Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wstępny obraz rynku kart SIM po 1Q2009

Wstępny obraz rynku kart SIM po 1Q2009

WitekT 29 Kwietnia 2009 11:04

0 0

Z szacunków Gazety Prawnej wynika, że Polkomtel umocnił się na pozycji lidera pod względem ilości kart SIM po I kwartale. Według gazety, dwaj operatorzy zanotowali wzrost, dwóm kart ubyło.

Rynek kart SIM po I kwartale, według szacunków TELEPOLIS.PL w oparciu o nieoficjalne dane Gazety Prawnej, Centertela i GUS wyglądał następująco:




Operator

Wzrost w 1Q09

Razem po 1Q09

Polkomtel

ok. 100 tys.

ok. 14,58 mln

Centertel

- 501 tys.

13,681 mln

PTC

ok. - 300 tys.

ok. 12,98 mln

P4

ok. 550 tys.

ok. 2,55 mln

MVNO

ok. 20 tys.

ok. 0,11 mln

Razem

- 133 tys.

43,95 mln

Źródło tekstu: Gazeta Prawna, wł     

Dodaj do:
w sumie: 98
  • 0

    79. ~  2009-04-29 16:40:40  host: ip-62-69-216-222.globalconnect.pl

    play w tym momencie nie jest realnym zagrożeniem dla W3 .. A mogliby być

  • 0

    80. ~Drewno  2009-04-29 16:45:26  host: ip-62-69-216-222.globalconnect.pl

    problem playa polega na tym że nie do końca stara się wzbudzać zaufanie klienteli dlatego nie ma masowych odejsc z W3. Nie tedy droga playu, niepotrzebnie skupasz sie na ataku i agresywnej reklamie skup się na swoich zaletach i je udowadniaj ale wzbudzając jednocześnie zaufanie

  • 0

    81. ~drewno  2009-04-29 16:47:29  host: ip-62-69-216-222.globalconnect.pl

    a nawet głupie reklamy plusa robią inne wrażenie chociażby ukazując zabawnych kolesi w swoim salonie .. a ludzie patrzą i sie jarają

  • 0

    82. ~Gormar  2009-04-29 17:07:59  host: 217.96.62.235

    @79-81. Drewno chyba za bardzo się zajarałeś swoim wyobrażeniem o przedsiębiorczej sieci. Samo postawienie na niezawodność lub prestiż dla nowego operatora to stanowczo za mało. Ja już wole nosić dwie komórki z różnych sieci niż liczyć na niezawodność danego operatora. Dla przypomnienia padały już sieci w zasadzie każdego operatora w Polsce i to nawet na kilka dni. A prestiżem to ja mogę wytrzeć sobie tą część ciała, która zakańcza plecy ;).

  • 0

    83. ~  2009-04-30 09:11:51  host: router60.men.gov.pl

    Pod koniec czerwca w życie wejdzie przepis znoszący opłatę za przeniesienie numeru w prepaidach, na pewno to pomoże Play'owi zdobyć więcej klientów. Tyle, że nawet mając 10 mln aktywnych prepaidów, nie muszą dużo zarabiać, bo w najgorszym wypadku, każdy może generować rocznie tylko 5zł. Operatorzy W3 dzięki krótszemu okresowi na połączenia wychodzące zarobią minimum 200zł na każdym kliencie. Play sam siebie zrobił w konia i sądze, że długo nikt nie powtórzy tego błędu. Stanie się siecią weekendowych prepaidowców, którzy wydają po pare złotych w miesiącu. Tyle, że musi budować sieć, spłacać kredyty, a czas uprzywilejowania biegnie i może się okazać, że skończą jak Mobilking, czyli na śmietniku.

  • 0

    84.  2009-04-30 09:16:37

    83: jest różnica między zyskiem (zarobkami) a przychodem...

  • 0

    85. ~  2009-04-30 10:05:22  host: router60.men.gov.pl

    Starałem się tylko zobrazować w uproszczony sposób, jak Play Fresh sam sobie odcina strumień piniędzy. Natomiast inni nadal korzystają z najprostszego sposobu wyciągania pieniędzy od klientów. Niektórzy natomiast wymyślają bardziej wyrafinowane sposoby jak podwójne doładowania, itp. Play Fresh co prawda ma "przepadalne" pakiety minut, ale w najgorszym możliwym wydaniu, czyli bez przedłużania. To powoduje, że klient po kilkukrotnej konfiskacie niewykorzystanych środków nie będzie chciał z nich ponownie korzystać. Już lepiej dawać możliwość przedłużania, bo ten sposób wyciąga pieniądze np. co miesiąc. Widać, że nie mają w Play ludzi, którzy myśleli by logicznie.

  • 0

    86.  2009-04-30 10:17:07

    85: czy sama możliwość oznacza, że wszyscy z tego będą korzystać? Nie sądzę - poza tym dalej twierdzę, że mylisz zyski z przychodami.

  • 0

    87. ~beskid  2009-05-01 10:00:57  host: apn-95-41-204-226.dynamic.gprs.plus.pl

    Panie router60.men.gov.pl a sprawdził Pan czy minuty w pakietach PFresh przepadają ? bo ja tak ... pozdrawiam wszystkich frustratów , więcej konkretów !

  • 0

    88. ~e tam  2009-05-01 18:35:08  host: bed190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    chłopczyk z postu 85 już się martwi brakiem prowizji, premii itp od W3 :)

  • 0

    89. ~darcio.80.pl  2009-05-01 23:08:50  host: nat-mi3.aster.pl

    era rzadzi i tak polskim rynkiem a tak-tak nowy wymiata wszystkie ofert prepaid 29gr/h do ery i stacyjek w polsce

  • 0

    90. ~Adamo  2009-05-02 12:11:33  host: 87-205-239-255.adsl.inetia.pl

    Do wszystkich co atakują Play za roczną ważność wychodzących po doładowaniu - na zachodzie Europy nie jeden operator to gwarantuje i jakoś nie pada. Widać, że W3 nieźle wyprała wam mózgi skoro nie możecie się pogodzić z roczną ważnością konta. Freszcie normalność na polskim rynku.

  • 0

    91.  2009-05-02 15:30:58

    @85-sorry,ale wprowadzasz innych w błąd.Pakiety 100 min MOŻNA przedłużać kupując kolejny PRZED upływem ważności poprzedniego.Wiem,bo korzystam z tego.Mechanizm doładowań konta działa zatem nieco inaczej niż piszesz:jeśli nie chcesz stracić minut z pakietu musisz kupić kolejny,a jak nie masz na koncie więcej niż 5 zł to musisz je doładować,itd.Ponadto zachętą do doładowania są darmowe smsy do wszystkich,niestety z krótkim(nie bez powodu)terminem ważności.Wniosek-nie masz Play Fresh i nie wiesz o czym gadasz.

  • 0

    92.  2009-05-02 15:43:26

    Jeszcze jedno:po zniesieniu opłat za przeniesienie numeru wielu świadomych użytkowników wybierze Play Fresh,choćby z powodu braku przymusu częstego ładowania konta(jeśli nie korzystają z pakietów),czy atrakcyjnej stawki do wszystkich.Dotychczasowe praktyki zniechęcania i utrudniania migracji odejdą do lamusa i wtedy naprawdę okaże się,czy kurczowe trzymanie się dotychczasowych zasad doładowań przez W3 w dłuższej perspektywie okaże się opłacalne.

  • 0

    93. ~  2009-05-02 23:57:16  host: f142-048.opera-mini.net