Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wszyscy sprzedają, zarabia Apple

Wszyscy sprzedają, zarabia Apple

orson_dzi 16 Lutego 2018 15:31

2 1

iphone x mashable

51% przychodów ze sprzedaży smartfonów w IV kwartale 2017 roku trafiło do kieszeni Apple'a.

Przychody ze sprzedaży smartfonów w IV kwartale 2017 roku wyniosły 120,2 mld dolarów. Przychody Apple'a stanowiły 51% tej kwoty. Drugi na liście Samsung zanotował 18,9 mld dolarów przychodu (15,7%), a trzeci Huawei 8,4 mld dolarów (7%). Dla porównania, w analogicznym okresie 2016 roku przychody wyniosły 111,8 mld dolarów. Apple zainkasował wtedy 48,5% tej kwoty, Samsung 14,5%, a Huawei 6,5%.




przychody sprzedaz smartfonow

Co wpływa na takie wyniki Apple'a? Oczywiście cena smartfonów. Średnia cena iPhone'ów w IV kwartale 2017 roku to prawie 800 dolarów za sztukę. Duży wpływ na to mają ceny iPhone'a X. Dla porównania średnia cena smartfonu Samsunga to 254 dolary (wzrost o 21%), a Huaweia 205 dolarów.

Źródło tekstu: StrategyAnalytics; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | 4q2017 | samsung | huawei

w sumie: 17
  • -2

    1. ~DAREK  2018-02-16 15:55:50  host: user-94-254-229-111.play-internet.pl

    Apple to coś więcej niż business, to religia. Wyrazy współczucia dla wyznawców.

  • 0

    2. ~Math  2018-02-16 16:31:16  host: 212.160.172.86

    i tak fanatycy nie ważne jaka cena kupują ten shit. Bo tak naprawdę od momentu kiedy S. Jobs nie chodzi po tym świecie ta firma z innowacyjnej zamieniła się w kopiowanie innych. Sam syst4em ma już dosyć duże braki względem postępu Android.

  • 0

    3. ~MQ  2018-02-16 17:01:02  host: public-gprs354962.centertel.pl

    Boli Was to, że ludzie mają pieniądze i kupują? Nawet jeśli są w czymkolwiek gorsze od Androida? Co Was to obchodzi kto, co, za ile i po co kupuje? Cieszcie się, że jesteście "lepsi" i kupujecie #XiaomiLepsze ;) Zamiast odnieść merytorycznie do artykułu to stękacie, jakbyście mieli jakieś kompleksy. I nie, nie używam iPhone'a.

  • -2

    4.  2018-02-16 17:31:27

    Ceny mają wysokie, ale czasem warto zapłacić 10 % więcej i mieć coś dużo fajniejszego, wyróżniającego się.

  • 3

    5. ~  2018-02-16 17:40:54  host: ate214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @4 Kiedyś wyróżniały się biznesowe słuchawki Nokii (seria E), na które nie każdego było stać. A dzisiaj "prestiżowe" iPhony lądują w dłoni dzieciaka z podstawówki, studenta, biznesmena i tzw zwykłego Kowalskiego /Smitha.

  • -1

    6.  2018-02-16 17:45:25

    3 - daj spoój z tymi porónaniami... Kupuje kto chce. Mnie stać, a jednak nie kupię. Dlaczego? Bo uważam to za bezcelowe. Wystarcza mi póki co E52 (7-letnia od 7 lutego) ;-)
    2 lata temu kupiłem smartfon - leży nieużywany. W tym roku (w rocznicę E52) kupiłem kolejny... Jeszcze go nie rozpakowałem ;-)
    Bo druga sprawa - ja nie lubię tego typu telefonów. Do rozmów - co jest podstawą mojego użytkowania telefonu komórkowego - chciałbym nową E52 ;-)

  • 0

    7.  2018-02-16 18:32:42

    Wcale się nie dziwię. Iphon SE można już dostać nowy za 1200 zł. Iphon 6 za 1500zł. Siódenkę da się poszukać za 2300zł. Używki jeszcze tańsze. Drogie są tylko flagowce z ostatnich dwóch lat. Jak ktoś chce kupić taniego Iphona, to na pewno go znajdzie.

  • 1

    8. ~medyk Suisse  2018-02-16 19:15:00  host: bbcs-79-154.pub.wingo.ch

    a po drugie Apple ma jedna zalete. Wifi Calling dziala bez dyskusji czy kupisz telefon w Szwajcarii czy gdzie indziej.

  • 0

    9.  2018-02-16 19:41:34

    @5 Nie przesadzaj z tym prestiżem... ja nawet Ukraińców widzę z Iphonami 5s. To prawda, że dzieciaki mają sporo Iphonów, ale są to przeważnie używki 5s/6/SE. Modele, które można kupić za mniej jak najniższą krajową, to nie jest żaden prestiż.

  • -1

    10.  2018-02-17 07:35:09

    @6 sam sie izolujesz od wspolczesnego swiata. Ja prowadzac wlasna firme nie moglbym juz tego robic bez iphona. Banking, systemy firmowe, szeroko pojety internet, skype itd itd. W moim przypadku i moich klientow rozmowy glosowe to moze 5% aktywnosci „sluchawkowej”. Moze jeszcze fax uzywasz bo mail Ci nie odpowiada?

  • 1

    11. ~  2018-02-17 14:38:47  host: 168.235.196.129

    @10 ty masz firmę?lol dobry żart

  • -1

    12. ~CaIm7 (_|_)  2018-02-17 15:29:26  host: user-94-254-240-153.play-internet.pl

    To Apple spija całą śmietanę a reszta to jelenie:-D

  • 0

    13. ~  2018-02-17 21:10:17  host: ate214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @9 przeczytaj jeszcze raz to co napisałem (5),bo chyba nie zrozumiałeś.

  • 0

    14.  2018-02-18 13:20:05

    @13 W takim razie podaj definicje: Prestiżu według ciebie? Dla jednego prestiżowy będzie X, dla innego 7, dla jeszcze innego SE, a dla Ukraińca 5S czy 6. Stąd mój wpis.

  • 0

    15. ~  2018-02-18 19:11:15  host: ate214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @14 W żadnym miejscu nie pisałem, że iphone jest prestiżowy.

  • 0

    16. ~CaIm7 (_|_)  2018-02-18 19:22:27  host: user-94-254-129-232.play-internet.pl

    15) a co jest prestiżowe jeśli nie Apple?... Xiaomi?....

  • 0

    17. ~łowca browca  2018-02-18 21:41:03  host: a09-09-04.opera-mini.net

    16 ty szukasz d, czy udostępniasz?

Dodaj swoją opinię