Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyjątkowo bez problemów

Wyjątkowo bez problemów

WitekT 1 Stycznia 2006 11:54

0 0

Polskie sieci pracowały w Sylwestra prawie bez żadnych problemów, czym pewnie zadziwiły wielu.

Co ciekawe, w żadnej z sieci nie wyłączono raportów doręczeń wiadomości, co zdarzało się w zeszłych latach. Najwyraźniej poziom ruchu nie osiągnął punktu krytycznego. SMS-y chodziły prawidłowo we wszystkich polskich sieciach - przychodziły bez opóźnień także z zagranicy oraz... bramek www operatorów! Wysyłanie i odbieranie MMS-ów mogło niekiedy być niemożliwe, z racji problemów z transmisją GPRS w niektórych miejscach kraju od około 23:30 do 00:30.




Drobne problemy w różnych miejscach można było zanotować w okolicach północy, kiedy to ludzi dzwonili złożyć innym życzenia. Do około 00:30 zdarzała się zajętość sieci, jednak nie miało to charakteru permanentnego. Ci, którzy korzystali z 3G, mogli cały czas porozumiewać się bez najmniejszych przeszkód, także zestawiać wideopołączenia. W Polsce liczba telefonów UMTS oscyluje wokół 200 tys.

Informacje na temat Sylwestrowego ruchu będziemy publikować wraz z napływaniem ich od poszczególnych operatorów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2006-01-01 13:12:47

    nie mialem czasu aby dzwonic i sms'owac ok 1.30 wysylalem sms'y i bez problemow - orange - czyli prezent? eee i tak ide do ery....

  • 0

    4.  2006-01-01 13:24:32

    blom - popieram :)

  • 0

    5. ~p  2006-01-01 13:41:28  host: cvq130.internetdsl.tpnet.pl

    a mi w erce przychodzily smsy w takiej postaci @w@@n@o@w@y@m@2@0@@0@6@ itd, czyli nie wszystko tak ok do konca ;)

  • 0

    6.  2006-01-01 13:45:12

    -zgreev - niop co to za sylwester - chwyt za telefon? najpierw nalezy przywitac rok...

  • 0

    7.  2006-01-01 13:49:58

    w sumie bez problemów gdyż wiekszość nauczona problemami zadzwoniła z życzeniami i wysłała smsy dużo wcześniej :]

  • 0

    8. ~Paweł  2006-01-01 14:03:34  host: bpb146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Prawde powiedziawszy ja nie wiem jak mozna korzystac z telefonu w Sylwestra... No chyba,ze Ukochana osoba jest na drugim koncu Polski lub Świata... :)))

  • 0

    9.  2006-01-01 14:10:57

    Ja korzystam z Ery i tez nie mialem zadnych problemow z polaczeniami i sms, nawet w godzinie 00:00

  • 0

    10.  2006-01-01 14:35:19

    Ja miałem trochę problemów zarówno z połączeniem jak i wysłaniem SMSów, ale tylko od północy przez pół godziny. Połączenia GPRS też nie miałem.

  • 0

    11. ~l3p  2006-01-01 14:51:16  host: host-81-190-167-122.gorzow.mm.pl

    Ja posiadajac orange nie mialem zadnych ale to zadnych problemow zarowno z sms jak i dzwonieniem... GPRS-u nie sprawdzalem takze nie potrafie ocenic

  • 0

    12. ~aprii  2006-01-01 14:59:38  host: dek7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja w Lesznie nie mialem tez problemow z polaczeniami, czyzby Orange stanelo na wysokosci zadania, a moze klienci pouciekali do innych sieci i lacza sie zwolnily;b

  • 0

    13. ~Tomek  2006-01-01 15:46:59  host: anw106.internetdsl.tpnet.pl

    Ja akurat dzwoniłem i wysyłałem smsy wcześniej i też nie było żadnych problemów (Era i Plus).

  • 0

    14. ~  2006-01-01 17:04:41  host: eiz107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Stargard Era Plus Orange bez problemu

  • 0

    15. ~Lianhua  2006-01-01 19:52:31  host: staticline25105.toya.net.pl

    ~Paweł, akurat moja ukochana była na drugim końcu Łodzi ale połączenie Era - Era bez żadnych problemów, co ciekawe nie można było dzwonic na TP ani Dialog :P

  • 0

    16. ~prezes  2006-01-01 20:23:19  host: aaxg81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja do plusa nie moglem sie dodzwonic tylko, a wszedzie indziej bez problemu, a do Orange wszedzie sie dodzwonilem o kazdej prze:) mnie odpowiada ORANGE. pozdrawiam:)

  • 0

    17. ~2005  2006-01-01 20:36:09  host: eeg71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Idealnie to nie było na pewno, ale najgorzej też nie. Mam akurat na myśli w moim przypadku sim+ Przykłady: moje życzenia świąteczne wysłane 25.12 dotarły 29.12 czyli musztarda po obiedzie, a w Sylwestra i wcześniej nie działała u mnie usługa Kto Dzwonił? , która to nagle ożyła już w Nowym Roku 01.01 i wcześniej listopad też działała. Jak na 9 lat działalności sieci komórkowych to problemy są jeszcze zupełnie dziecinne. Nie tak powinna działać sieć z takim "stażem" działalności. Marne to dla mnie pocieszenie, że nie tylko oryndz jest do niczego... Pozdro! na Nowy 2006 Rok for all, forever !!!

  • 0

    18. ~kamil  2006-01-01 22:19:44  host: 194.187.200.4

    ja mam orange i do orange moglem sie zawsze dodzwonic a do plusa dopiero za 5-7 razem mi sie udalo. z era mialem problem z dostarczeniem smsa.

  • 0

    19. ~  2006-01-02 01:25:03  host: dial-3424.zgora.dialog.net.pl

    Ludzie!!!! Stał się cud!!!! Działało, jak należy!!!!

  • 0

    20. ~wlo  2006-01-02 09:05:49  host: atj50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zadziwiły? Nie nie... Może zadziwiły kogoś kto używa telefonu od 4 lat powiedzmy... Na pewno znacznie więcej ludzie wysyłają esemesów czy dzwonią. Ale zauważyłem, że na zabawie sylewstrowej nielicznie po złożeniu życeń noworocznych klepali esemesy na swoich komórkach. Sam wysłałem dwa ememesy i jednego esemesa tylko. Raporty przyszły od razu. Dostałem może pięć - w tym jednego podwójnego :-) Kilka osob zauważyłem telefonowało tylko - rozmawiali, więc sieci działały ;-) Chyba jednak zmienia się trochę mentalność. ludzi. Jeszcze trzy-dwa lata temu krótko po północy po życzeniach na sali gdzie spędzałem sylewstra przez kwadrans wszyscy siedzieli ze spuszczonymi głowami i pisali esemesy! Faktem jest, że 1 stycznia syn mi powiedział, że o północy próbował zadzwonić z życzeniami do dziadka i sieć nie odpowiadała... Ale już po drugiej-trzeciej próbie było OK.

  • 0

    21. ~and_  2006-01-02 16:24:37  host: mts11.geo.uw.edu.pl

    Wlo ma rację. Ludziom smsy i życzenia "równo o północy" się przejadły, nie należy już do dobrego tonu wydzwanianie przez pół godziny, gdy jest się z kimś na imprezie...W każdym razie co do orange to nie do końca prawda. Ja przez pół godziny nie mogłem w Warszawie zamówić taksówki o 4 nad ranem (!!!) bo tel. mówił że sieć zajęta.... Więc jednak tak kolorowo wcale nie było. Do tego, moi znajomi z zagranicy już od 20.00 nie mogli posłać sms w roamingu, widocznie orange w ten sposób zapewniała odpowiednią pojemność sieci, blokując "wizytorów"... Niech robią co chcę ale i tak zawsze będziemy 30 lat za Murzynami....

  • 0

    22. ~andrzej30  2006-01-02 22:41:40  host: cc34.internetdsl.tpnet.pl

    bo to nie jest tak ze komuś lepiej działa połączenie bo to jest orange albo plus czy era tylko kazdy z tych operatorów ustawia swoje serwery tak aby podzielić (sprawiedliwie):) transfer do innych sieci i ta sprawiedliwość jak to cała polska właśnie gdzieś jest sprawiedliwsza a gdzieś mniej sprawiedliwa :)) starałem sie to opisac tak zeby kazdy mógł zrozumieć :))

Dodaj swoją opinię