Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Ailleron po 2015 roku

Wyniki Ailleron po 2015 roku

sirmark 3 Marca 2016 17:15

0 3

Zarząd Ailleron (do niedawna Wind Mobile) zaprezentowała wyniki Grupy za rok 2015. Spółka osiągnęła 62 mln zł przychodów, przy rentowności EBITDA na poziomie 12 mln zł. Zysk netto wyniósł 6,57 mln zł.

Ailleron jest producentem i dostawcą cyfrowych technologii dla banków i sieci hotelowych oraz operatorów telekomunikacyjnych. Do października 2015 r. działał jako spółka Wind Mobile.

W 2015 roku podpisaliśmy rekordową liczbę umów, które będą mieć wpływ na przychody oraz zyski zarówno w roku 2016, jak i kolejnych latach. Część projektów realizowana jest w modelu transakcyjnym Revenue Share, w którym co prawda koszt wdrożenia jest naszą inwestycją, ale Ailleron zachowuje na lata prawo do udziału w zyskach kontrahenta ze sprzedaży produktów powstałych na bazie naszych technologii. W 2015 roku tego typu umowy podpisaliśmy na wdrożenie Halodzwonków dla bułgarskiego operatora MTel oraz Nowoczesnej Poczty Głosowej dla Plusa. W ostatnim kwartale ubiegłego roku z sukcesem zakończyliśmy proces tranzycji 40 systemów informatycznych T-Mobile Polska. Ten proces był na tyle kluczowy, że warunkował uruchomienie 5-letniego odpłatnego okresu zarządzania systemami operatora. Wygrany przetarg, którego wartość szacuje się na 100 mln zł, w najbliższych 5 latach, będziemy realizować z naszym partnerem - firmą WIPRO, a pierwsze znaczące zyski wynikające z umowy odnotujemy dopiero w 2016 roku - poinformował Łukasz Juśkiewicz, dyrektor finansowy Ailleron.

Jak przekonuje spółka, podpisanie umowy z bułgarskim operatorem MTel otwiera przed nią nowe możliwości rozwoju. Kontrahent należący do grupy Telekom Austria Group (TAG) świadczy swoje usługi telekomunikacyjne również w Austrii, Białorusi, Słowenii, Chorwacji, Serbii oraz Macedonii.

Na początku 2016 uruchomiono w Polkomtelu nową pocztą głosową w modelu transakcyjnym. Voice Mail trzeciej generacji wprowadza szereg dodatkowych funkcjonalności. Abonenci sieci Plus będą mogli korzystać z Poczty Głosowej z poziomu aplikacji mobilnej, wysyłać nagrania głosowe w formie wiadomości MMS. Umowa została podpisana na 5 lat w modelu revenue share, który opiera się na podziale przychodów generowanych przez usługę, dzięki czemu angażuje obie strony w ścisłą współpracę w zakresie rozwoju produktu, jak i zarządzanie poszczególnymi usługami
Zobacz: Wind Mobile dostarczy Plusowi pocztę głosową nowej generacji

Wraz z Polkomtelem i partnerem medycznym Falck Medycyna uruchomiono również platformę telemedyczną. Ja + Zdrowie jest pierwszą w Polsce usługą, która umożliwia korzystanie z wirtualnej przychodni, w której można zasięgnąć porady lekarskiej w systemie całodobowym 24/7, skonsultować wyniki badań lekarskich czy skontaktować się z pielęgniarką lub położną. System to również źródło informacji o dyżurach lekarskich, nocnej i świątecznej pomocy medycznej, a także sposób na znalezienie najkrótszej kolejki do konsultacji lekarskiej czy badania w ramach NFZ.

Zobacz: Plus: Pakiet telemedyczny Ja+Zdrowie

Za nami bardzo pracowity rok, zarówno pod względem rozwoju firmy, jak i naszych flagowych produktów. Przeszliśmy rebranding oraz zadebiutowaliśmy na głównym parkiecie GPW. Dzięki środkom z emisji akcji rozwinęliśmy nasze flagowe produkty oraz zainwestowaliśmy w ich sprzedaż międzynarodową. LiveBank został bardzo dobrze przyjęty na rynkach zagranicznych, w wyniku czego podpisaliśmy kontrakt na rynku azjatyckim, a dokładniej w Singapurze i Malezji. Natomiast w IV kwartale zakończyliśmy wdrożenie dla Commerzbank w Niemczech. Świetnie sprzedaje się również iLumio - produkt dedykowany głównie branży hotelarskiej. W 2015 roku iLumio zostało wdrożone w 25 obiektach, dzięki czemu z naszego produktu korzysta już ponad 10000 pokoi hotelowych. Umocniliśmy naszą pozycję również w branży medycznej realizując kolejne 3 wdrożenia w szpitalach. Już teraz wdrażamy i negocjujemy kontrakty zagraniczne, o czym więcej opowiemy na zbliżającej się konferencji. Warto również wspomnieć o sektorze finansowym, w którym w 2015 roku podpisaliśmy największe w historii kontrakty na wdrożenia naszego mobile i internet bankingu. Tym razem dla Banku Pocztowego i Santander Consumer Bank - dodał Rafał Styczeń, prezes zarządu Ailleron.

Źródło tekstu: Ailleron, wł     

Dodaj do:

Tagi: 2015 | ailleron | wind mobile

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet