Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wymieniony przez Samsunga Note 7 eksplodował na pokładzie samolotu

Wymieniony przez Samsunga Note 7 eksplodował na pokładzie samolotu

LuiN 5 Października 2016 20:39

10 2

Jak czytamy na Gizmodo, doszło do kolejnego wypadku spowodowanego wadliwym Note'em 7. Telefon wymieniony przez Samsunga na nowy, wybuchł na pokładzie samolotu.



Właściciel telefonu nie spodziewał się niczego - swój pierwszy egzemplarz Note'a 7, zgodnie z instrukcją, oddał w sklepie AT&T już 21 września. Do wypadku doszło trakcie wsiadania pasażerów na pokład samolotu lecącego z Louisville do Baltimore.

Trzymany w kieszeni telefon nagle wyraźnie nagrzał się i zaczął się z niego wydobywać dym. Właściciel urządzenia wyciągnął je natychmiast z kieszeni i wyrzucił na podłogę.




Nie licząc drobnych uszkodzeń wykładziny i konieczności ewakuacji 75 osób z samolotu (w tym załogi), tym razem obeszło się bez większych szkód. Zgodnie z danymi amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC), jak dotąd odnotowano w USA 92 wypadki spowodowane przez przegrzewające się Note'y 7, w 26 z nich doszło do uszkodzenia mienia.

15 września CPSC oficjalnie wezwała mieszkańców USA do zwrotu zakupionych przed 15 września Note'ów 7 i natychmiastowego zaprzestania korzystania z nich.

Do czasu aż pozyskamy i zbadamy urządzenie, nie możemy potwierdzić czy to zdarzenie ma związek z wymienionym Note 7. Współpracujemy z władzami oraz liniami Southwest w celu uzyskania dostępu do urządzenia i potwierdzenia przyczyny zdarzenia. Po przebadaniu urządzenia, będziemy mieć więcej informacji, którymi będziemy mogli się podzielić - przekazał nam Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Źródło tekstu: Gizmodo, The Verge, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung galaxy note 7 | samsung

w sumie: 63
  • 1

    45.  2016-10-06 13:36:15

    @42 applefan_ po drugiej stronie "barykady" również są ślepi wyznawcy! Wpadki też się zdarzają:
    http://tlp.is/bdx

  • 0

    46. ~  2016-10-06 13:37:02  host: 188.146.133.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    BAranie, tekst mnie zabił "mają bezpieczne samochody" no tak my nie mamy, polska to bieda i tutaj nic nie ma... jedz do stanów to zobaczysz biede.

  • 0

    47. ~H.ei  2016-10-06 13:51:15  host: host-92-30-211-49.as13285.net

    Zmieniłem już jakiś czas temu samsunga na huawei (nota na mate) i pomimo różnicy 4K na rzecz hd z lepszym czasem pracy baterii. Stwierdzam że była to dobra decyzja.

  • 0

    48.  2016-10-06 14:00:18

    @44 cóż za głupoty kolega tu wypisuje. Najpierw dowalili jej mandat a potem sprawę w sądzie :)

  • 0

    49.  2016-10-06 14:02:15

    46 - ja *** nie pisałem o tym czy u nas są czy nie ma bezpiecznych aut.

  • 0

    50.  2016-10-06 14:03:07

    applefan_ - ja sobie jaja robię po prostu ;-)

  • 0

    51.  2016-10-06 14:05:24

    @43 pisząc o ślepych wyznawcach marek innych jak iPhone miałem na myśli tych, którzy mimo nieaktualizowania ich sprzętu, zamulania po krótkim czasie używania, podatności na włamania, niekontrolowanych wybuchach mogących prowadzić do utraty zdrowia, życia i znacznych strat materialnych w dalszym ciągu nie kupują urządzeń Apple - tak to da się wytłumaczyć tylko religią. Reszta jest użytkownikami świadomymi niepodatnymi na marketing i kupuje iphony.

  • 0

    52.  2016-10-06 14:06:46

    @50 przecież o tym wiem, co jest dowodem na to, że w przypadku Apple nie ma się czego czepiać oprócz robienia sobie żartów, w przypadku konkurencji sprawa jest ŚMIERTELNIE poważna i nie ma z czego żartować.

  • -1

    53.  2016-10-06 14:10:11

    applefan_ - tak samo jak używanie litowej baterii w latarce poddanej wysokiej temperaturze albo wilgotnej "atmosferze" na wycieczce ;-) To nie są bezpieczne rzeczy, niestety. Trzeba zawsze być przezornym - jeśli już powagę mam utrzymać ;-)

  • 0

    54.  2016-10-06 14:19:45

    @42 applefan - Jakim trzeba być baranem by napisać "Gdybym posiadał Note 7 zażądałbym potężnego odszkodowania za utracone zdrowie" Zamiast pisać takie brednie powinieneś sobie kupić Note7 (wcale nie po to by go używać, bo to niebezpieczne) tylko po to by tym sposobem zarobić sporo kasy...

  • 0

    55. ~aaa  2016-10-06 14:24:10  host: user-164-126-136-119.play-internet.pl

    Teraz wiadomo jaka jest przyczyna wybuchających telefonów samsunga. Wymienić samoloty!

  • 0

    56.  2016-10-06 14:42:53

    @54 w USA byłoby to możliwe, bo tam sądy w takich sprawach przyznają odszkodowania, u nas niestety nie.

  • 0

    57.  2016-10-06 14:44:02

    @53 Znowu żartujesz z wycieczkami i innymi bzdurami. Note 7 wybucha w dowolnym nieprzewidywalnym momencie, iphone - nigdy.

  • 0

    58. ~bzdury  2016-10-06 15:22:31  host: n09-02-04.opera-mini.net

    Nie wolno!!!!! kupować iphona. Nie będzie obrońcy wrazie sprawy w sądzie po wypadku.

  • 0

    59. ~bzdury  2016-10-06 15:23:00  host: n09-02-04.opera-mini.net

    Nie wolno!!!!! kupować iphona. Nie będzie obrońcy wrazie sprawy w sądzie po wypadku.

  • 0

    60. ~  2016-10-06 16:52:18  host: bxn225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    applefan, braki jakie mają iphony zarówno względem andoida jak i WP jednoznacznie wskazują, że kupujący to albo ignoranci, albo zaślepione !@#$%^&. Voila!

  • 0

    61. ~Ala  2016-10-06 17:58:10  host: user-94-254-225-164.play-internet.pl

    No to sprawa smoleńska się wyjaśniła. Tam był note 7 i wybuchl.

  • 0

    62. ~  2016-10-06 20:08:54  host: user-94-254-177-89.play-internet.pl

    w tych bezpiecznych samochodach w US trzeba dobulac za isofix gdzie w niebezpiecznej EU jest to wyposazenie seryjne od dawna. No chyba, ze juz nie trzeba dobulac. W kazdym razie troche mnie to przerazilo. Kraj gdzie na kazde zagrozenie jest nalepka w kolorze pomaranczowym zada doplat do isofixa.

  • 0

    63. ~  2016-10-06 20:21:21  host: user-94-254-177-89.play-internet.pl

    applefan zjarany elplem. System ma lagi nawet w 7, szczegolnie przy bardzo szybkim pisaniu, slabe proce , slabe wyswietlacze , nie za fajne te glupawe animacje ktore powoduja u mnie zlosc bo trwa to ulamek sekundy zanim sie uruchomi np klawiature to wybierania nr. Wszystko to takie słitaśne , milusie , troszke takie blondynkowato rushoofe w tym ejplu ale nie dla mnie, bo wielu koreancow ma lepsze bebchy niz oni. PS stary telefon : a nowy ejpl.. http://tlp.is/be9 i juz sie nie jaraj nm. http://tlp.is/bea Ogolnie - mam praktycznie to samo przez rok co teraz serwuje nam ejpl. Za ogromniasta kase. Technologicznie ejpl to taka biedronka. Cala biedota i ciapatosc europy zachodniej sie laszczy. Przedmiescia paryza i obozy dla uchodzcow na berlinskim lotnisku. Takie dowartosciowanie ; )

  • 0

    64. ~nmn  2016-10-06 20:59:12  host: 8.37.225.48

    57 - co ty za głupoty wypisujesz .....

Dodaj swoją opinię