Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Apple w 3Q2011

Wyniki Apple w 3Q2011

Q! 18 Października 2011 22:52

0 0

W III kwartale 2011 roku Apple zanotował przychody w wysokości 28,27 mld dolarów oraz zysk netto 6,62 mld dolarów. Wyniki te są nieznacznie niższe niż kwartał wcześniej.

W tym czasie firma z Cupertino zanotowała następującą sprzedaż swoich produktów:
17,07 mln telefonów iPhone (+21% względem wyników sprzed roku),
11,12 mln tabletów iPad (+166%),
6,62 mln odtwarzaczy iPod (-27%),
4,89 mln komputerów Mac (+26%).




Największym rynkiem dla Apple pozostają Stany Zjednoczone, z których pochodziło 37% wszystkich przychodów firmy. Marża brutto wyniosła 40,3% (+3,4 pkt proc.) i pozostaje najwyższą na rynku.

O wynikach Apple w II kwartale 2011 roku pisaliśmy tej wiadomości.

Źródło tekstu: apple, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 1

    1. ~  2011-10-18 23:00:59  host: 81-219-202-172.adsl.inetia.pl

    Piękna marża, ale skoro owieczki dają się strzyc, nie wypada nie korzystać z okazji.

  • 1

    2.  2011-10-18 23:10:13

    W Polsce wszelkiego rodzaju składy budowlane mają jeszcze wyższe marże, a Polacy dają się strzyc i budują się.

  • -1

    3.  2011-10-18 23:24:16

    Bo wyjścia nie mają, przecież nie będą ściągać cegły z Chin :D mld dolcow zysku, już nawet MS nie ma takich zysków.

  • -1

    4.  2011-10-18 23:28:51

    Odnośnie komentowania na telepolis, odbanujcie hosty Opery Mini, bo często trafiam na host, który został zbanowany przez gościa z popularnego hotelu i nie mogę dodać komentarza choć jestem zalogowany, muszę wyłączyć Operę i włączyć by dodać komentarz.

  • -1

    5. ~  2011-10-18 23:38:40  host: t13-14.opera-mini.net

    Hotelôssa nikt nie pisał i faktycznie raz działa a raz nie działa komentowanie, od dawna tak jest ale nie na kartach wszystkich operatorów, to jakby automat dozował komentarze

  • -2

    6.  2011-10-18 23:47:04

    To widocznie karty mBanku musiały coś złego zrobić Telespolis. Pisałem do mBanku w tej sprawie, odpowiedziano mi że użytkownicy zgłaszają im te problemy, ale to wina strony nie ich, tak mi wyjaśniono, widocznie tak jest, bo na innych stronach nigdy nie miałem problemów.

  • 1

    7. ~  2011-10-19 06:07:26  host: public-gprs142950.centertel.pl

    @2. Chyba w życiu nie miałeś do czynienia że składania budowlanymi....marżę mają producenci. A wracając do tematu przebicie jest niezle skoro Apple ma około 40% takie euro rtv agd dorzuca 1600zl do ceny detalicznej w USA...

  • 0

    8. ~Apple  2011-10-19 09:38:18  host: awr3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Idioci pozostają idiotami, a złodzieje złodziejami...

  • -1

    9.  2011-10-19 09:48:26

    Wyniki APPLE już nie tak dobre jak to podaje news. Sprzedaż iPhone spadła i to dosść znacznie w stosunku do poprzedniego kwartału. W 2Q Apple sprzedało ich 20,34mln a teraz tylko 17,07 to ponad 3 miliony mniej. Oto dowód: http://www.telepolis.pl/news.php?id=22237

  • 1

    10.  2011-10-19 10:03:55

    @rcicho - trudno żeby sprzedaż rosła na chwilę przed premierą następcy. Ale spójrz na to z drugiej strony: mimo zapowiedzi nowego modelu, sprzedaż pozostała rewelacyjna. Zaraz zaraz - ile to Samsung potrzebował na sprzedaż 30 mln Galaxów? Rok, dwa? Apple sprzedał 37,4 mln w pół roku.

  • -1

    11. ~  2011-10-19 11:15:55  host: z27-16.opera-mini.net

    ad 10. Obawiam sie ze Samsung właśnie zdetronizowal Apple w produkcji Smartfonow bo w 2Q byli ok 1mln do tyłu. 4 mln zamowionych iPhone4 tez niewiele jeszcze mówi. Zobaczymy jakie będą wyniki za cały 4 kwartał a jeszcze ciekawsze beda za 1Q 2012 bo wtedy nie bedzie juz wliczonego efektu nowości. rcicho

  • 0

    12. ~  2011-10-19 12:20:29  host: user-31-174-157-123.play-internet.pl

    @11 takie porównania są o 4 litery do rozbicia. Ile modeli telefonów produkuje Samsung, a ile Apple? Chcesz rzetelnego porównania, to policz Najlepiej sprzedający się model telefonu Samsunga (Galaxy S2), i iPhone 4S !

  • 0

    13. ~HD  2011-10-19 18:05:41  host: 89-74-55-52.dynamic.chello.pl

    PEWNIE ŻE W STANACH TYLE SPRZEDAJĄ BO TAM IPEKI KOSZTUJĄ PO 700 $ A NP.U NAS 1400$

Dodaj swoją opinię