Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wygrana TP z SOKiK ws. 0-700

Wygrana TP z SOKiK ws. 0-700

WitekT 28 Kwietnia 2006 11:52

0 0

Telekomunikacja Polska świadcząc usługi połączeń z numerami 0-700 w Internecie nie naruszyła zbiorowych interesów klientów – uznał 26. kwietnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

SOKiK uchylił decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprzed dwóch lat, w której Urząd uznał sposób świadczenia tych usług przez TP za naruszający interesy konsumentów.
Sąd uznał, że usługi TP, kwestionowane przez UOKiK, były i są zgodne z poprzednio obowiązującym oraz obecnym Prawem Telekomunikacyjnym. Natomiast rozwiązania, które UOKiK narzucił TP w uchylonej przez SOKiK decyzji były niezgodne zarówno z Prawem Telekomunikacyjnym, jak i prawem ochrony konkurencji. Pełnomocnik Urzędu przed Sądem poprał część argumentacji TP. W sierpniu 2005 roku Urząd zakończył pozytywnie dla TP postępowanie sprawdzające wykonanie tej decyzji, jako objętej rygorem natychmiastowej wykonalności.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ptok  2006-04-28 12:16:17  host: abnh153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tepsa nigdy nie narusza....... Absolutnie. Kto ma kasę, ten ma rację.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet