Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "wykrecnumer.pl" ucieka na Wyspy

"wykrecnumer.pl" ucieka na Wyspy

WitekT 29 Października 2009 21:31

0 0

Serwis wykrecnumer.pl, który pozwala na wykonywanie połączeń z dowolną identyfikacją, znalazł się ostatnio w polu zainteresowania ABW. Za kilka dni zmieni się właściciel serwisu - będzie nim firma zarejestrowana w Wielkiej Brytanii.

Szerzej o sprawie pisma ABW do marszałka Sejmu w sprawie pilnych zmian w prawie mających na celu delegalizację tego typu usług szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




Jak informuje operator serwisu wykrecnumer.pl, właścicielem serwisu od 6. listopada będzie zarejestrowana w Wielkiej Brytanii firma InterCom Telecommunications Ltd..

Według prawa telekomunikacyjnego Wielkiej Brytanii, usługi świadczone przez serwis nie należą do nielegalnych - napisano w mailu przesłanym użytkownikom serwisu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 72
  • 0

    53. ~krzys  2009-10-30 16:46:08  host: admh43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no dobra , to z innej beczki , osobiscie uwazam ze fct były i sa przydatne dla zwykłych zjadaczy chleba . koniec kropka

  • 0

    54. ~nick  2009-10-30 17:34:08  host: adqb76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo spod 19. i 20. - bezprawne? W takim razie idź prawić swoje morały pachołom Kamińskiego.

  • 0

    55. ~Obiektyw.  2009-10-30 19:10:32  host: 82.160.51.168

    Do WitekT. Mam ustawione stałe przekierowanie z telefonu Orange na numer Plusa - oznacza to, że jeżeli ktoś dzwoni na mój numer w Orange to ja z premedytacją kieruję ruch telekomunikacyjny z jednej sieci do drugiej i Plus powinien zerwać ze mną umowę, 1000 zł za zerwanie i 5000 zł za kierowanie ruchu z innych sieci? Analogicznie jest chyba w FCTach? Przecież operatorzy sami sprzedali kilkadziesiąt tysięcy FCTów ze swoimi kartami sim - i jakoś regulamin nie przeszkadzał. Czym się różni telefon komórkowy od FCTa? Dziesiątki firm telemarketingowych stosowały FCTy tylko do wykonywania przez nie własnych połączeń i zostały za to srogo skarcone przez operatorów - sprawy w sądach - simy zdeaktywowane - bezpodstawne kary itp. W sumie to rozumiem Twoje stanowisko przeciwko FCTom. Przecież portal Telepolis żyje m.in. dzięki operatorom komórkowym - to nie ma wyjścia i trzeba tańczyć jak grają. Krytyka jest dozwolona, ale na tyle, na ile "Jaśnie Państwo" pozwolą...

  • 0

    56. ~bezzera  2009-10-30 19:23:16  host: dma164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    FCT są nielegalne, ale czy oligopol na rynku GSM jest sprawiedliwy? Moim zdaniem gdyby była wolna konkurencja i brak ochrony ze strony krzywego prawa oparatorów, to FCT nigdy by nie powstały. One po prostu prostują to co prawo wykrzywiło.

  • 0

    57.  2009-10-30 20:55:16

    ~Obiektyw. - CIENKI JESTEŚ... PRZECZYTAJ REGULAMIN ;-)

  • 0

    58. ~Obiektyw  2009-10-30 21:24:32  host: 82.160.51.168

    Do WLO - spodziewałem, że się wypowiesz, bo dzień bez wszechwiedzącego WLO na Telepolis to dzień stracony... Bez obrazy, ale z Ciebie taki Ekspert jak z koziej dupy trąbka.

  • 0

    59.  2009-10-30 21:32:20

    obiektyw: widac, ze cos gdzies slyszales ale tak nie do konca. Sprawa przekierowan - jesli nie widzisz roznicy miedzy normalnymi przekierowaniami, a uzyciem FCT-ow do kierowanie ruchem miedzy operatorami, to nie bardzo jest o czym rozmawiac. Po drugie - temat bramek GSM na uzytek danej firmy to legalna i zupelnie inna sprawa. Po trzecie: jesli chcesz nam zarzucic brak obiektywizmu, to pokaz dowody na to. Bo za ciezko pracowalismy i pracujemy na swoja niezaleznosc, zeby pozwolic na anonimowe opluwanie. Zreszta kazdy, kto jest tutaj dluzej powinien zauwazyc nasza niezaleznosc.

  • 0

    60. ~pozdrawiam  2009-10-31 02:33:29  host: aut86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo: Jak widać masz blade pojęcie o czym piszesz. Jakby takie proste było wykrycie to ABW by nie robiła halo. A tak trzęsą tyłkiem.

  • 0

    61. ~pedofil i kanciarz  2009-10-31 09:42:00  host: public26391.xdsl.centertel.pl

    czy jeśli podszywałem się pod numer infolinii znanego banku i pozyskałem od sąsiada określone informacje nt. jego pieniędzy/usług finnsowych w tymże jego banku (wiem jaki bo widziałem kopertę w skrzynce pocztowej;) to jestem podejrzany coś? to jakaś paranoja! wyjezdżam do UK, tam to się żyje! po co w tym kraju Policja i takie służby?! żyć się nie da z tymi mocherami.

  • 0

    62.  2009-10-31 09:49:47

    ~pozdrawiam - JA COŚ O ŁATWYM WYKRYCIU MÓWIŁEM? Raczej nie. Poza tym... To nie jest trudne. A służby trzęsą tyłkiem nie ze względu na potencjalne problemy z wykryciem (to tak naprawdę nie problem dla chcącego - a oni i chcą i mogą i mają duże możliwości) a ze względu na potencjalne konsekwencje podszywania się. Po prostu ;-) Dzisiaj w wielu miejscach wystarczy poprawna inentyfikacja numeru dzwoniącego. Zauważ - jak się identyfikujesz w systemach swojego operatora? Nie po numerze telefonu i dodatkowym haśle? Zdobyć hasło to nie problem w wielu przypadkach - podstawia się człowieka w typie agenta Tomka i każda wyśpiewa... Facetowi bezpruderyjną kobitkę z walorami wystarczy podstawić i spoko - ma co chce ;-))

  • 0

    63.  2009-10-31 09:52:05

    ~pedofil i kanciarz - no żyje się... w jednym z najbardziej inwigilowanych i śledzonych społeczeństw ;-)

  • 0

    64. ~kibic  2009-10-31 13:28:06  host: proxy1.anon-online.org

    do ~sympatyczny , wiem ale nie powiem :))). Ale niech tam - wystarczy prosty przepis/zarządzenie wydane przez ministerstwo infrastruktury czy UKE, że każde wprowadzane połączenie na punkt styku musi mieć prawidłowy numer B i zgodny z numeracją operatora który je wprowadza, inaczej polączenie jest odrzucane. Czyli w Polsce temat jest załatwiony od ręki a ci co alokują ruch międzynarodowy lub przekręcają innych operatorów na różnicy stawek mają w "plecy" bo podstawiają nie swoje numery lub wogóle bzdury :)) Jeżeli połączenie idzie z np Irlandii też musi być poprawny numer B inaczej out. Z tym tu trzeba by sprawdzić jak to by wyglądało zgodnie z prawem unijnym ale na pewno gdyby pojawił się na łączu z np Irlandii numer B przynależny Polsce to też out i mogą nas cmoknąć no ale kto taki przepis wyda ??? bo to jak z hazardem , nie musi być ustawy ważne aby jej nie było :))) Tak jest w .... tu nie mogę podać bo po to jestem za proxy:)))

  • 0

    65. ~beznick  2009-10-31 23:32:47  host: 94.75.121.6

    kibic: jest rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 9 stycznia 2008: ZAŁĄCZNIK SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZASAD ADRESOWANIA DLA WŁAŚCIWEGO KIEROWANIA POŁĄCZEŃ § 1. Informacja adresowa o numerze abonenta i użytkownika wywołującego powinna być niezmienna na całej drodze połączeniowej, z zastrzeżeniem § 2.

  • 0

    66. ~beznick  2009-10-31 23:43:18  host: 94.75.121.6

    kibic: przepraszam, ale B jest to abonent wywoływany. Wywołujący to AbA, czyli powinieneś pisać o numerze A. Operatorzy nie tylko "nauczyli" się zmieniać numer międzynarodowy na krajowy ale również zmieniają naturę adresu (NoA) z 4 na 3. O pewnym bicie nie wspomnę (też zmieniają) by nie uczyć tych, którzy na to jeszcze nie wpadli.

  • 0

    67.  2009-10-31 23:50:37

    ~Obiektyw - gdziekolwiek i kiedykolwiek mówiłem, że się znam? ja jestem dobrym specjalistą w innej dziedzinie - jest bardzo mocno ograniczone grono osób które mogłyby mi powiedzieć, że w tej właśnie dziedzinie niewiele wiem ;-) W tematach, o których tutaj mówię, nie specjalizuję się. Przedstawiam tylko swoje opinie - nie wiedzę ;-)

  • 0

    68. ~kibic  2009-11-01 19:34:27  host: proxy2.anon-online.org

    do beznick :Sorry ale mi wstyd : czeski błąd myślisz A piszesz B. No co do MI to jest to martwy przepis, no niechby TP zaczęła blokować połączenia z nieprawidłowym numerem A ale byłby wrzask i UKE na plecach od razu. Ja znam przypadek/nie jeden/ kiedy złodziej został złapany za rękę, że generuje sztuczny ruch i po zablokowaniu go od razu lecial do UKE a UKE na to: jak durną umowę podpisaliście to gońcie się macie ruch odblokować: W końcu szeryf ma swoje doświadczenia z długich rozmów :)))

  • 0

    69. ~beznick  2009-11-02 09:40:51  host: 212.160.172.70

    kibic: generatory ruchu brały się stąd, że jedna z "zaprzyjaźnionych" firm miała umowę z TP na bill&keep (nie płaciła TP)a druga dostawała za zakończenie bo miała RIO. Tutaj przy podstawianiu numerów mamy też możliwość oszukiwania. W sieciach VoIP jest to "normalne" zjawisko. Melduję się z numerem krajowym przy połączeniach międzynarodowych lub strefowym (ze wskaźnikiem strefy AB w numerze A zgodnym z AB abonenta B) przy międzystrefowych. Również pojawia się ruch niedozwolony (międzynarodowy- pisałem w #66) na wiązkach PSI (płaska stawka interkonektowa), który powinien być kierowany na wiązki rozliczane minutowo. Ruchu nie można blokować i połączenia przychodzące muszą być obsługiwane (nie dotyczy wyżej płatnych możliwych do blokowania obszarowo). Tu szeryfa muszę pochwalić, bo kontroluje te sprawy, patrz na stronie uke o karze dla Tele2: - 500.000 zł - kara nałożona 24.02.2009 r. w związku z kierowaniem na rozliczane w oparciu o PSI punkty styku z siecią TP ruchu telekomunikacyjnego pochodzącego z zagranicy.

  • 0

    70. ~MŁ  2009-11-02 20:09:18  host: 77-253-208-120.ip.netia.com.pl

    Do 44 (WitekT) - określenie nielegalne oznacza niezgodne z prawem. FCTy były i są jak najbardziej zgodne z prawem. Co najwyżej ich stosowanie może być niezgodne z umową cywilno-prawną pomiędzy użytkownikiem, a operatorem, której elementem jest regulamin. To jest duża różnica, czy coś jest nielegalne, czy tylko niezgodne z umową.

  • 0

    71.  2009-11-02 20:11:06

    MŁ: tak, masz absolutnie rację, użyłem zbyt dużego skrótu myślowego. Co nie zmienia faktu, że ich działalność nie była prawnie usankcjonowana, a operatorzy załatwiali to jednym paragrafem w regulaminie.

  • 0

    72. ~zxc  2009-11-05 18:33:13  host: csknet-91-145-137-69.csk.pl

    No i chyba nie zdazyli uciec na wyspy, bo juz zniknęli z sieci. Bye bye wykrecnumer [*]

Dodaj swoją opinię