Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyjątkowo skromna kolejka po iPhone'a w Sydney

Wyjątkowo skromna kolejka po iPhone'a w Sydney

orson_dzi 22 Września 2017 20:14

6 2

sydney iphone8

Tradycyjna już kolejka przed Apple Store w Sydney była w tym roku wyjątkowo krótka.

Australijczycy jako pierwsi świętują nowy rok, jak również jako pierwsi mogą kupić nowego iPhone'a. Przed Apple Store w Sydney rok w rok ustawiają się w kolejce setki osób. Ale nie tym razem.

W kolejce po iPhone'a 8 ustawiło się mniej niż 30 osób, co przy setkach z poprzednich lat wygląda niezwykle skromnie. Pierwszym nabywcą smartfonu był Mazen Kourouche, który spędził w kolejce 11 dni(!). Co sądzi on o nowym nabytku?
iPhone 8 jest bardzo podobny do "siódemki", ale nagrywa filmy w 4K przy 60 klatkach na sekundę i ma szklany tył obudowy, przez co jest bardziej wytrzymały. Smartfon nie ma jednak zbyt wielu nowych funkcji.

Zdecydowanie nie można odmówić mu trzeźwego podejścia do tematu, pomimo prawie dwóch tygodni oczekiwania.




sydney iphone8

Jeden z pierwszych kupujących w Chinach powiedział z kolei, że bez wahania zdecydował się na nowego iPhone'a ze względu na większe możliwości fotograficzne.

Możemy żartować z krótszych kolejek, ale przeciętne pierwsze recenzje nowego iPhone'a spowodowały, że cena akcji Apple'a spadła do poziomu najniższego od dwóch miesięcy. Inwestorzy obawiają się, że przedsprzedaż smartfonu będzie dużo słabsza niż oczekiwano.

Zdecydowanie większych kolejek możemy spodziewać się 3 listopada, kiedy to do sklepów trafi iPhone X. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że dostępnych egzemplarzy smartfonu starczy dla wszystkich chętnych.

Zobacz: iPhone 8 - dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: iPhone 8 Plus - >dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: iPhone X - dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Reuters; wł     

Dodaj do:

Tagi: sydney | apple iphone 8 | apple

w sumie: 103
  • -3

    95.  2017-09-23 18:43:26

    @90 weź tu zostań, bo wreszcie jest ktoś, żeby z nim merytorycznie pogadać. Już pędzę się odnieść. Akurat akcesoriów dużo nie mam, w sumie tylko Apple TV, reszta to ładowarki.
    1: karta SD. Trudno mi się do tego szczerze odnieść, ja tyle danych na telefonie nie trzymam, mam tam tylko aplikację, zdjęcia, filmy i takie rzeczy trzymam sobie na komputerze, albo na chmurze. Ale jeśli już miałbym tyle danych to wydałbym te pieniądze na większy dysk w iPhone, bo miałem już przypadki w starych telefonach, że karta pamięci działała, działała i nagle coś jej się odmieniło i przestała, a ja traciłem wszystkie dane. Jeśli chodzi o przeniesienie tego wszystkiego to jeśli już miałbyś tyle pamięci w iPhone to możesz trzymać te wszystkie dane w kopii zapasowej na komputerze, a potem jednym klikiem odtworzyć sobie z iTunes.
    2: O akcesoriach w sumie też trudno mi coś powiedzieć, sam jakoś nigdy ich nie kupowałem zbyt wiele, a co do ładowania i słuchania muzyki, no cóż, ja już od dłuższego czasu korzystam ze słuchawek bezprzewodowych, moim zdaniem są o wiele wygodniejsze, kable się nie plączą i tak dalej.
    3: też nie lubię iTunes, nie napiszę, że jest to dobre i przemyślane oprogramowanie. Dla mnie jest zbyt rozbudowany i z intuicyjnością też niewiele ma wspólnego, ale tak jak ci napisałem, ja generalną większość danych przenoszę sobie przez chmurę, z iTunesa rzadko korzystam.
    4: nie wszystkie funkcje dostajesz, ale jednak wsparcie bezpieczeństwa i jakieś nowości masz. W Androidzie jest tak, że możesz kupić telefon i albo aktualizację dostaniesz, albo nie. Nigdy tego nie wiesz.

  • -3

    96.  2017-09-23 18:45:45

    I tutaj wracamy do odwiecznej wojny co lepsze. Czy większa otwartość i możliwość dostosowania tego do użytkownika, a może zamknięty system, ale za to prostsze i bardziej dopracowany. Dlatego właśnie są dwa, żeby każdy miał coś dla siebie.
    Ja bardzo wierzyłem w mobilne okienka, nawet już ostrzyłem sobie zęby na Lumię, ale niestety ten system zabili deweloperzy, którzy nie tworzyli na niego aplikacji. Moim zdaniem ogromna szkoda, gdyby aplikację były to jeszcze trochę to dopracować i byłby fantastyczny system mobilny.

  • 3

    97. ~gość  2017-09-23 19:12:52  host: public-gprs169467.centertel.pl

    Czyli doszliśmy do wniosku że apfel do drogi shit, o możliwościach ani nie większych ani nie bardziej intuicyjnych od tel. na androidzie. Za to ma swoje ajfonowskie utrudnienia o których pisano powyżej. Niektórzy też uważają że myślenie nie jest potrzebne przy korzystaniu z telefonu - to idealny target klientów dla ajfona.

  • 2

    98. ~dziuberdxtminder  2017-09-23 19:19:29  host: a22-01-04.opera-mini.net

    A ja napiszę wam ciekawostkę, mam telefon z 1gb ram, android, ekran 5 (ips)3g, lte (4) za 250zl i mi śmiga he he

  • 3

    99. ~Administracjo...  2017-09-23 19:21:24  host: user-94-254-131-161.play-internet.pl

    Administracjo!... Nie możecie dla prywatnych pogaduszek stworzyć jakiś kanał? bo niektórych pogaduszek nie da się czytać, tutaj mają być komentarze na temat a nie prywatny folwark trolla iphoneskiego:(

  • -3

    100.  2017-09-23 19:21:53

    @97 z tobą do niczego nie doszliśmy, bo my razem nigdzie nie szliśmy i nie pójdziemy. Użytkownik, z którym pisałem napisał wyżej, że Apple nie robi złych urządzeń, ale jemu osobiście nie pasują. I ja to szanuję, on woli wiekszą otwartość i możliwość podpięcia peryferiów, ja prostotę użytkowania w Apple. Ty piszesz bez przerwy jedno i to samo, także dochodź sobie sam.

  • -2

    101. ~popcorn  2017-09-23 19:27:12  host: staticline-31-182-210-206.toya.net.pl

    hehe dobre, android i wgrywanie na niego WSZYSTKIEGO - łącznie z wirusami, a potem czyszczenie telefonu bo zamula po miesiącu. To samo z apkami z google play, ładują tam wszystko co chcą a potem ryk, bo wirus, bo zbugowany, bo coś tam.

    czemu fani androida nie potrafią robić nic innego prócz hejtowania apple, każdy system ma wady i zalety, tak było, jest i będzie. po co te gunwoburze na forach i wytykanie, ile kto chce wydać na telefon i jaki on jest kijowy :D

  • 3

    102.  2017-09-23 19:27:21

    @96. Zgodze sie co do mobilnego Windowsa. System laczy w sobie dobre cechy IOS i Androida, jako eko-system dziala wysmienicie i naprawde szkoda ze Microsoft go olal.

    Tak jak mowilem Apple robi niezly sprzet lecz sztucznie nakladane ograniczenia i cala "otoczka" marketingowa dzialaja na mnie odpychajaco.

    Na codzien pracuje w handlu i mam nieco do czynienia z marketingiem. Wezmy dwa supermarkety Tesco i Marks&Spencer (to takivsklep dla zamoznych w UK) i jeden produjt np marchewke. Tesco na opakowaniu pisze po prostu "marchewka" i sprzedaje ja za £0.70. Marks&Spencer zas mowi tak "Chrupiaca, pelna smaku i witamin MARCHEWKA z polnocnej Anglii od farmerow ktorych znamy i ufamy wyselekcjonowana specjalnie dla Ciebie" i kasuje £1.50. produkt ten sam podejscie inne. No wiec Tesco to np Huawri kub Lenovo, Apple to taki M&S ktory sprzeda Ci poczucie bycia wyjatkowym za odpowiednia cene. Byc moze swiadomosc tych mechanizmow powstrzymuje mnie od zakupu niezlych zreszta produktow Apple

  • 3

    103.  2017-09-23 19:29:57

    I przepraszam za literowki lecz pisze jadac autobusem

  • 1

    104. ~Cvg  2017-09-23 19:44:30  host: a24-06-11.opera-mini.net

    92 no więc Antoni jest tak jak piszesz. Mam iphona i androida. W iphonie nie czyta.

  • -3

    105.  2017-09-23 19:50:35

    @102 to nie Microsoft, ale twórcy aplikacji. Nawet Upc powiedziało, że oni nie zrobią aplikacji na mobilne okienka, bo jest mało użytkowników. A dlaczego było mało użytkowników? Bo nikt nie robił aplikacji, i kółko nam się zamyka. Gdyby Windows miał tyle dobrych Apek co iOS to bez zastanowienia bym kupował :)

  • 0

    108. ~Jzjsks  2017-09-23 21:15:44  host: user-94-254-150-51.play-internet.pl

    Przepraszam bardzo ale czy sprzet jablkowy jest dopuszczony do uzytku na terenie Europy. Bo boje sie o zdrowie...

  • 2

    113.  2017-09-23 22:37:22

    Panowie (i panie). Nie zachowujcie się jak cebula i słoma z butów. Wiadomo że każdy będzie bronił tego czego używa i za co zapłacił. Wyrażajmy opinie ale kulturalnie i grzecznie. To że nie kupiłbym pihone'a to nie znaczy że będę wyzywał tych którzy myślą inaczej

  • 2

    114. ~  2017-09-23 22:59:28  host: 89-64-30-40.dynamic.chello.pl

    Zauważyłem, że od kiedy pojawił się iphoneski, to poziom dyskusji spadł. Wynika to z jego trollowania, prowokowania i ublżania innym czytelnikom.
    Wierzę, że Admini zrobią z nim porządek.

  • 0

    115. ~Fryc  2017-09-24 00:52:36  host: a24-01-08.opera-mini.net

    113, tu nie chodzi o to czy ktos lubi iphona czy nie (ja nigdy nie miałem i narazie nie chce). Chodzi o takie wpisy jak ten pod tobą - 114, który nie ma nic do powiedzenia a sie wymądrza

  • 0

    116. ~cimnota  2017-09-24 05:21:18  host: a20-02-05.opera-mini.net

    A mógłby KTOŚ napisać wykaz bluźnierstw obowiązujacy w telepolis? Jestem początkujący!

  • 1

    117. ~tomaszk-poz  2017-09-24 08:59:45  host: dhcp95-108-51-198.eaw.com.pl

    'ma szklany tył obudowy, przez co jest bardziej wytrzymały' hehe iCymbał

  • 1

    119. ~dziuberdxtminder  2017-09-24 11:07:59  host: a23-08-08.opera-mini.net

    118@ I po co te wynaturzenia? Śmiga, a gdyby popracowali nad android 5, to by jeszcze lepiej śmigało. Jedyna wada to kiepski mikrofon.

  • 1

    120. ~dziuberdxtminder  2017-09-24 11:13:48  host: a23-08-08.opera-mini.net