Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Apple po 4Q2016

Wyniki Apple po 4Q2016

orson_dzi 31 Stycznia 2017 23:06

2 4

timcook

Sprzedaż iPhone'ów w IV kwartale 2016 roku przerosła oczekiwania analityków. Przychody firmy nadal pozostają poza zasięgiem konkurencji.

W IV kwartale 2016 roku nabywców znalazło 78,29 mln iPhone'ów. W analogicznym okresie ubiegłego roku były to 74,78 mln, z kolei analitycy spodziewali się sprzedaży na poziomie 77,42 mln egzemplarzy. Oprócz tego firma sprzedała 13,08 mln iPadów (16,122 mln w IV kwartale 2015 roku).




Przychody osiągnęły poziom 78,4 mld dolarów, co jest kwartalnym rekordem firmy (75,9 mld dolarów przychodu w IV kwartale 2015 roku). Za 64% przychodów odpowiadała sprzedaż międzynarodowa. Przychody z usług Apple, takich jak App Store, Apple Pay i iCloud wzrosły o 18,4%, co jest duża zasługą gier - Pokemon Go i Super Mario Run wyższych przychodów z płatnych subskrypcji.

Zysk netto spadł do 17,89 mld dolarów w porównaniu z 18,36 mld dolarów w analogicznym okresem 2015 roku.

W I kwartale 2017 roku firma spodziewa się przychodów na poziomie 51,5 - 53,5 mld dolarów.

Źródło tekstu: Apple; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | 4q2016

w sumie: 24
  • -2

    7.  2017-02-01 06:34:26

    Ehh, pamietam te komentarze sprzed miesiaca jak to Apple zbankrutuje w przeciagu swoch lat i takie tam pierdoly :) 18 mld usd zysku kwartalnie to wiecej niz konkurencja zsumowana ma przychodu rocznie :) Jeszcze nie zagladalem do raportu sle mysle ze Apple ma juz z 280 mld usd w gotowce :)

  • -3

    8.  2017-02-01 06:39:29

    @6 Ci co nie chca miec problemow. Korporacje juz przerzucily sie na iphony. To zloty standard. Ostatnio bylem na szkoleniu organizowanym przez MS. Raporty w PowerBI najlepiej prezentuja sie na iphone - na WP brak aplikacji. Na pytanie dlaczego na androidzie to tak kuleje a na ios smiga az milo Pan popatrzyl na mnie z usmiechem. Wszyscy uczestnicy z iphonami. Taka jest rzeczywistosc. Biznes akceptuje tylko dopracowane rozwiazania.

  • 1

    9.  2017-02-01 07:29:27

    1, 3, 5 - Z mojej dyskusji z Witkiem wynika, że udział Apple'a w sprzedaży smartfonów w Polsce nadal utrzymuje się na poziomie około 4% (pod względem liczby telefonów, nie wartości sprzedaży).

  • 1

    10. ~Wygnany  2017-02-01 07:33:47  host: 8.37.225.69

    A ja widuję u ludzi przeważnie samsungi i apple...

  • 0

    11. ~781  2017-02-01 07:52:47  host: 5.174.103.111

    @10 W moim otoczeniu najwięcej smart... S na drugim H.

  • 1

    12. ~Ela J.  2017-02-01 08:47:12  host: asw71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kiedy odliczą z zysków kwoty zaległe za kradzież patentów?

  • 0

    13. ~  2017-02-01 09:06:02  host: 79-68-53-73.dynamic.dsl.as9105.com

    9. LuIN, pierwszemu chodzilo raczej o sprzedaz na papierze, czyli wyludzenia VAT.

  • 1

    14. ~Medyk Suisse  2017-02-01 09:09:23  host: 213.55.176.152

    Dopracowane? Śmieszne a niedopracowane mam iPhona Se. Przy. Utracie sieci ciagle wyświetla operator może naliczyć opłaty za smsy aktywujace imessage. Mimo wylaczenia imessage. Serwis nie ma rozwiazania i oferuje zwrot pieniedzy. Owszem, w porównaniu do szajsu xiaomi to lepiej ale mimo wszystko braki. Poza tym to upierdliwość iOS mnie dobija. Stali się monopolista prawie i będą jeszcze latami jechać na marce. Nazywanie jednak ich rozwiązań jako perfekcyjnych to naduzycie

  • 0

    16. ~Darek  2017-02-01 09:10:42  host: 195.116.187.216

    Przeczytałem z ciekawości. Ani mnie to ziębi ani parzy. Firma nie jest w obszarze moich zainteresowań.

  • 2

    17. ~Medyk suisse  2017-02-01 09:15:09  host: 213.55.176.152

    Mnie martwi to ze niedługo nie będzie alternatywy bo flagowe na androidzie bywają droższe . Poza tym to chcąc niechcący Apple z racji skali może pozwolić sobie na wszystko. Usunięcie Jacka czy inne motywy. To inni oglądają się na firmę z Cupertino i to ona wyznacza trendy. Niestety

  • 0

    18.  2017-02-01 10:08:57

    czekam na wyniki GIGANTA sraomi - to bedzie ubaw :P

  • 1

    19.  2017-02-01 10:33:55

    applefan_ - a pieluchy nie musisz zmienić czasem? ;-p

  • 0

    20. ~sueshack  2017-02-01 10:35:17  host: 80.245.23.162

    @15 "Przeczytałem z ciekawości" ... "Firma nie jest w obszarze moich zainteresowań" - ale wiecie, że możecie z bratem pisać dwa osobne komentarze?

  • 0

    21.  2017-02-01 10:57:07

    @8 To również mokry sen crakerów pracujących dla konkurencji, nie bez powodu iPhone pada najszybciej na Pown2own. Z resztą wystarczy parę socjologicznych sztuczek wobec pracowników Apple by przejąć iCloud. Jak dla mnie Apple może sobie istnieć, przynajmniej część wirusów i hakerów jest przez to mniej zainteresowana Androidem. Szkoda, że konkurencja wzoruje się na ich najgorszych pomysłach (obecny wyścig na cienki telefon, czy też ceny z księżyca).

  • 0

    22.  2017-02-01 10:58:00

    Jednak spadek zysku netto przy wzroście sprzedaży daje do myślenia. To bym raczej komentował.

  • 0

    23. ~  2017-02-01 11:35:43  host: user-46-112-162-163.play-internet.pl

    22 a co ma miliard w tą czy w tamtą? A nawet nie cały miliard, a w skali całego 2016 r. też jest mniejszy niż w 2015r?
    Może w ostatnim kwartale 2016 r mieli więcej kosztów?

    Moje pytanie jest inne i na nie ciężko odpowiedzieć ile naprawdę iPhone jest warty?
    Czy gdyby nagle nikt nie kupował go to cena by spadła?
    A, może wiele osób właśnie dlatego go kupuje bo drogo?

  • 0

    24.  2017-02-01 12:10:38

    @23 Jest warty tyle ile ktoś chce za niego zapłacić ( dotyczy to wszystkich dóbr na rynku). Twoje pytania mają charakter akademicko-teoretyczny i nie wiem do czego maja prowadzić. Natomiast zysk netto to jest bodaj najważniejszy parametr w działalności przedsiębiorstwa, ponieważ naczelnym celem każdej komercyjnej działalności jest właśnie on. I nie bagatelizowałbym jego spadku. Może to koszty, a może to konieczność obniżenia ceny, w każdym razie ujawnia to tendencję i można postawić pytanie jak długo jeszcze iphone będzie zapewniał duże zyski i co będzie gdy spadną one poniżej pewnej granicy.

  • 0

    25. ~  2017-02-01 14:14:02  host: apn-77-114-67-27.dynamic.gprs.plus.pl

    Zepsuł mi się Tel i potrzebuje kupić"coś" a że lubię WP, mam pytanie która Lumia będzie lepsza do rozmów i przeglądania Internetu L435? czyL630?

  • 0

    26.  2017-02-01 15:27:48

    jakby moja praca miała być punktem odniesienia: ludzie mają albo strajfony albo samsungi

  • 0

    27. ~prawdomówność applefana  2017-02-01 17:06:03  host: apn-95-41-208-240.dynamic.gprs.plus.pl

    PowerBi nie ma na Windows Mobile???? A to: http://tlp.is/cj6 ????????

Dodaj swoją opinię