Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Alcatela w 1Q2006

Wyniki Alcatela w 1Q2006

WitekT 1 Maja 2006 10:53

0 0

Przychody Alcatela wzrosły w pierwszym kwartale w porównaniu z podobnym okresem ubiegłego roku o 18% do 3,07 mld euro. Zysk operacyjny wzrósł o 85% do 198 mln euro, a zysk netto spadł o 16% do 104 mln euro.

Wcześniej o pogorszeniu rentowności informował szwedzki Ericsson oraz amerykański Lucent. Z Lucentem Alcatel ma się połączyć. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
Wbrew oczekiwaniom rynku, Alcatel nie podniosła prognoz na ten rok i zapowiedział, że w kolejnym kwartale wzrost sprzedaży będzie wolniejszy niż w pierwszych trzech miesiącach roku. Przedstawiciele firmy przyznają, że na rynku jest duża presja na obniżkę cen, a dotyczy to szczególnie sprzętu do budowy sieci komórkowych. Spowodowane jest to silną konkurencją między największymi graczami oraz tym, że na europejski rynek agresywnie wchodzą producenci z Chin, tacy jak Huawei, którzy - niemal z definicji - są tańsi od renomowanych dostawców.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~:)  2006-05-01 11:41:58  host: gaja.tpnet.pl

    bardzo ładne wyniki pozdro

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet