Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wydajny procesor graficzny dla handheldów

Wydajny procesor graficzny dla handheldów

sirmark 24 Września 2004 21:46

0 0

nVidia, czołowy producent procesorów graficznych, ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego produktu przeznaczonego dla wysokiej klasy handheldów. Nowy chip będzie obsługiwał obrazy wideo oraz trójwymiarową grafikę w grach.

Wspomniane możliwości raczej same w sobie nie powalają na kolana, ale implementacja zapowiedzianych procesorów graficznych w urządzeniach przenośnych oznacza ogromny potencjał rozwojowy w kwestii materiałów, jakie będą mogły obrabiać nowoczesne handheldy.

Procesor GoForce 4500 jest wyposażony w typowy zestaw funkcji, m.in. inteligentne zarządzanie energią, jednostkę kodowania JPEG, dekoder MPEG-4, kontroler monitora, trzy wyjścia 3MP, czy kontroler SD/SDIO, ale także w jego specyfikacji znajduje się kilka nowatorskich możliwości. Są to np.: przetwarzanie geometrii, programowalne cieniowanie pikseli, obsługa multitekstur, czy 40-bitowa kolorystyka. Pod względem funkcjonalnym procesory nVidii GoForce 4500 są odpowiednikiem rozwiązań dla komputerów sprzed trzech, czterech lat.
Chip GoForce 4500 jest produkowany w technologii 0,15 mikrona. Rozkład wyprowadzeń jest w pełni kompatybilny z procesorem GoForce 4000. Na razie nVidia nie ujawniła danych na temat temperatury pracy układu, ani jego energochłonności. Aktualnie pierwsza seria procesorów GoForce 3D 4500 trafiła już do producentów OEM i partnerów nVidii. Pierwszym urządzeniem wykorzystującym nowy procesor będzie konsola do gier Tiger Telematics. Z kolei pierwsza "komórka" z zaimplementowanym GoForce 3D 4500 pojawi się na rynku na początku 2005r. Na razie nie sprecyzowano dokładnie, jaki to będzie model.

nVidia planuje promować swój nowy produkt wraz z szerokim gronem partnerów - m.in. mowa tu o operatorach sieci telefonicznych, producentach gier, czy wydawcach – co ma doprowadzić do zwiększenia siły rażenia procesora na rynku urządzeń przenośnych.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Bartol  2004-09-26 12:36:00  host: yh182.internetdsl.tpnet.pl

    "powalają na kolana" - jakis dzieciak to pisal?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-108-238.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet