Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wygrana Tele2 z TP

Wygrana Tele2 z TP

WitekT 28 Lipca 2005 15:39

0 0

Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał Telekomunikacji Polskiej realizacji połączeń lokalnych w przypadku gdy klient, posiadający preselekcję Tele2, wybierze jedynie skrócony, siedmiocyfrowy numer abonenta, bez wybrania "0" i numeru danej strefy numeracyjnej.

Tele2 już wielokrotnie wzywało TP do przestrzegania wytycznych Prezesa URTiP ze stycznia 2005 r. oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 8. marca w sprawie warunków korzystania z uprawnień przez abonentów publicznej sieci telefonicznej. Stanowisko Prezesa URTiP oraz treść rozporządzenia MI jasno wskazuje, że w przypadku gdy klient, posiadający preselekcję Tele2, nie wybierze przed siedmiocyfrowym numerem abonenta "0" i wskaźnika danej strefy numeracyjnej, to TP ma obowiązek zablokować takie połączenie i podać abonentowi automatyczną informację o prawidłowym formacie wyboru numeru. Niestety od wielu miesięcy TP nie przestrzega obowiązującego prawa, mimo iż blokowanie połączeń jest technicznie możliwe. Blokowanie połączeń lokalnych w formacie siedmiocyfrowym jest pierwszym krokiem do wprowadzenia tzw. zamkniętego planu numeracji krajowej, który ma obowiązywać najpóźniej od końca tego roku. Wraz z jego wprowadzeniem wszyscy abonenci w Polsce będę wybierać numery lokalne w formacie "0" - numer strefy - dotychczasowy numer siedmiocyfrowy. Sprawa bezprawnej realizacji przez TP połączeń lokalnych, trafiła do sądu po tym jak przez wiele miesięcy TP odmawiała przestrzegania prawa, a wielokrotne apele Tele2 do Prezesa URTiP o podjęcie działań, które zmusiłyby TP do zaprzestania łamania prawa, nie przyniosły żadnego efektu.
Mamy nadzieję, że Telekomunikacja Polska zacznie wreszcie przestrzegać obowiązującego w Polsce prawa i nie będzie bezprawnie realizować połączeń wykonywanych przez naszych klientów, narażając ich na straty finansowe. Liczymy również na to, iż Prezes URTiP przestanie w końcu tolerować antykonkurencyjne działania TP - powiedział Piotr Nesterowicz, dyrektor generalny Tele2 Polska.

Choć Tele2 informuje swoich klientów o tym w jakim formacie powinni wybierać numer przy połączeniach lokalnych to jednak wciąż znaczna część klientów omyłkowo wybiera jedynie skrócony, siedmiocyfrowy numer nie mając świadomości, że łączy się przez droższego operatora. Sytuacja ta rodzi szereg nieporozumień i działa zarówno na szkodę klientów, jak i Tele2. Często bowiem klienci winą za całą sytuację obarczają Tele2, gdyż tą właśnie firmę wybrali jako operatora obsługującego połączenia, co potwierdzają skierowaniem do TP zlecenia preselekcji.

Źródło tekstu: Tele2     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~  2005-07-28 17:13:00  host: eab168.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Tele2 oszusci!!!Podpisali umowe z Moim wujkiem nawet,gdy nie bylo go w domu!

 • 0

  2. ~ksad  2005-07-28 18:03:00  host: dial-667.zgora.dialog.net.pl

  To gdzie się wujcio podziewał?

 • 0

  3. ~ehmm  2005-07-28 18:37:00  host: 212.244.115.33

  to jak podpisał tą umowę?? - może był tak "naprany" że nawet nie pamiętał, iż jakiś kurier do Niego przyszedł..
  *(to &TP robi lepiej - po prostu dzwonią i mówią "chce Pan tą i tą usługę" klient odpowiada "nie" na to pracownik &TP "dziękuje za rozmowe", po czym wpisuje preselekcje TP i inne badziewia - więc uważacie że w TP są lepsi..??
  Gorsza sprawa że &TP chce w całości przejąć Idee i WP:)); padną dwie firmy, które zaczynały sie rozwijać właśnie i przynosić zyski...:((
  No cóż - konkurencja może zacząć sie cieszyć, ponieważ będą mieli o jedną konkurencję mniej.. - heh - szkoda, że klienci już nie będą tak zadowoleni...:((
  Mam uwagi - ludzie - nie podpisujcie umów długoterminowych z Ideą - teraz p to jest w miarę ciekawa firma - do czasu, aż swoje łapy pyciągną po nie w całości &TP i FT (Orange):((

 • 0

  4. ~  2005-07-29 11:46:00  host: qb178.internetdsl.tpnet.pl

  kazdy kombinuje jak moze - walka na max ale Tele2 gra nie fair sciagajac preselekcje od klientow, ktorzy nie wyrazili takiej checi - znam wiele takich przypadkow

 • 0

  5. ~ehmm  2005-07-29 14:35:00  host: 212.244.115.33

  do qb178.internetdsl.tpnet.pl: być może Tele2 też tak robi - ale trzeba uczciwie przyznać, iż &TP częściej to praktykuje, lub co gorsza, nawet jak jest preselekcja i umowa z Tele2, to rachunki za połączenia klient dostaje także z &TP, w ten sposób klient sie irytuje, że zamiast mniej płacić dostaje 2 rachunki za te same połączenia. Nie chce sie bawić w dochodzenie, która firma ma racje. Wiec zazwyczaj - jeśli mimo wszystko pozostaje przy tel. stacjonarnym - to zostawia jedną TP i ma wszystkiego już dość. Albo co "ekonomiczniejszy" Polak, widzi, że to i tak sensu nie ma - a z internetu (np) może korzystać od innego alternatywnego lepszego i tańszego operatora. Wypowiada umowe Tele2, wypowiada umowe &TP i przechodzi na komórki np.
  Niestety jest cała rzesza emerytów i rencistów, którzy z przezwyczajenia pozostają wciąż przy &TP i płacą im "haracz" za linie i aktywny nr telefoniczny...:((

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet