Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wybuch na Słońcu zakłóci łączność na Ziemi?

Wybuch na Słońcu zakłóci łączność na Ziemi?

Q! 8 Marca 2012 09:13

0 0

8. marca (dzisiaj) na Ziemię dotrą cząsteczki wyrzucone przez największy od 5 lat wybuch na Słońcu - informuje NASA. Może to mieć wpływ na działanie m.in. łączności satelitarnej.

Według NASA, pierwsze tego skutki mogą być odczuwalne w Polsce od godziny 13:00 i potrwają do dnia kolejnego. W tym czasie wystąpić mogą problemy z poprawnym działaniem łączności satelitarnej, urządzeń GPS oraz sieci przesyłowych energii elektrycznej.




Dobrą stroną kolejnych już wybuchów na Słońcu mają być spektakularne zorze polarne. Niestety, w Polsce nie będą one widoczne - aby je zobaczyć, trzeba będzie się wybrać do północnej Skandynawii, na Islandię, na obrzeża Syberii lub do Kanady. ;-)

Źródło tekstu: NASA     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 3

    2. ~Jacek  2012-03-08 09:22:22  host: ahd110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1: To pewnie bardzo boli, że społeczeństwo dorosło to rezygnacji z abonamentu. Wiem, wiem - prowizja od sprzedaży nie wpadnie. Szczurek-krawacik?

  • 4

    3. ~Pyth0n  2012-03-08 09:28:31  host: ado27.internetdsl.tpnet.pl

    "pryszczą mogą przestać" - te, hiperpoprawny. czasami końcówka "OM" ma uzasadnienie gramatyczne. A teraz wyobraź sobie, że miałeś na trasie wypadek samochodowy, "pryszczą mogą przestać działać telefony" i nie ma jak zadzwonić po pomoc?

  • 1

    4. ~aqq  2012-03-08 09:29:10  host: 62.87.237.17

    To strasznie, nie umieć właściwie używać końcówek -om i -ą. A propos newsa i zorzy - szkoda, że strona NOAA leży i kwiczy :/

  • 0

    5. ~  2012-03-08 09:45:41  host: user-46-113-46-233.play-internet.pl

    To straszne, chmura się zbliża, a telepolis pisze o innych pierdołach... Nie zdąrzyłem kupić ołowianej czapki :/

  • 3

    6. ~Woland  2012-03-08 10:02:34  host: nat4-10.ghnet.pl

    Tak naprawdę jestem zdumiony, że ludzie tak bardzo polegają na urządzeniach od nas niezależnych typu GPS, telefon komórkowy w sposób, który miałby zapewniać ich działanie niemal wieczne. W każdej sytuacji krytycznej czy to wewnętrznej czy zewnętrznej w pierwszej kolejności zostaną wyłączone właśnie tego typu urządzenia. A ludzie niemal uzależnieni od niezawodnej elektroniki w szoku nie będą umieli korzystać z komunikacji tradycyjnej, alternatywnej, a to może być kluczowe.

  • 0

    7. ~mkkot  2012-03-08 10:13:38  host: ip-157-25-11-219.multimo.pl

    Dlatego trzymam lokalnie na kompie maile, archiwum SMS-ów, nie używam zegarków synchronizowanych radiowo (no, z jednym wyjątkiem) i mam UPS z akumulatorem samochodowym a w piwnicy generator ;]

  • 0

    8.  2012-03-08 10:28:34

    Mam 2 akumulatory 12V połączone równolegle co daje łącznie 150 Ah. Do tego przetwornica 12 na 230V. Dam radę bez prądu.

  • 2

    9. ~ch87  2012-03-08 10:32:52  host: 89-73-56-231.dynamic.chello.pl

    To już wiem czemu do teściowej się nie moge dodzwonic na Dzien Kobiet z życzeniami. :D

  • 0

    10.  2012-03-08 11:04:08

    Piszę z Gdańska - Oliwy. Gdzie jest najbliższy schron?

  • 1

    11. ~  2012-03-08 11:05:54  host: user-46-113-46-233.play-internet.pl

    @6, masz rację, wróćmy do sygnałów dymnych oraz namagnesowanej metalowej drzazgi na liściu pływającym w kałuży :)

  • 0

    12.  2012-03-08 11:06:54

    @6 Co masz na myśli mówiąc o komunikacji tradycyjnej? powrót do posłańców na koniach i astronawigacji????

  • 0

    13. ~  2012-03-08 11:09:41  host: 82.198.250.69

    @6, Woland: Piszac ,,komunikacji tradycyjnej, alternatywnej" chyba nie masz na mysli poczty, a szczegolnie Poczty Polskiej biorac pod uwage szybkosc jej dzialania ;-)? Rozwin swoja mysl, bo nie wiadomo, o co Ci chodzi.

  • 1

    14. ~ala  2012-03-08 11:55:49  host: public-gprs391117.centertel.pl

    @1. uważaj co ściemniasz Klientom, podkablują Cię do BOK i dyscyplinarka...

  • 0

    15. ~Woland  2012-03-08 11:58:52  host: nat4-10.ghnet.pl

    W przypadku sytuacji krytycznej np. masowej katastrofy, wojny, komunikacja będzie dokładnie taka jak w czasie II wojny światowej, to trzeba mieć na względzie. *11 czytaj ze zrozumieniem, niegdzie nie wspomniałem, że powinno się rezygnować osiągnięć technologicznych. Należy je traktować jako pożyteczne, ale tylko i wyłącznie w stabilnej sytuacji.

  • 1

    16. ~Alex  2012-03-08 12:46:47  host: z35-13.opera-mini.net

    Już chyba wybuch naruszył orange. Od rana mmsy do nich nie docierają. Wysłane koleżankom życzenia oczekują. Problem nie występuje w przypadku pozostałych operatorów.

  • 0

    18. ~Abonent  2012-03-08 13:13:22  host: 89-76-75-251.dynamic.chello.pl

    U mnie też nie dochodzi nic do orange. Żenująca sieć.

  • 0

    19. ~  2012-03-08 13:25:28  host: z34-02.opera-mini.net

    Orange - też kobieta? ;-)

  • 0

    20.  2012-03-08 16:34:39

    Już po 16 a nic się nie dzieje... :)

Dodaj swoją opinię