Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wszystkie Nokie z Androidem dostaną Oreo - kolejne potwierdzenie

Wszystkie Nokie z Androidem dostaną Oreo - kolejne potwierdzenie

msnet 4 Września 2017 12:51

3 0

nokia 5 android o

Juho Sarvikas z HMD Global potwierdził na Twitterze, że wszystkie Nokie otrzymają aktualizację do Androida Oreo. Nie wiadomo tylko kiedy.

Już 3 miesiące temu pisaliśmy, że nowe Nokie dostaną aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Niedawno też Google podał listę producentów, którzy wprowadzą na rynek lub zaktualizują urządzenia do najnowszego Androida i wśród nich znalazła się firma HMD Global. W sieci zaczęły się wtedy pojawiać spekulacje, że Nokia 3 może tej aktualizacji nie dostać, a powodem miałby być inny procesor, niż w Nokiach 5 i 6. Uciął je Juho Sarvikas, który na swoim profilu na Twitterze napisał, że Nokia 3 też zostanie zaktualizowana.




juho sarvikas twitter android oreo

HMD Global obiecuje dwuletnie wsparcie produkowanym przez siebie smartfonom marki Nokia, które ma się objawiać między innymi aktualizowaniem zainstalowanego w nich systemu do najnowszych wersji. Nie będzie to trudne, ponieważ nowe Nokie mają niemal czystego Androida. Jest więc duża szansa, że Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 i oczywiście Nokia 8 dostaną także Androida P, którego premiera powinna nastąpić za niecały rok. Wpis na Twitterze nie podaje tylko daty aktualizacji.

Zobacz: 9 smartfonów Sony dostanie aktualizację do Androida Oreo
Zobacz: [Aktualizacja] Nowości w Androidzie Oreo

Źródło tekstu: @sarvikas, wł     

Dodaj do:

Tagi: android 8.0 | nokia | hmd global | android oreo

w sumie: 20
  • 2

    1.  2017-09-04 12:53:21

    Wow. tu chociaż sprawa jest jasna.

  • -1

    2. ~pabloki  2017-09-04 12:58:21  host: user-188-33-96-168.play-internet.pl

    eeeeee zawsze można potem skrygowac że jednak nie.

  • 1

    3. ~pabloki  2017-09-04 13:01:38  host: user-188-33-96-168.play-internet.pl

    nie mam gdzie tego napisać że akcje play dwa podmioty wyceniaja aż na ponad 43 zł. to trochę dziwne zwlaszcza ze były potrzebne działania stabilizacyjne .

  • -1

    4. ~QQQ  2017-09-04 13:09:58  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Przesłodzony ten android. Może lepiej na coś zdrowszego przejść, jak jabłko czy jeżynę.

  • 0

    5. ~Hotelarz  2017-09-04 13:17:26  host: 188.29.164.73.threembb.co.uk

    Czy ktoś wie czy moje Redmi 3s też dostanie?

  • 0

    6.  2017-09-04 13:23:35

    Te nokie otrzymuja Security Patch kazdego miesiaca?

  • 0

    7. ~~  2017-09-04 13:27:55  host: aik87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nowe telefony, to raczej logiczne, że dostaną Androida O.

  • -2

    8. ~jojo  2017-09-04 13:35:29  host: 77-253-189-121.adsl.inetia.pl

    Pewnie ze dostana w 2020

  • 0

    10. ~Polakk  2017-09-04 13:41:35  host: public-gprs350955.centertel.pl

    To nie jest prawdziwa Nokia tylko droższa podróbka

  • 1

    11.  2017-09-04 13:47:03

    @6, Backfire - mam w tej chwili przed sobą dwa zbliżone cenowo telefony, Nokię 5 i Samsunga Galaxy J5 2017. Oba mają najnowszy dostępny soft i w przypadku Nokii "Poziom poprawek zabezpieczeń Androida" nosi datę 1 lipca 2017, a w Samsungu 1 czerwca 2017.

  • 0

    12.  2017-09-04 14:11:07

    @11, msnet - czyli cos dostaja, ale czy to jest regularnie co miesiac?

  • 0

    13.  2017-09-04 14:22:35

    @12, Backfire - tego niestety nie wiem.

  • 1

    14. ~kwistas​  2017-09-04 14:23:52  host: public-gprs360290.centertel.pl

    Ciekawe w jakim tempie będą je aktualizować, bo często u innych producentów aktualizacja następuje dosłownie przed premierą następcy. Nokia działa na czystym Androidzie, więc teoretycznie nie powinno im to długo zająć.

  • 0

    15. ~  2017-09-04 17:05:55  host: a25-05-08.opera-mini.net

    @ 11
    Chińczycy to specjaliści w oszukiwaniu !
    co z tego,że widzisz ,że coś od nich dostałeś ! nic nie wiesz co ! i tu sedno.
    mogą to samo wysyłać miesiąc w miesiąc pod innymi nazwami i tyle.
    co do meritum wiadomości ,to też typowe marketingowe zagranie ,dajemy co najnowsze do wszystkich swoich tel ,czcza paplanina,gdyż to powinno być naturalne przy tak nowych sprzętach .
    ja im bym przypomniał za 5 lat,że obiecali ciągle aktualizować swoje nokie do najnowszego androida.

  • 0

    16. ~Maq  2017-09-05 07:43:04  host: edg90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystkie? A Nokia X czy Nokia XL? :)

  • 0

    17.  2017-09-05 08:06:34

    @16, Maq - chodzi o Nokie produkowane przez HMD Global, co w treści wiadomości jest napisane.

  • 0

    18.  2017-09-05 08:41:24

    Model auktualizacji Androida to czysta kpina. Uklad nastawiony na zysk producentow, przy milczacej zgodzie Google, ktore taki model wspiera aktywnie. Wszelkie prace w kierunku by to zmienic dziwnie sie przeciagaja. Przyklady mozna mnozyc. Np na rynek wypuszczono ocean urzadzen ze slawnym ukladem MediaTek MT6580, zadebiutowal chyba w czasach wersji 4.4, montuja go do dzis na wersji 7.x. Tak wiec te nieszczesne libsy sa dostepne, a brak aktualizacji oceanu telefonow z nim wynika tylko i wylacznie ze zlej woli producentow. To samo uklady Qualcomm'a. Ile urzadzen wyszlo z ukladem Snapdragon 410, a tylko garstka dostala aktualizacje do 7.x. Gadanie, ze Nokia 3 za slaba na 8.x? BZDURA, Oczywiscie telefon zapakowany zamualczami od producenta lub urzadzenia, ktorych wlasciciele instaluja caly Internet u siebie na telefonie nie rozumiejac, ze smartfon to nie jest urzadzenie z nieskonczona iloscia zasobow to juz osobna para kaloszy. To, ze chinole oszukuja nie raz juz wykazali sami w praktyce, patrz przyklad bodajze UMi Zero, falgowiec, za flagowa cene z twarda obietnica, ze bedzie aktualizacja ... a pozniej tylko napsiali, ze z MT6592 sa problemy i aktualizacji nie bedzie, kup nowy!

  • 0

    19.  2017-09-05 09:38:35

    Backfire - to nie jest zła wola. To optymalizacja kosztów ;-)

  • 0

    20. ~rio6y  2017-09-17 13:53:51  host: public-gprs370857.centertel.pl

    Wszystkie lumie swego czasu miały mieć aktualizacje do wp10

  • 0

    21.  2017-09-17 14:00:08

    @20: No nie wszystkie- był wykaz tych co WMobile dostaną. Ja miałem WP8.1 na L535Dual i się załapałem, ale dość długo czekałem. W końcu wymusiłem aktualizację. Działa dobrze.

Dodaj swoją opinię