Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wybuchające telefony komórkowe

Wybuchające telefony komórkowe

sirmark 13 Kwietnia 2004 09:56

0 0

Mieszkaniec Hongkongu Chan Tin stojąc w kolejce w banku właśnie skończył rozmowę telefoniczną i już miał schować aparat, kiedy komórka eksplodowała z hukiem.

Lokalna kablowa stacja telewizyjna pokazała rozerwany na kawałki aparat Nokia 3310. Rzeczniczka firmy Nokia potwierdziła, że był to aparat tej firmy, i zapowiedziała, że w sprawie komórkowej eksplozji zostanie przeprowadzone dochodzenie.
Jak informuje agencja Reutera, do podobnych incydentów dochodziło w ubiegłym roku w Europie: aparaty komórkowe stawały w płomieniach lub eksplodowały. Zdaniem producenta, przyczyną takiej sytuacji może być użycie niewłaściwych baterii innych producentów.

Tymczasem ugrupowania konsumenckie we Włoszech i Belgii informowały, jak pisze Reuters, o rezultatach niezależnych testów, przeprowadzonych na ich zlecenie. Testy te wykazały, że dwa typy baterii Nokii nie mają zabezpieczeń chroniących przed przegrzaniem i zapłonem w przypadku zwarcia; producent jednak podważał rezultaty tych badań.

Źródło tekstu: Onet     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jaka jest maksymalna szybkość Internetu (download), z którego najczęściej korzystasz?

Szybkość polskiego Internetu na tle świata według Speedtest.net

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet