Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wygrana TP z SOKiK ws. 0-700

Wygrana TP z SOKiK ws. 0-700

WitekT 28 Kwietnia 2006 11:52

0 0

Telekomunikacja Polska świadcząc usługi połączeń z numerami 0-700 w Internecie nie naruszyła zbiorowych interesów klientów – uznał 26. kwietnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

SOKiK uchylił decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprzed dwóch lat, w której Urząd uznał sposób świadczenia tych usług przez TP za naruszający interesy konsumentów.
Sąd uznał, że usługi TP, kwestionowane przez UOKiK, były i są zgodne z poprzednio obowiązującym oraz obecnym Prawem Telekomunikacyjnym. Natomiast rozwiązania, które UOKiK narzucił TP w uchylonej przez SOKiK decyzji były niezgodne zarówno z Prawem Telekomunikacyjnym, jak i prawem ochrony konkurencji. Pełnomocnik Urzędu przed Sądem poprał część argumentacji TP. W sierpniu 2005 roku Urząd zakończył pozytywnie dla TP postępowanie sprawdzające wykonanie tej decyzji, jako objętej rygorem natychmiastowej wykonalności.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ptok  2006-04-28 12:16:17  host: abnh153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tepsa nigdy nie narusza....... Absolutnie. Kto ma kasę, ten ma rację.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet