Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wybuchające Note'y 7 powodem zatrzymania sprzedaży

Wybuchające Note'y 7 powodem zatrzymania sprzedaży

LuiN 1 Września 2016 16:58

13 1

Po wczorajszym zaprzestaniu sprzedaży w Korei Południowej, Samsung zatrzymał sprzedaż Note'a 7 również w Belgii i Serbii. Szykują się przymusowe zwroty zakupionych telefonów.



Jak podaje Chosun Ilbo, Samsung chciał zaoferować w Korei Południowej darmową wymianę akumulatorów, obecnie jednak firma rozważa wymianę urządzeń na nowe lub zwrot pieniędzy. W samej tylko Korei oznacza to wycofanie z rynku ponad 400 tys. urządzeń.

Yohhap News wylicza, że tylko w zeszłym tygodniu doszło do 5 wybuchów podłączonych do zasilania Note'ów 7. Samsung miał sprawdzić, czy powodem nie były wadliwe zasilacze sieciowe innych firm, wygląda jednak na to, że wina leży po stronie Koreańczyków.




Zobacz: inne filmy z kategorii

Jak pisaliśmy w tej wiadomości, Samsung zapowiedział opóźnienia w dostawach związane z dodatkowymi testami jakości. W rozmowie z Reutersem producent nie wspominał jednak bezpośrednio o ryzyku wybuchu, a lokalnych dostawców poinformował jedynie o wykryciu jakiejś usterki.

Wartość akcji Samsunga gwałtownie spada, szybko więc należy spodziewać się reakcji firmy i oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Nieoficjalnie wiadomo, że winowajcą sytuacji jest jeden z dostawców akumulatorów, koreański ITM Semiconductor.

Problem nie dotyczy przy tym jedynie Korei Południowej - dzisiaj sprzedaż zatrzymana została również w Belgii oraz Serbii, a wszystkie urządzenia zalegające w tamtejszych magazynach zostaną poddane kontroli jakości.

Źródło tekstu: Korea Herald, Chosun Ilbo, GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung galaxy note 7 | samsung

w sumie: 53
  • 1

    34. ~mitch  2016-09-01 23:21:56  host: aeix90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niezły fuckup, szkoda czytać! trochę się napaliłem ;P na Note7, ale chyba trzeba będzie szukać jakiejś alternatywy, żeby przedłużyć abo w TM bez dodatkowych kosztów i mieć dobry, wydajny, nieawaryjny telefon ;>

  • 0

    35.  2016-09-01 23:29:20

    teraz każdy posiadacz note 7 jest zamachowcem :)
    obudzcie mnie jak samsung zrobi telefon z przyciskami na ekranie i głośnikami stereo

  • 0

    36. ~ML  2016-09-01 23:48:38  host: 77-253-208-120.static.ip.netia.com.pl

    A mogli zrobić wymienną baterię, tak jak we wszystkich poprzednich Note'ach. Zamiast dobrego biznesowego telefonu, zrobili dizajnerską zabawkę. No i pokaało ich za to...

  • 0

    37. ~nmn  2016-09-02 00:18:56  host: 8.37.225.70

    35 — trzeba zarejestrowac kazdego posiadacza n7 ;-)

  • 0

    38.  2016-09-02 01:29:03

    @32 Akumulator litowo-polimerowy jest rodzajem akumulatora litowo-jonowego

  • -1

    39. ~  2016-09-02 08:09:54  host: 178-36-222-143.adsl.inetia.pl

    Szajsung i wszystko jasne. Maksymalne g... na rynku. Ludzie, ktorzy kupuja produkty tej marki sa typowymi lemingami - ZERO swiadomosci konsumenckiej.

  • 0

    40.  2016-09-02 08:22:08

    Lepszego prezentu przed środą Apple by sobie nie wymarzyło

  • 0

    41. ~User8888  2016-09-02 08:35:39  host: ip-94-42-16-26.multimo.pl

    Z chęcią kupię samochód od Samsunga ;-)

  • 0

    42. ~  2016-09-02 09:49:27  host: user-94-254-144-131.play-internet.pl

    Ja mam telefony Samsunga i sobie chwalę, nie narzekam.

  • 0

    43. ~  2016-09-02 09:59:27  host: 193.105.221.1

    @41 - ja mam - Samsung SM3, w Polsce Renault Fluence :-P

  • 0

    44.  2016-09-02 10:28:04

    Samsunga kiedyś za czasów Gold-Stara omijało się szerokim łukiem. Teraz widzę, że też trzeba to robić. Niech idzie to z torbami. Dobrze, że żadnego g.... Samsunga nie mam, bo mi jeszcze dom spłonie.

  • 0

    45. ~Cpr  2016-09-02 10:40:07  host: hoi161.internetdsl.tpnet.pl

    Baobab: Gold Star to było LG :)

  • 0

    46.  2016-09-02 10:40:24

    @44 Dawny Goldstar to teraz LG (po fuzji Goldstara z Lucky Chemicals - Lucky Goldstar). Samsung zawsze był Samsungiem.

  • 0

    47. ~Syfsung  2016-09-02 11:13:25  host: 088156136200.dynamic-ra-04.vectranet.pl

    To nie Samsung to Szajsung ;-) W domu nie mam nic z tego syfu od zółtków i nie zamierzam :-)

  • 0

    48. ~Ja+  2016-09-02 11:35:03  host: apn-95-41-13-22.dynamic.gprs.plus.pl

    @47. W głowie nie masz też nic rozsądku, dlatego tak hejtujesz ;)

  • 0

    49. ~Ja+  2016-09-02 11:39:30  host: apn-95-41-13-22.dynamic.gprs.plus.pl

    @44. "Nie mam, nie używam, nie znam się, ale sobie pohejtuje" - oto twoja swoją dewiza!

  • 0

    50. ~Ja+  2016-09-02 11:48:02  host: apn-95-41-13-22.dynamic.gprs.plus.pl

    @39: Ludzie, którzy tak generalizują, nie ogarniając złożonej rzeczywistości oraz szufladkują innych na podstawie tego jakiej marki smartfon kupili są totalnymi de.bilami!

  • 0

    51. ~rrrr  2016-09-02 11:57:21  host: host-89-230-176-59.gdynia-laczpol.mm.pl

    Też dawno temu zraziłem się do szajsunga i pozbyłem się wszystkiego... ostatnio jednak kupiłem - kartę microSD na razie działa nie wybuchła ;P

  • 0

    52.  2016-09-02 12:50:42

    @51 jak karty pamięci to tylko goodrama

  • 0