Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyłączyli sieci komórkowe, aby zapobiec protestowi

Wyłączyli sieci komórkowe, aby zapobiec protestowi

Q! 14 Sierpnia 2011 15:38

0 0

Władze San Francisco postanowiły wyłączyć sygnał sieci komórkowych na jednym z obszarów tamtejszej komunikacji miejskiej (BART), aby zapobiec planowanemu protestowi. Przyniosło to spodziewane rezultaty.

Wszystko za sprawą protestu, który na 11. sierpnia zaplanowała grupa No Justice No BART. Miał się on odbyć z zaskoczenia, jednak policji udało się dotrzeć do planów jej organizacji.




Władze San Francisco zdecydowały się na wyłączenie zasięgu sieci komórkowych na określonych stacjach, aby uniemożliwić kontakt pomiędzy organizatorami protestu. Ostatecznie protest się nie odbył.

Powstaje jednak pytanie, na ile nowe technologie mogą mieć wpływ na tego typu akcje? Przypomnijmy, że po ostatnich zamieszkach w Wielkiej Brytanii tamtejsza policja dzięki współpracy z RIM, producentem urządzeń BlackBerry, już zaczęła stawiać pierwsze zarzuty jego uczestnikom.

Źródło tekstu: The Register, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 1

    8. ~Longman  2011-08-14 17:15:31  host: agt145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A tak się śmiano z programu Kononowicza - "Nie będzie niczego"...

  • 0

    10. ~Jeremy  2011-08-14 17:48:51  host: 194.42.110.4

    No ja nie mogę - na moment wyłączono telefony i już się protest nie odbył. To znaczy tylko tyle, że protest o kant d****y rozbić. Gdyby w taki sposób obalano komunę, to dziś mówiłbym do sąsiada rano "dzień dobry towarzyszu, co słychać w KC?" Ale jeszcze śmieszniejsze jest to, że to wszystko aż tak ludzi bulwersuje. ZWŁASZCZA po zajściach w UK...

  • 0

    13. ~dawid  2011-08-14 19:00:41  host: 145.7.224.11

    Zawsze można na sztywno ustawić 3g

  • 1

    15. ~  2011-08-14 19:46:08  host: z38-04.opera-mini.net

    to trzeba usa do trybunalu europejskiego podac za lamanie praw czlowieka do zrzeszania sie

  • 1

    16. ~  2011-08-14 20:33:16  host: z41-09.opera-mini.net

    Ciekawe co z nr alarmowym się dzieje w takiej sytuacji ?

  • -1

    17. ~słoneczny  2011-08-14 21:33:10  host: 87-207-125-72.dynamic.chello.pl

    Teoretycznie powinien działać.

  • 2

    18.  2011-08-14 21:53:53

    Wpływ nowych technologii na świadomość społeczeństwa i umiejętność funkcjonowania po odcięciu od nich to niezmiernie ciekawy temat.

  • -1

    19. ~  2011-08-14 22:02:46  host: djo90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    16, 17: Jeśli na włączonym profilu "Offline" możecie dzwonić na numer alarmowy, to w tej sytuacji także byście mogli.

  • 1

    20. ~nestor  2011-08-14 22:58:38  host: 95-89-131-199-dynip.superkabel.de

    Jurek Orwell się kłania... Czytajcie "Rok 1984" póki można!

  • 1

    21.  2011-08-14 23:25:47

    To naprawdę jest już Orwell... Ludzie, nie zapominajcie, że rząd i coś co się samo nazywa władzą jest dla was i ma pełnić tylko i wyłącznie funkcję administracyjną, a nie ograniczać wolność! Polecam każdemu: http://www.youtube.com/watch?v=DfFH-KhtDKY

  • 1

    22. ~m  2011-08-15 00:37:12  host: public63085.cdma.centertel.pl

    Cały dowcip tego newsa polega na tym, że to nie "władze San Francisco" (cokolwiek miałoby to oznaczać), ale sam BART odciął komórki w metrze.

  • -1

    24.  2011-08-15 08:42:16

    @22 - cały dowcip Twojego komentarza polega na tym, że sam BART to sobie może - to nie jest prywatny środek transportu i sami nie mogą decydować czy ot tak sobie wyłączyć sygnał czy też nie.

  • 1

    26. ~M  2011-08-15 10:29:25  host: public11232.cdma.centertel.pl

    Q! Zacznij sie uczyć angielskiego - samo Google Translate nie wystrarcza http://www.bart.gov/news/articles/2011/news20110812.aspx BART temporarily interrupted service at select BART stations as one of many tactics to ensure the safety of everyone on the platform.

  • 1

    27. ~Przemek  2011-08-15 16:46:18  host: apn-77-112-188-227.dynamic.gprs.plus.pl

    w tytule newsa nie powinno byc czasem"protestowi" a nie "prostestowi"?

  • 1

    28.  2011-08-15 16:51:54

    Przemek: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    29. ~  2011-08-15 22:42:28  host: public-gprs236465.centertel.pl

    "dlatego ja na androidzie szyfruje sms-y" ROTFL

  • 0

    30. ~  2011-08-15 22:53:11  host: z27-14.opera-mini.net

    a co na to UKE? Byl oficjalny wniosek o zgode?

  • 0

    31. ~  2011-08-16 06:05:09  host: z19-07.opera-mini.net

    30, dobre pytanie

  • 0

    32. ~Ktuś  2011-08-16 15:36:14  host: 212.160.172.70

    A ja się tak spytam, co to jest BART?

  • 0

    33. ~Pinok  2011-08-17 12:57:06  host: 80.249.4.154

    @32 no Bart Simpson, nie znasz ? ;)

Dodaj swoją opinię