Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Apple w 3Q2009

Wyniki Apple w 3Q2009

WitekT 19 Października 2009 22:53

0 0
W III kwartale (do 26. września włącznie) Apple zanotowało 9,87 mld dolarów przychodu i 1,67 mld dolarów zysku. Firma nie odczuwa kryzysu, bo w analogicznym okresie zeszłego roku przychody były niższe o 1,97 mld dolarów, a zysk - o 0,53 mld dolarów.

Apple sprzedało o 17% więcej Macintoshów (3,05 mln), o 8% mniej iPodów (10,2 mln) i o 7% więcej iPhone’ów (7,4 mln).


Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2009-10-20 01:43:53

    Marketing byl zawsze ich mocna strona. Ale m.in. jakosc wykonania tez ;)

  • 0

    3. ~sad  2009-10-20 03:03:49  host: public-gprs50297.centertel.pl

    Dziekuje, postoje.. juz wole scjentologow!

  • 0

    4. ~pk  2009-10-20 08:31:38  host: c20-173.blackberry.net

    Tak dla scislosci pisze sie Q3 a nie 3Q

  • 0

    5. ~Hose  2009-10-20 08:55:12  host: 194.39.141.10

    Osobiście nie dałem im jeszcze ani 1zł, i z całą pewnością w najbliższym czasie im nie dam. Nie muszę być "cool" ;-)

  • 0

    6.  2009-10-20 09:19:30

    pk: Q32009? ;-) Pisze się na oba sposoby...

  • 0

    7. ~purysta-sadysta  2009-10-20 09:32:26  host: v02-13.opera-mini.net

    @3, @5: Żaden z tych sposobów mi się nie podoba. Litera ,,Q'' nie występuje w żadnym polskim słowie i dlatego jest całkowicie obca językowi polskiemu. Bardziej by mi się podobało użycie słowa ,,kwartał''.

  • 0

    8. ~ziuu  2009-10-20 09:40:32  host: gate.alcatel.de

    skoro piszesz w wersji US (3rd quarter) to pisze sie Q3. tak samo jak date zaczyna sie od miesiaca, np. 10/20/2009. Nie jest oczywiscie wstydem i obciachem napisac po prostu "wyniki Apple w trzecim kwartale 2009 roku". Pozdrawiam.

  • 0

    9.  2009-10-20 09:58:45

    ziuu: tytuły rządzą się swoimi prawami - powinny być jak najkrótsze pod względem ilości liter. Taki sposób tytułowania ma też swoje zalety - wpisz w wyszukiwarkę "2Q2009" - wyskoczą Ci kwartalne wyniki wszystkich firm, o których pisaliśmy. My tu nie jesteśmy od wyznaczania standardów polszczyzny, tylko od merytoryki i zrozumiałego pisania. Nikt ze zrozumieniem nie ma problemu...

  • 0

    10. ~  2009-10-20 10:22:54  host: bxn90.internetdsl.tpnet.pl

    1. to skoro to był taki dobry pomysł i odnoszą zyski, to dlaczego nie zrobiły tak inne firmy?

  • 0

    11.  2009-10-20 11:06:12

    @10 - bo inne firmy nie sprzedaja swojego sprzetu po tak zlodziejskich marżach, jak Apple?

  • 0

    12.  2009-10-20 11:26:39

    Jak ktoś uważa że sprzedają za drogo to nie musi kupować, to chyba proste.

  • 0

    13. ~  2009-10-20 11:27:40  host: v06-13.opera-mini.net

    @11 Bo kieruja sie zasadami, honorem i dbaja o dobro klienta ? Czy po prostu wiedza, ze nie dadza osiagnac z roznych powodow takich marz ?

  • 0

    14. ~  2009-10-20 12:00:57  host: bxn90.internetdsl.tpnet.pl

    11. jakbyś miał swój do sprzedania i 2 chętnych. Jeden chce go od Ciebie za 5 zł drugi daje 10 zł, rozumiem, że Ty sprzedaż temu za 5 zł bo jestes fair. hahaha. Biznes to biznes, a oni potrafią go robić

  • 0

    15. ~Olsztyniak  2009-10-20 12:03:30  host: drp66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co ludzie w tym telefonie widzą to nie wiem. Ja miałem okazję go kupić, ale nie kupiłem z 2 powodów- wysoki współczynnik REM i duża awaryjność tego pseudotelefonu 3G.

  • 0

    16. ~  2009-10-20 12:25:13  host: v04-08.opera-mini.net

    Te wyniki to nagroda za odrobine jakosci w ladnej formie. W czasach gdy klienta traktuje sie jak prostego dawce kapitalu, jelopa do przerobienia na jakosci wobec ktorego stosuje sie czasami wrecz zlosliwy sabotaz mozna jak widac odniesc sukces oferujac za wieksze pieniadze nawet troche mniej ale uczciwiej. Ostatnio mialem przez chwile "przyjemnosc" jesc jajka i kurczaki sadzac po smaku karmione tym co robily pod siebie. W ramach redukcji kosztow rzecz jasna. Mam przeczucie ze przedsiebiorczy biznesmen nie odniosl sukcesu na jaki zasluzyl a zacofane, moherowe spoleczenstwo nie docenilo jego nowatorskich, proekologicznych metod tuczenia drobiu.

  • 0

    17.  2009-10-20 17:06:27

    @11 bo nie kazda firme bylo stac na ciecie swoich marz, a apple jest znane z dosc wysrubowanej 'wartosci dodanej' ;)

  • 0

    18.  2009-10-20 17:08:08

    @12 nie pisalem o tym, ze jest za drogo, bo to bardzo indywidualna sprawa. jak kogos stac to sobie kupi chocby kosztowalo gigantyczne, z punktu widzenia innej osoby, pieniadze. pisalem natomiast o tym, ze apple odtrabilo sukces w postaci wzrostu sprzedazy i przychodow, a na wymienionym przezemnie przykladzie widac, ze dosc prawdopodobny jest scenariusz, iz zarobili krocie na samym wietrzeniu magazynow. a ze swoje zarobili to jestem bardziej niz pewien. w/w znajomy kupil maca bo byl zachwycony ipodem sparowanym z wkladka do butow by nike, a pozniej iphone'm. to wlasnie na takich najbardziej liczy apple - ludzi utozsamiajacych sie z marka. tacy ile by cos nie kosztowalo, kupia sprzet byle by mial on logo z jablkiem.

  • 0

    19.  2009-10-21 00:43:24

    thonka: Nie chodzi o wkladke do butow, a o sensor mierzacy odleglosc, predkosc etc. (reszta nie jest mi potrzebna, nie mam czego spalac, raczej musze zyskac mase :) Poza tym sam sensor mozna wlozyc nie tylko do butow z serii Nike+, co nie zmienia faktu, ze najlatwiej. Do odbioru tez niepotrzebny jest iCokolwiek - mozna nabyc Nike+ SportBand. To, ze kosztuje prawie 300 zl, a jest to tylko/az opaska, to juz inna sprawa ;) Taki 3GS ma juz wbudowany odbiornik Nike+... jeszcze moglby rejestrowac trase GPSem/kompasem na biezaco za pomoca tej aplikacji, ale to na szczescie da sie zrobic innymi apsami ponoc ;) A ze sa maniacy/fanatycy Apple, to juz inna sprawa... czesto przenosi sie to z poletka graficznego/DTP (w ktorym Apple jest bardzo dobre) na inne produkty. iPhone wbrew pozorom nie jest taki zly, ale na papierzy jest faktycznie kiepski. Kwestia dopracowania pod wlasnym katem, innymi slowy Jailbreak nieodzowny... Inna sprawa, ze nie wszystko produkty sa chocby dobre, np. SKRAJNYM debilizmem jest kupowanie chocby MacBooka Aira :D Wole tysiac razy np. Toshibe R600 badz inne podobne modele, za polowe ceny (choc trzeba troche poszukac) i z lepszymi spekami.

  • 0

    20.  2009-10-21 00:53:46

    Juz nie mowiac o Acerze, ktory tez wazy 1,3 kg przy 13,3", a kosztowal 1800, w dodatku na 30 rat 0 % (przecena z 2600, powystawowy model w Makro ;)

  • 0

    21. ~  2009-10-21 09:27:39  host: 194.39.141.10

    PLANET: z tymi wkładkami zaskoczyliście mnie, nie miałem zielonego pojęcia że takie coś istnieje. Teraz pora na wkładki do do kobiecych majtek, badając "to i owo" mogą być takim nowoczesnym kalendarzykiem małżeńskim;-) Dokąd to wszystko prowadzi?

Dodaj swoją opinię