Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Apple w 4Q2012

Wyniki Apple w 4Q2012

WitekT 23 Stycznia 2013 22:59

5 3
W IV kwartale Apple zanotował 54,5 mld dolarów przychodów i 13,1 mld dolarów zysku netto. To odpowiednio więcej o 8,07 mld i 0,4 mld dolarów niż w IV kwartale 2011 roku. Marża spadła z 44,7% do 38,6%.

Apple sprzedał 47,8 mln iPhone'ów (10,8 mln sztuk więcej niż w IV kwartale 2011 roku), 22,9 mln iPadów (7,5 mln więcej), 4,1 mln Maców (mniej o 1,1 mln) oraz 12,7 iPodów (mniej o 2,7 mln).



Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple

w sumie: 22
  • 1

    4. ~M.  2013-01-23 23:58:53  host: 088156036141.olsztyn.vectranet.pl

    @3 - szkoda tylko że produkty konkurencji są często droższe, patrz - Sony Xperia Z i topowe tablety na Androidzie. Owszem, komputery Mac są drogie, ale w przypadku telefonów i tabletów owa mityczna wysoka cena urządzeń Apple to już często własnie mit ;)

  • 3

    6.  2013-01-24 00:38:08

    Nie na każdym rynku apple jest tak k... drogie. Zresztą u nas nawet porządnych ofert z jabłuszkiem w abonamencie nie ma.

  • 0

    7. ~sucker killah  2013-01-24 00:39:49  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @1 - zazwyczaj z opery mini i zazwyczaj z gimnazjum :D i zazwyczaj frustraci... nie wiem czy to kwestia androidowych zapaleńców, na zasadzie kibolstwa, czy zwykłej polaczkowej zawiści, ale faktycznie dużo tego typu głosów na telepolis i ogólnie w Polsce. A karawana jedzie dalej...

  • 2

    8. ~sucker killah  2013-01-24 00:41:17  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @6 - też racja...

  • 0

    9.  2013-01-24 07:00:24

    Inwestorzy na tak duży spadek marży się wkurzą. 13,5% spadek to nie w kaszę dmuchał - a zawsze był to najciekawszy wskaźnik dla Apple, odróżniający go od konkurencji.

  • 0

    10.  2013-01-24 08:29:06

    Nieźle Apple, całkiem nieźle...

  • 0

    11. ~  2013-01-24 09:12:20  host: 87-205-251-180.adsl.inetia.pl

    jak apple specjalne podwyższa ceny to nie ma się co dziwić

  • -2

    12. ~Paweł  2013-01-24 09:35:49  host: aaie149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @9 no i? Przecież wszelkie wyceny przez pryzmat giełdy są oderwane od rzeczywistości.

  • 0

    13. ~elwu  2013-01-24 10:15:16  host: pgq230.internetdsl.tpnet.pl

    @12 Giełda wycenia przyszłość. A ta nie jest tak różowa. Nowym iPhonem Apple świata już nie zawojuje. Mały iPad przepadł z kretesem. Apple musi zrobić mocny skok do przodu, aby znów wyznaczać trendy, a nie być jednym z wielu.

  • 0

    14.  2013-01-24 10:39:33

    O ile nie jestem fanem Apple to z @3 się zgodzę, tablety z Androidem są zazwyczaj dużo droższe od iPada, ze smartfonami to różnie, raczej jeszcze nie bo tę najdroższe zazwyczaj mają 32GB pamięci a iPhone z 32GB swoje kosztuje :) Apple się dobrze sprzedaje, jak widać iPhone 5 to kolejny hit :P Oby tylko się za bardzo nie rozdrobnili w tym roku

  • 0

    15.  2013-01-24 11:37:25

    Duze przychody i zyski gwarantuja kolejne super produkty w przyszlosci. iPhone 5 widac podbil rynek. Czekamy na wiecej :)

  • 0

    16. ~kris  2013-01-24 11:48:38  host: rev-077079210222.atman.pl

    15 applefan wrócił ?

  • 0

    17. ~Paweł  2013-01-24 11:56:59  host: aaie149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @13. Nie miałem na myśli Apple. Ale skoro wywołałeś tą firmę do tablicy, to powiem Ci, że zaklinasz rzeczywistość. Zresztą od kilku lat się mówi, że od przyszłego kwartału jabłuszko zacznie upadać i ciągle przesuwa się te kwartały do przodu. W moim wpisie chodziło o to, że giełda od dawna nie funkcjonuje i nie spełnia swoich pierwotnych założeń. Jest wiele wszelkiego rodzaju baniek spekulacyjnych i większość spółek ma złą wycenę i tym samym wirtualną wartość. FED drukuje dolary na potęgę i gdzieś trzeba te pieniądze ulokować. Nie bronię jabłuszka, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że jego wartość jest sztucznie napompowana i oderwana od rzeczywistości. Ktoś kiedyś powie "sprawdzam" i będzie chciał zrealizować zyski. Zrealizuje je, a najbardziej ucierpią jak zwykle najmniejsi. Dlatego mając odpowiedni kapitał można z akcjami dowolnej firmy zrobić co się chce. Wszystko zależy na co się gra i jak planuje się zrealizować zysk. ;)

  • 0

    18. ~Zbyszek  2013-01-24 12:26:18  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @4: rzekłbym nawet, że komputery są tanie, popatrz ile kosztują ultrabooki konkurencji, a co oferują więcej od nieultrabooków z Win8? praktycznie nic. A poza tym MacBooki mają oprogramowanie, za odpowiedniki których na WIndowsa trzeba płacić olbrzymią kasę, przykładowo program do obróbki wideo Adobe Premier kosztuje 5k, Sony Vegas 2k, iMovie jest w zestawie, do tego stabilność systemu i inne programy, jak tak przeliczyć, to dla określonego klienta MacBooki też wydają się tanie. A co do tabletów i telefonów, to masz pełną rację, iPhone i iPad wychodzą taniej od konkurencji, ich drożyzna to mit.

  • 0

    19. ~...  2013-01-24 13:18:51  host: 77-253-0-60.adsl.inetia.pl

    HA! Pisałem o tym nie raz, że tak będzie. Im gorzej, tym wyższa sprzedaż produktów pseudoluksusowych, tak samo jak wzrost liczby urodzeń. Oczywiście do załamania. Jednak ludzie są przewidywalni w 99%.

  • 0

    20. ~amigo  2013-01-24 14:09:35  host: 80.72.44.64

    Dziś w tvncnbc dobrze jeden zaproszony gość z innego portalu powiedział, że minusem ogromnym jest, że Apple to na dziś ciągnie firmę w górę do przodu ich smartfon tylko, że z 2-3 lata temu to był produkt premium, a dziś staje się standardem i za chwile od tego produktu ludzie będą się odwracać i ciężko będzie zaskoczyć rynek czymś nowym innowacyjnym. Wczoraj Pan z telepolis też w tvncnbc mówił o TV od Appla i czekanie na ten ruch. Ja sądzę, że tu będzie pierwsze potknięcie się firmy po pierwsze Samsung, LG, Sony to potęgi w budowaniu TV, a po drugie prawdopodobnie celem wejścia nowego TV było zrobienie czegoś na wzór iTunis i na przykład oferowanie globalnego VOD oraz globalnego dostępu do kanałów na sztuki tylko to jest porywanie się z motyką na słońce.... Za dużo firm koncernów medialnych i reklamowych by straciło na tym.

  • 0

    21. ~sueshack  2013-01-24 14:40:19  host: rev-46.229.149.2.atman.pl

    @20 Potknięciem będzie też zapowiadane przez Poważnych Analityków z Portali i Blogów wypuszczenie przez Apple linii jogurtów ze zdjęciem Stevea J. na wieczku. To porywanie się z motyką na słońce zwłaszcza, że kultury bakterii wcale nie są aż tak kulturalne, jak to się o nich mówi. TO KONIEC APPLE!!!111

  • 0

    22.  2013-01-25 09:07:21

    Tablety może i tańsze, nie orientuję się w ich cenach (choć mimo wszystko się dziwię, a poza tym jest chyba Nexus 7 czy 10, hmm? Nie widzę zastosowania dla tabletu, ale pierwszy który mnie zainteresował to ten Soniaka (Z)), ale komórki? Bredzicie na całego, fajfon już w wersji 16 GB jest drogi, nie mówię o cenach wersji 32 i 64... Polecam porównywarkę cenową i wpisanie sobie paru haseł z flagowymi telefonami konkurencji.. No i ostatnie, komputery - tu już trzeba być totalnie oderwanym od rzeczywistości cenowej, żeby lansować że Apple jest tańsze... Oprócz paru ultrabooków (dosłownie paru modeli na cały rynek) i produktów typu Toughpad czy pokrewnych specjalistycznych, to Apple trzyma najwyższe ceny na rynku... Aha, proszę nie porównywać iMovies Premiere'a czy nawet Vegasa.. Wiadomo, że PS jest trochę tańszy i że są tu komputery używane do DTP i grafiki, ale tak samoAle wiadomo, że do reszty rzeczy są już dużo mniej użyteczne :) Ale przychodzą takie pajace jak Zbyszek i wciskają ludziom kit, no cóż, typowe zaślepienie :)

  • 0

    23.  2013-01-25 09:09:58

    to że mniej iPodów to rozumiem i tak było od dawna, ale że mniej Maców to już dziwne.Widocznie ludziom tablety wystarczą.

  • 0

    24.  2013-01-26 10:20:19

    Szkoda,że nowe iPody mają gorszy hardware od poprzednich generacji... Dlatego wciąż siedzę na iPodzie 6G 120GB, bo nowe nano ssą (tzn ponoć po tym kwadracie dotykowym wyszła nowa generacja, która wraca do starej formy...i *ponoć* montują znów dobry hardware jak w 1-2Gen..ale nie miałem w łapach to nie potwierdzę)

Dodaj swoją opinię