksusowe. Taki rynek tacy klienci. Hejt na Apple w PL jest z powodu cen. Cały świat jak widać kupuje na potęgę i skokowo zwiększają zakupy iphonów praktycznie wszędzie. Jak pokazały ostatnie dane publikowane tutaj na TP wzrosty są takę w EU byłych państw zachodnich. Czyżby tam nie chcieli kupować np Sony Z (lepszej wg specjalistów na TP od iPhona) aby Sony wyszła na straty milionowe zamiast miliardowych? Nie rozumiem tego.

  • 0

    42.  2015-01-28 15:08:38

    @40 napisałem, że u nas jest namiastką luksusu, nasz rynek z pewnością wchłonął mniej niż 70mln iPhonów

  • 0

    43.  2015-01-28 15:26:49

    @42: wiem, że to nie u nas taka sprzedaż, ale globalnie. Ale pisze o rozbawiającej mnie do łez "wyjątkowości" ajfonów. We Włoszech czy Francji po plaży latają 7 latki z fajfesami i nikt nawet nie zwraca na to uwagi. A w naszym pięknym kraju dalej głupi, masowo klepany smartfon przez co poniektórych uważany jest za dobro luksusowe.

  • 0

    44. ~gumiak  2015-01-28 15:58:48  host: 91.199.127.162

    @43 głównie przez gimbazę z TP. Nie znam żadnego usera iPhone, który mówiłby, że ma "luksusowy" telefon.

  • 0

    45.  2015-01-28 16:07:35

    @44 właśnie o to chodzi że nie mówi, tylko wyjmuje, pokazuje i się puszy

  • 0