Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Apple w 4Q2015

Wyniki Apple w 4Q2015

orson_dzi 26 Stycznia 2016 23:02

10 3

Apple zaprezentowało wyniki finansowe za I kwartał fiskalny 2016 roku, czyli IV kwartał kalendarzowy 2015 roku. Znowu padły rekordy.






IV kwartał 2015 roku Apple zakończyło z przychodami na poziomie 75,872 mld dolarów i rekordowym zyskiem netto, który wyniósł 18,4 mld dolarów. Przed rokiem było to kolejno 74,6 mld dolarów i 18 mld dolarów. Delikatnie mija się to z oczekiwanymi kwotami. Apple zakładało przychody na poziomie 76,6 mld dolarów przychodu.

Marża brutto wyniosła 40,1% (39,9% rok wcześniej), a sprzedaż międzynarodowa stanowiła 66% przychodów firmy. W podziale na regiony było to odpowiednio:
  • 29,352 mld dolarów w obu Amerykach,
  • 17,932 mld dolarów w Europie,
  • 18,373 mld dolarów w Chinach,
  • 4,794 mld dolarów w Japonii,
  • 5,448 mld dolarów w pozostałych krajach Azji i Pacyfiku.

Najwięcej przychodu przyniosła firmie sprzedaż iPhone'ów. Sprzedaż przyniosła firmie odpowiednio:
  • 51,635 mld dolarów ze sprzedaży iPhone'ów (74,779 mln egzemplarzy),
  • 7,084 mld dolarów ze sprzedaży iPadów (16,122 mln egzemplarzy),
  • 6,746 mld dolarów ze sprzedaży Mac-ów (5,313 mln egzemplarzy),
  • 6,056 mld dolarów za usługi serwisowe,
  • 4,351 mld dolarów ze sprzedaży innych produktów,

Apple przewiduje, że II kwartał fiskalny, a I kwartał kalendarzowy 2016 roku zakończy się przychodami na poziomie 50-53 mld dolarów i marżą brutto na poziomie 39-39,5%.

Źródło tekstu: Apple; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple

w sumie: 22
  • 2

    3.  2016-01-26 23:42:02

    @1: Brawo! Zgadzam się w całej rozciągłości. Rekordy niby padają, a od maja kurs akcji na NASDAQ spadł z poziomu 130 USD do niecałych 100 USD. Produkt flagowy mają dobry, ale typowa powolna ewolucja to za mało. Inwestorzy dostrzegają oznaki braku realnych innowacji od czasu śmierci Jobsa.

  • 1

    4. ~Red  2016-01-26 23:59:34  host: 185.99.27.7

    Orson zrąbałeś noc lokalnym hejterom. Bezsenna noc przed nimi :)

  • 0

    5. ~Spookey  2016-01-27 00:07:04  host: 194.177-183-91.adsl-static.isp.belgacom.be

    A co jak iPhone się "opatrzy"? Wskrzeszą Steve'a?

  • 0

    6. ~heyah banana wsadze marchewke  2016-01-27 02:36:02  host: n11-05-03.opera-mini.net

    Naleza sie gratulacje Apple. Oby tak dalej!!!!!!!

  • 0

    7. ~cipuleńka  2016-01-27 05:58:44  host: 188.146.4.236.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jak mi sie zepsuje moja Nokia to zaraz kupuje Apple.

  • 0

    8. ~Nokia@apple  2016-01-27 07:12:07  host: public-gprs385146.centertel.pl

    10 lat temu nikt nie przypuszczalby ze "upadnie" nokia, kto wie czy za 10 lat zapomnimy o Apple

  • 0

    9.  2016-01-27 07:24:31

    @4 to nie ja... Apple zawsze to specjalnie robi i wyniki puszcza ok 23 naszego czasu ;)

  • 0

    10. ~jasne  2016-01-27 08:00:44  host: n14-08-06.opera-mini.net

    @8. rozwoj Apple jest wynikiem rozwoju struktury GEOGOSPODARCZEJ. USA.
    Z biegiem lat w wyniku nasycenia rynkow zbytu, nastapi wycofywanie zaangazowanych kapitalow i zainwestowanie w nowe technologie rozwijajacej sie Cywilizacji.
    Napewno nie objawi sie to tak jak z Nokia, ale Spoleczenstwo Finansowe to odczuje. (np potezne banki)

  • -1

    11.  2016-01-27 08:00:53

    @8 nie sądzę. Apple ma w tej chwili 216 mld USD w gotówce, właśnie jest po rekordowym roku pod względem wyników, produkty rozchodzą się na pniu, użytkownicy bardzo zadowoleni (firma nr 1 na świecie pod tym względem). Nokia w czasach swojej świetności była wielokrotnie mniejsza od Apple co można z łatwością sprawdzić w necie. Potwierdza się wciąż to co piszę od dawna: super produkt, jego wsparcie oraz usługi obronią się same.

  • 0

    12. ~jasne  2016-01-27 08:01:02  host: n14-08-06.opera-mini.net

    @8. rozwoj Apple jest wynikiem rozwoju struktury GEOGOSPODARCZEJ. USA.
    Z biegiem lat w wyniku nasycenia rynkow zbytu, nastapi wycofywanie zaangazowanych kapitalow i zainwestowanie w nowe technologie rozwijajacej sie Cywilizacji.
    Napewno nie objawi sie to tak jak z Nokia, ale Spoleczenstwo Finansowe to odczuje. (np potezne banki)

  • 0

    13. ~Fool  2016-01-27 08:02:49  host: aata240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Trzeba być niezłym jeleniem, żeby cieszyć się, że firma zarabia na mnie (kliencie Apple) 18,5 mld więcej niż wydaje.

  • 1

    14.  2016-01-27 08:05:53

    Zawsze mnie zadziwia radość fanów Apple z ich rekordowych wyników finansowych. Przecież rekordowy zysk oznacza rekordowe łupanie swoich klientów na marżach. A ci się cieszą, że ich kochana firma skubie ich coraz bardziej.

    Ewenement :)

  • -2

    15.  2016-01-27 08:11:19

    @14 lepiej się cieszyć z zysków firmy której produkty używasz, bo są zwyczajnie najlepsze (gdyby nie były Apple nie byłby największą firmą na świecie) niż płakać ze strat Nokii, Sony, BB itd - ale ich produktów już i tak nikt nie używa lub tak mało ludzi, że firmy już nie istnieją lub są na stracie.

  • -1

    16. ~  2016-01-27 08:46:42  host: static-62-233-132-206.devs.futuro.pl

    Papier wszystko zniesie. Spokojnie.Tylko czekac zmian na wschodzie. Tu nawet nie chodzi o jakiegos Appla, a ten caly chlew nazywany USA.

  • 1

    17. ~q2q2q2  2016-01-27 10:27:10  host: acvf129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pogratulować marketingu , ale jak ktoś pisze , że dane produkty są najlepsze - to brzmi to jak " fanatyczne wyznanie religijne " , prywatnie uważam iż jest mnóstwo bardzo dobrych telefonów np do 1500zł ( nawet jak się poszuka na allegro to i w 1000 się idzie zmieścić ) , a różnicę można przeznaczyć wg uznania , co Apple'a - jak kogoś widzę z tym sprzętem to myślę sobie że jest to ktoś kto nie liczy się z kasą bo jest ponadprzeciętnie bogaty lub ktoś kto chce zaszpanować ( i kosztuje go to górę pieniędzy w stosunku do zarobków ) - ta druga kategoria w cale nie jest taka mała

  • 0

    18. ~t oakurat prawda  2016-01-27 11:08:41  host: host-94-251-225-10.dynamic.mm.pl

    ja kupiłem tego *** 6s'a tylko dlatego że się podoba koleżankom ;) telefon taki jakiś.... klawiatura zalicza zwieszki, aparat też, ale generalnie odczucie mam takie że było warto ;)

  • 0

    19. ~Mucus  2016-01-27 12:04:05  host: cpc9-live22-2-0-cust70.know.cable.virginm.net

    @applefan spusc z tonu:) najlepsze nie najlepsze. Sam mam iPada ale moj leciwy iP5 trafil do szafki:/
    Kupilem sobie za 1/5 ceny Lumie 640 i zyje. I nawet mi aplokacji nie brakuje... Na snapy i inne idiotyzmy nie czekam bo za stary jestem.

  • 0

    20. ~arma  2016-01-27 15:53:58  host: 212.160.172.84

    ale jak ci się zepsuje apple to biegniesz po nowy albo możesz kupić w serwisie taki po naprawie ale tego nie powiedzą głośno :)

  • 0

    21. ~Darek  2016-01-27 22:13:01  host: 195.116.187.216

    Brawo dla firmy za wyniki, ale w produktach nie widać innowacji, więc jak już kiedyś wspomniałem ta "kupa" pieniędzy nie pomaga im. Pomimo, że wiem, że system iOS jest bardzo dobry, koszty tych przyjemności (wszystkich - sprzętu i usług) skutecznie mnie zniechęcają do korzystania. Także jak ~Macus używam WP i choć nie jest to idealny system na moje potrzeby wystarczy, a kosztuje "normalne" pieniądze.

  • 0

    22. ~GaduAirowiec  2016-02-01 11:30:30  host: static-62-244-156-100.devs.futuro.pl

    A u mnie nadal Nokia N73 ! I dziala bez problemu! Nie zzera megabajtow jak androidy, otwarcie stronki w mini operze to kilka razy mniej danych w symbianie niz w androidzie. To gdzie tu postep? Sluzbowy Samsung na androidzie wystarczy.

Dodaj swoją opinię