Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wydajniejsze li-ion

Wydajniejsze li-ion

WitekT 24 Lutego 2005 16:51

0 0

Altair Nanotechnologies opracowało technologię, dzięki której na rynek trafi nowa generacja baterii litowo-jonowych.

Ich pojemność będzie nawet trzykrotnie większa od produkowanych dziś rozwiązań, lecz nie jest to jedyna zaleta nowej technologii. Znacznemu zwiększeniu ma ulec żywotność baterii, a skróceniu – czas ładowania.
Baterie nowej generacji będzie można ładować tysiące razy, a czas ładowania będzie liczony nie w godzinach, lecz minutach. Wszystko za sprawą opracowanych przez firmę Altair nowych nanomateriałów do budowy elektrod. Odkryta w laboratoriach Altair mieszanina tlenku litu i tytanu ma zapewnić poprawę praktycznie wszystkich charakterystyk baterii. Jeśli te deklaracje zostaną spełnione, przed rynkiem urządzeń przenośnych mogą otworzyć się zupełnie nowe perspektywy.

Źródło tekstu: MobileMag, 4press     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~fil  2005-02-24 17:52:00  host: rrcs-24-39-132-77.nyc.biz.rr.com

  zajebiscie:))))))))))))))))))

 • 0

  2. ~jzl  2005-02-24 19:55:00  host: host-81-190-69-215.gdynia.mm.pl

  Taaaak, już to widzę! A gdzie tu biznes, klient kupi aparat z taką BATERIĄ to następną za 10 lat! Szeroko pojeta branża komórkowa poszła by z torbami! Niech jeszcze wymyslą niezniszczalne obudowy do telefonów :-)))

 • 0

  3. ~trollbee  2005-04-04 15:22:00  host: oswiecenia.compower.pl

  nic sie nie bój to tak jak ze sprzetem komputerowym, za kazdym razem wypuszczaja cos szybszego a i tak programisci wycisna cos takiego ze prawie nic nie uciagnie

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet