Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wymagający iOS 4

Wymagający iOS 4

LuiN 26 Lipca 2010 10:46

0 0

apple iphone 3g Apple chcąc zachować zgodność aplikacji w iTunes przygotował oprogramowanie iOS 4 nie tylko dla telefonów iPhone 4 i 3GS, ale też dla dwuletniego iPhone'a 3G. W sieci pojawiły się jednomyślne głosy - nie instalować. Pokazujemy dlaczego.

Oprogramowanie iOS 4 jest znacznie bardziej pamięciożerne niż starsze wersje systemu. Na posiadającym 128 MB pamięci RAM iPhone'ie 3G już oprogramowanie w wersji trzeciej nie działało zbyt dobrze i trzeba było wielu uaktualnień by dało się na nim w miarę sprawnie pracować.

Teraz przyszła pora na czwartą generację systemu i choć iTunes "krzyczy" po każdym podpięciu telefonu do komputera, że ma dla nas nowe oprogramowanie, warto póki co wstrzymać się z aktualizacją. Mimo pominięcia kilku funkcji dla odchudzenia systemu (między innymi wielozadaniowości), oprogramowanie w wersji dla iPhone'a 3G działa bardzo wolno.

Najlepiej prezentuje to poniższy film, parodiujący reklamy Apple'a:






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: TUAW, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~Remik_K  2010-07-26 10:53:29  host: ip-109-90-161-5.unitymediagroup.de

    Pierwszy raz takie cos widze a mam 3G. Jesli ktos zamiast zrobis na czysto to uaktualnia to nie ma sie co dziwic. U mnie dziala wszystko plynnie. Nie wiedze roznicy miedzy 3.1.2 a 4.0.1 poza tym, ze aparat sie wolniej wlacza i do ustawien wchodzi sekunde dluzej. Poza tym nie ma zadnych problemow. Wszyscy ktorzy je maja niech zrobia restore i skonfiguruja telefon na nowo i problemy znikna.

  • 0

    2. ~kl  2010-07-26 10:57:47  host: host-81-190-63-106.lublin.mm.pl

    Potwierdzam to co napisał REMIK K. Restore plus konfiguracja telefonu na nowo i iPhone śmiga :)

  • 0

    3.  2010-07-26 11:03:17

    iPhone 3G ma już dwa lata. To i tak wyjątek że producent wypuszcza na tak "stary" model nowe wersje systemu.

  • 0

    4. ~code  2010-07-26 11:22:08  host: chello089078001191.chello.pl

    zdarza się czasem, że jeśli ktoś dał "uaktualnij" zamiast "przywróć i uaktualnij" to iOS4 na 3G ma czkawki. szczególnie, jeśli na telefonie był robiony JB. najnowsza wersja iOS4, 4.0.1, rozwiązuje problem czkawek, ale osoby z JB nie mają wyboru; albo JB albo szybko działający telefon. Jeśli ktoś nigdy nie bawił się w JB, nie ma co się martwić; może instalować bez problemu

  • 0

    5.  2010-07-26 11:39:37

    U mnie iOS 4 na iPhonie 3G dziala fatalnie , szczegolnie jest to widoczne w przegladarce , i przy wchodzeniu w ustawienia , 8-16 sekund. O ile to drugie jest bez wiekszego znaczenia o tyle z przegladarka jest naprawde zle , zacina sie , zdarza sie jej wylaczyc. Usilowalem zmienic z powrotem na 3.1.2 wskazujac odpowiednie oprogramowanie z iTunes , ale przy uaktualnianiu sprzetowym pokazuje blad , nic z tego.

  • 0

    6. ~code  2010-07-26 11:44:36  host: chello089078001191.chello.pl

    5: a był JB?

  • 0

    7. ~PLANET  2010-07-26 12:19:09  host: t19-06.opera-mini.net

    code: z duza doza prawdopodobienstwa moge Ci odpowiedziec, ze nie. Prawdopodobnie Marek nie zrobil restore'a, ale tak tylko "szczelam". BTW, jak jest z JB na iOS 4.0.1 na 3GSa ? Powoli robie sie zainteresowany tematem, ale zalezy mi na hmm.. bezpieczenstwie powrotu do poprzedniego softu i update'u do nowego. A na razie to jeszcze 3.1.2 mam i niektore progsy potrzebujace .3 nie chca sie instalowac ;) nie robilem update'u wlasnie ze wzgledu na potencjalny JB - wole miec otwarta furtke - ale na razie to czaje sie do niego jak pies do jeza (mimo doskonalych porad LuiNa, do 3.1.2 jeszcze przez Blackraina - m.in. dlatego, ze slyszalem ze po Blackrainie sa wieksze problemy, niz po innych JB). W ogole to laik ze mnie w temacie ;), wiec gdyby ktos zorientowany opisal sprawe szeroko (kontakt w profilu chocby, PM czy GG..) to bylbym niezmiernie wdzieczny.

  • 0

    8. ~Dognier  2010-07-26 12:28:48  host: 088156024066.olsztyn.vectranet.pl

    Dokładnie, sam mam iPhone'a 3G, po zrobionym restore i wgraniu iOS 4.0 telefon działa dobrze, może minimalnie gorzej niż na 3.1.3, ale jest to praktycznie niezauważalne. Są za to informacje że iOS 4.1 (na razie beta) działa nieco lepiej na starszych iPhone'ach (więc zapewne chodzi o 3G, bo na 3GS już 4.0 działa dobrze), więc myślę że będzie lepiej.

  • 0

    9.  2010-07-26 14:35:30

    Również mogę potwierdzić przewagę przywracania zamiast zwykłej aktualizacji - telefon wciąż nie jest demonem prędkości, ale przynajmniej da się go normalnie używać.

  • 0

    10. ~Tobas  2010-07-26 16:21:55  host: host-195-74-69-18.mbnet.pl

    mila niespodzianka. w porownaniu do htc olewajacego starszych userow (pozdrawiam fanow hero i g2 :) bardzo ladny przyklad wsparcia producenta.

  • 0

    11. ~limping  2010-07-26 22:54:17  host: 87-205-183-230.adsl.inetia.pl

    @10: hmm... wsparcie producenta? Czy raczej działanie na podświadomość usera? Może w ten sposób Jabłuszko pokazuje userowi, że czas przesiąść się na IP4? Co do HTC to myślę, że z powodów pokazanych na filmie nie wydaje aktualki np dla g1 do Androida 2.1 - po co zrażać do siebie (produktów) klientów - tych obecnych i potencjalnych?

  • 0

    12.  2010-07-26 23:53:56

    Planet: JB jest, wykonywalny, o ile dobrze pamiętam, tylko na Mac'u. Sam nie miałem nigdy potrzeby robić JB (co pozwala mi cieszyć się doskonale działającym iPhone) - a co do instrukcji to na myapple się wszystkiego dowiesz.

  • 0

    13.  2010-07-27 09:49:13

    11. Tak, również w ten sposób można wytłumaczyć sobie brak wsparcia dla starszych modeli. HTC to jednak wie co robi ;)

  • 0

    14. ~PLANET  2010-07-27 12:10:08  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    code: O ile pamietam, JailBreak mozna z powodzeniem robic poprzez PC, chyba ze sie nie zrozumielismy jakos.. A problem jest taki, ze na myapple wlasnie sie niczego nie dowiedzialem... jakis dokladniejszy link ? W razie czego napisze do Ciebie pozniej na PM.

Dodaj swoją opinię