Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Apple'a po 1Q2014

Wyniki Apple'a po 1Q2014

LuiN 24 Kwietnia 2014 08:58

5 4

Apple ogłosił wyniki finansowe po II kwartale roku fiskalnego 2014, zakończonym 29. marca. Sprzedaż wyniosła 45,6 mld dolarów, a zysk netto 10,2 mld dolarów.




W skali roku sprzedaż wzrosła o 5%, natomiast względem poprzedniego kwartału odnotowano spadek sprzedaży o 21%. W ujęciu kwartalnym Apple poprawił wynik jedynie w Chinach (o 5%), na wszystkich pozostałych rynkach sprzedaż urządzeń Apple'a spadła.


Produkt
(mln sztuk)
1Q2014 4Q2013 1Q2013 zmiana
kwartalna
zmiana
roczna
iPhone 43,719 51,025 37,430 -14% 17%
iPad 16,350 26,035 19,477 -37% -16%
iMac 4,136 4,837 3,592 -14% 5%
iPod 2,761 6,049 5,633 -54% -51%

Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:

Tagi: 1q2014 | apple | wynki

w sumie: 97
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    80. ~Sakim  2014-04-24 16:12:08  host: d179-106.icpnet.pl

    @79 niestety to właśnie ty podajesz dane z 23.04.2013 z godziny 22:19 co nie zmienia faktu że apple fan z tym ponad 8% to trochę na wyrost
    http://pl.investing.com/equities/apple-computer-inc

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    81. ~Safari  2014-04-24 16:19:29  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    Swoją drogą - fajny obrazek do tego newsa - zwykła firemka, która uważa sie za niewiadomo jak ważną i cudowną ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    82.  2014-04-24 16:24:27

    @63 Problem w tym, że Ferrari jako marka... Jest częścią Fiata, więc nie musi robić konkurencji dla Pandy. Tak jak Fiat nie będzie robić samochodów luksusowych. To jeden koncern i każda marka tego koncernu (Fiat, Ferrari, Maserati, Alfa Romeo, Chrysler, Lancia, Iveco, Jeep, Dodge) wypełnia jakąś niszę na rynku samochodów. Na jakie segmenty produkuje swoje urządzenia Apple? Tu prędzej, niestety dla Ciebie, pasuje Samsung, LG, HTC czy Sony, które różnymi modelami próbują wejść w różne segmenty rynku telefonów i dotrzeć do jaknajwiększej liczby użytkowników.
    Apple jest samo dla siebie i ciężko rozpatrywać iPhone'a jako produkt luksusowy przy takich markach jak np. Vertu.
    A argument z prędkością... Mam wrażenie, że masz 15 lat biorąc na tapetę takie argumenty.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    83. ~Kuzyn1920  2014-04-24 16:30:01  host: 92.60.132.22

    @AppleFan wejś mi porównaj parametry Iphona 4 vs Sony Xperia M. Nie wiem który telefon wybrać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    84.  2014-04-24 16:36:08

    @78 https://www.google.com/finance?cid=22144 na gorze masz możliwe do zaznaczenia kursy również MS, Nokii, Samsunga, Google, HTC. Dużo do porównywania :) możesz się np. dowiedzieć, że wycena Nokii w ciągu roku wzrosła o 113% podczas gdy Apple tylko o 39%, tylko co z tego wynika? Nic a nic, bo Nokia w skali 5 lat dalej jest pod kreską... Zobacz na wykres SanDiska. Też nonstop rośnie i to szybciej niż Apple. W ciągu 5 lat o 455%, a Apple o "marne" 356%. To jednak tylko statystyka. Nic więcej.

    Teraz jest euforia na akcje Apple, bo pokazali pozytywne dane, jutro jeszcze trochę osób pokupuje, a po weekendzie ktoś inny ogłosi wyniki i przerzucą się na inna spółkę robiąc korektę na Apple. Tak to już funkcjonuje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    85. ~52  2014-04-24 17:04:52  host: abyn236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moim zdaniem każdy ma wybór i każdy bierze co chce, ale i tak udział apple rok do roku będzie spadać, weszka konkurencja - większa różnorodność a tam tylko 1 model (no i jeden stary z plastiku) a konkurencja nie śpi

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    86. ~52  2014-04-24 17:13:28  host: abyn236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @85 większa*

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    87. ~SACZI  2014-04-24 19:10:04  host: acbq181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Antku Emigrancie vel AppleFan'ie, powiedz mi dlaczego Apple nie ma w swojej ofercie profesjonalnych stacji roboczych dla inżynierów?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    88. ~gościuuuuu  2014-04-24 19:19:40  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    Ludzie, o co ta wojna. Jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki. Każdy ma jakąś swoja firmę, którą lubi i o którą będzie walczył i twierdził, że jest najlepsza. I to, że Applefan lubi jabłka (ogórki) nie oznacza, że ktoś inny nie lubi Np. Nokii (córek ogrodnika). Ja rozumiem, że fajnie jest się z kogoś pośmiać (ponarzekać), ale bez przesady.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    89. ~  2014-04-24 19:22:27  host: 8.37.228.63

    ...wszyscy stale jesteśmy manipulowani, przekonywani o konieczności posiadania coraz szybszych urządzeń, z lepszymi procesorami, większą ilością pamięci RAM, ekranem Full HD na zaledwie pięciu calach...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    90.  2014-04-24 19:31:45

    @87 a dlaczego HTC, LG, Samsung, Nokia, Sony itd nie aktualizuja conajmniej 1-2 letnich wszystkich smartfonow do Androida 4.4? To sa tego typu pytania. Jak juz cos robic to robic porzadnie, tak jak Apple iPhona.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    91. ~gościuuuuu  2014-04-24 20:14:44  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    90 - dlatego że wypuszczają nowsze LEPSIEJSZE (???) modele i na stare nikt juz nie luka ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    92. ~SACZI  2014-04-24 20:18:06  host: acbq181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @90 Ja o chlebie, Ty o niebie ...
    Pytam o ofertę komputerów, a nie o aktualizację androida.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    93.  2014-04-24 20:54:34

    @92 takie pytania prosze do T. Cooka.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    94. ~koks  2014-04-24 21:36:02  host: 25.100.211.91.static.bait.pl

    A ja chociaż mnie stać nigdy nie kupię iphone'a :) Dlaczego? Bo miałem i iphone'y i samsungi i w łapkach i tak jak w reklamie Dosi. Jak nie widać różnicy to po co przepłacać?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    95. ~JustMe  2014-04-24 22:29:10  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    23 komentarze Appleboya ( Applefana), z czego ponad połowa zawiera więcej słów niż w/w artykuł.
    Ktoś jest konkretnie zmanipulowany, ktoś żyje w innym świecie. Nie wiem, chyba trzeba zawiadomić organy odpowiednie bo jeszcze się okaże że w pewnym domu fanboya umiera dziecko bo rodzice napierd...laja w swoje iProdukty pomijając normalne obowiązki życiowe. No chyba że kolega appleboy ma 16 lat czy może i 26 ale nadal jest sam, bez dziewczyny czy chłopaka lub też przyjaciela...
    Ja czekam tylko na spadek iPhone który nastąpi max w ciągu 5 lat...aczkolwiek wydaje mi się ze tegoroczna gwiazdka będzie na minusie....

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    96.  2014-04-24 22:30:43

    @95 cieszy, ze zrewidowales poglady, bo ostatnio pisales ze Apple padnie za 2 lata :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    97. ~JustMe  2014-04-24 22:39:11  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    @96 Tak pisałem?
    To trzymam się tego, może nie ze padnie... Ale spadnie na pysk jak BlackBerry, z tym ze BlackBerry pozostaje w biznesie a iPhone gdzie znajdzie sobie miejsce????

    No właśnie...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    98.  2014-04-24 23:54:25

    @97 a niby jak BB przetrwa jak wlasnie biznes od niego odchodzi i nie maja juz kompletnie kasy na nic? Przy BB, Apple to abstrakcyjnej wielkosci hegemon majacy 24xwieksze zyski jak BB straty :) Oj pozno jest i glupoty wypisujesz. Idz sie lepiej wyspac, bo nie tacy jak Ty wieszczyli koniec Apple. iPhone znajduje sobie swietnie miejsce u mega zadowolonych klientow, ktorzy kupuja tyle iPhonow ze Apple bije swoje rekordy r/r. Jak widzisz o miejsce iPhona na rynku mozna byc spokojnym.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    99. ~Kuzyn1920  2014-04-25 18:41:24  host: 92.60.132.22

    @applefan jaką masz marże na Iphone 5s w swoim salonie?

Dodaj swoją opinię