Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wstydzimy się korzystać publicznie z asystentów głosowych

Wstydzimy się korzystać publicznie z asystentów głosowych

LuiN 8 Czerwca 2016 09:55

4 6
Z badania przeprowadzonego przez Creative Strategies wynika, że niemal każdy użytkownik iPhone'a korzystał z Siri, ale tylko 3% odważyło się na to publicznie.

Badanie dotyczy mieszkańców USA i oparte jest na próbie 500 osób. Aż 98% użytkowników iPhone'ów zadeklarowało w nim, że korzystało z Siri. Natomiast używanie asystenta głosowego w miejscach publicznych nadal jest czynnością niezręczną dla zdecydowanej większości osób.

Mieszkańcy USA nie mają oporów, by korzystać z asystentów głosowych w aucie (62%) czy w domu (39%), ale już zdecydowanie nie w pracy (tylko 1,3%).


Źródło tekstu: CNET     

Dodaj do:

Tagi: siri | apple

w sumie: 16
  • 4

    1. ~pabloki  2016-06-08 10:13:48  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    czyli ludzie majątrochę kulturu. poza tym to troche śmieszne tak publicznie informować co sie robi . to tak jak z wideopołączeniami , juz prawie umarły śmiercią naturalną.

    p.s. widze ze orson naprawił błąd o "nowych" pakietach virgin. sie napracował chłop.

  • 1

    2. ~kanku3  2016-06-08 10:22:13  host: user-94-254-179-121.play-internet.pl

    Właśnie się zastanawiałem czy czytałem artykuł o virgin czy mi się tylko telepolis przyśnił.

  • 0

    3.  2016-06-08 10:24:12

    siri mogła by fajnie funkcjonować jako bot na gg, facebooku czy nawet smsowy

  • 0

    4.  2016-06-08 10:25:47

    1, 2 - pomyłki niestety zdarzają się. Arek zaaferowany recenzją Huaweia P9 nie zauważył, że te pakiety to nie taka znowu nowość.

  • 0

    5.  2016-06-08 10:26:50

    A wracając do tematu, sam z asystentów głosowych korzystam niemal wyłącznie do zmiany piosenek w czasie jazdy rowerem... Co też może dziwnie wyglądać dla osób, które omijam ;-)

  • 1

    6.  2016-06-08 10:28:02

    @4 Arek najwidoczniej zawsze jest czymś zaaferowany, bo orsony (błędy) w jego tekstach to już tradycja telepolis :D

  • 2

    8.  2016-06-08 10:40:34

    Nigdy w życiu nie korzystałem z żadnego asystenta głosowego. I nie wydaje mi się, że skorzystam. Gadać do urządzenia? To ja wolę zwyczajnie zadzwonić do drugiej osoby.

  • 3

    9.  2016-06-08 10:42:20

    Ja bym tego nie nazwał wstydem a kulturą.
    Nie korzystam z tego śmiesznego wynalazku ale zdarza mi sie dyktować maila czy smsa jednak nigdy w miejscu publicznym lub jeśli niedaleko jest choćby jedna osoba "obca".
    Podobny przypadek jak głośne rozmowy przez telefon, w dodatku na mocno prywatne tematy, w komunikacji czy restauracji - buractwo, wieśniactwo - tak bym to określił

  • 3

    10. ~piotrmak  2016-06-08 10:43:48  host: apn-46-76-62-144.dynamic.gprs.plus.pl

    Szkoda, że te "orsonki" czytają później dzieci i młodzież która sama się jeszcze uczy. Mnie to po prostu razi i drażni. Dla takich osób pełno jest innych zawodów. Niekoniecznie dziennikarstwo

  • 3

    11.  2016-06-08 10:51:59

    @9, mikkel - pełna zgoda. Inny objaw braku kultury to ciągłe grzebanie w social mediach, gdy jest się w towarzystwie. Z racji pracy, czasem muszę na chwilę zajrzeć, ale zawsze wtedy przepraszam i telefon natychmiast chowam.

  • 2

    12. ~XX  2016-06-08 12:14:59  host: apn-31-1-2-5.dynamic.gprs.plus.pl

    Teraz "nowocześni" ludzie będą starali się wmówić tym "zacofanym", że asystent głosowy jest niezbędny do życia. Reklama i to wszystko. Ja dla siebie jedynie w samochodzie widzę sens dyktowania wiadomości sms, lub obsługiwania telefonu komendami głosowymi.

  • 1

    13. ~Master Chief  2016-06-08 13:24:37  host: h-78-11-51-226.nowarehabilitacja.pl

    @12 również na budowie czy przy remoncie to całkiem wygodna sprawa, najlepiej w parze ze słuchawką bluetooth żeby jednak te minimum prywatności zachować. Bo właśnie ze względu na prywatność z asystenta generalnie nie korzystam i myślę, że wieloma osobami kieruje również ten powód.

  • 0

    14. ~  2016-06-08 16:35:23  host: host-176-221-123-5.dynamic.mm.pl

    Ja się wstydzę pisać smsy głosowo... W takiej mieścinie, gdzie patrzą na ciebie dziwnie, gdy gadasz przez słuchawkę bluetooth, napisanie głosowo "kochanie, zeszłej nocy było wspaniale" to duże fą pa! :D

  • 0

    15. ~  2016-06-08 18:15:45  host: chaos.tpnet.pl

    Za to się nie wstydzą "gadać do siebie", tj. rozmawiać przez słuchawkę Bluetooth.

  • 2

    16.  2016-06-08 18:37:18

    Po co inni mają wiedzieć co robię ? Po drugie miejsca publicznie - inni ludzie, autobus, kolejka w sklepie, urzędzie. Oczywiście ludzie prowadzą tam rozmowy, ale znamy sytuacje, gdzie ktoś wydziera się do telefonu prowadząc rozmowę, tego by jeszcze brakowało żeby nagle 3, 5 10 osób gadało to telefonu. Niech ludzie na ile to się zachowują swoje sprawy dla siebie. Może nowe pokolenia, które żyją na Fejsie i z niego praktycznie nie wychodzą zmienią nasze obyczaje...oby nastąpiło to jak najpóźniej.

  • 1

    17.  2016-06-08 20:02:33

    A może ludzie do końca nie są głupi, bo wiedza, ze to niepotrzebna nikomu zabawka i tylko nasłuchuje nasze rozmowy.

Dodaj swoją opinię