Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wstępny obraz polskiego rynku kart SIM po 4Q2010

Wstępny obraz polskiego rynku kart SIM po 4Q2010

WitekT 23 Lutego 2011 19:28

0 0
W IV kwartale wszyscy operatorzy działający w Polsce powiększyli swoją bazę aktywnych kart SIM o rekordowe 762 tys. Najwięcej pozyskało P4, a jedynym operatorem "na minusie" była PTC - wynika z danych TELEPOLIS.PL.

Operator Stan na koniec 4Q10 Przyrost w 4Q10
Centertel 14,332 mln 191 tys.
Polkomtel 13,739 mln 41 tys.
PTC *) 13,303 mln -18 tys.
P4 5,163 mln 513 tys.
Pozostali *) 0,616 mln 35 tys.
*) Dane na podstawie szacunków Grupy TP.

Pełny obraz polskiego rynku kart SIM w IV kwartale i całym 2010 roku opublikujemy już wkrótce.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 0

    23. ~  2011-02-23 23:56:18  host: dcj117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    14. Dzwoniąc do Play Era, którą tak się zachwycasz ma 4xwiększy zysk niż jak dzwonisz do W3. I Ty się na to godzisz, że kłujesz dotowaniem czyli MTRem? Oblicz sobie ile Era zdziera od Ciebie więcej, bo do Play musi być drogo i nie możemy obniżać stawek pomimo malejących Mtrów do P4.

  • 1

    24.  2011-02-24 00:05:06

    Znajoma ma taryfę biznesową w Erze. Obecna propozycja jest gorsza od tej co ma. I jak tu przedłużać?

  • -1

    25. ~  2011-02-24 02:32:07  host: z29-03.opera-mini.net

    A ja mam dwa telefony, w Orange Pop i Era biznes. Zasięg UMTS zdecydowanie ma lepsza Era, ale na wsiach GSM Orange się rozwinął przez te wszystkie lata, w których ludzie nawet na YT żartowali z zasięgu Idei-Orange. A czemu najwięcej kart prepaid ma Orange ? Są różne powody, jednym z nich jest bezpośrednia kontrola kosztów, np. po każdej rozmowie jest raport ,,Czas rozmowy, koszt rozmowy, na koncie pozostało''. A w Play Fresh, Erze Tak Tak, Heyah, GaduAir, Mobilking tego nie ma ! W Simplusie jest bodajże opcja wyświetlania online dostępnych środków pod nazwą Plus, ale też pewności nie mam, bo korzystałem z ich usług w 2001 roku, więc mogło się dużo u nich wydarzyć. Ciekawe czy zasięg mają lepszy niż wtedy... Wysyłanie sms trzymając rękę za oknem wystarczy żeby stracić zaufanie do takiego operatora jak Plus ! Nikodem

  • 1

    26. ~arys  2011-02-24 06:49:12  host: 77-255-232-161.adsl.inetia.pl

    @Rogi; dla klienta nie ma to znaczenia żadnego i tutaj się tez z Tobą zgodzę ale podejmując się nawet amatorskiej analizy jako czytelnik tego portalu powinieneś uwzględnić, wziąć poprawkę na fakt istnienia asymetrii. Nie można za bardzo porównywać firm, które działają w różnych warunkach. Ja tez korzystałem z Play ale wiem z czego atrakcyjność ich oferty wynika. Nie oszukujmy się, wystarczy spojrzeć na nowe taryfy i ceny telefonów lub na taryfy bez telefonu i widać, że dotowanie ograniczyli mocno. Nie twierdzę, że Era każdemu daje więcej na start ale przy przedłużeniu są naprawdę dobre (jak na nasze realia) warunki. Ostatnio otrzymałem za 59zł- 360min do wszystkich, sieć rodzinna 3soby na cały okres umowy jako gratis i E52 za 1zł. Czy to jest zła oferta? Podejrzewam, że @18 też był w stanie dostać lepsze warunki ale nie upomniał się o nie. Zapoznajcie się z tematem na forum, co można dostać w Erze przy przedłużeniu. @23; piszesz prawdę tylko częściowo. Ja płacę w Erze do każdego tyle samo, czyli wszystko idzie z abonamentu. Pewnie porównujesz wyłącznie prepaid i ich 80gr. O jakim 4krotnie większym zysku piszesz?? Oczywiście połączenia w prepaid do Play powinny być tańsze tzn. w okolicach 50-52gr. Wynika to z poziomu tzw. marży, która do w3 jest na poziomie 30% a do Play 50%, czyli o około 20% więcej.

  • 0

    27.  2011-02-24 09:09:05

    Erze zaczyna się odbijać brak minut do wszystkich sieci w swoich nowych abonamentach. Kiedyś jak ktoś chciał tani abonament to mógł dostać 90 minut za 45zł a czasami za tą kwotę było 120 minut. A teraz 0 minut do wszystkich.

  • 0

    28.  2011-02-24 09:10:24

    (może nie w nowych abonamentach ale w obecnie sprzedawanych już od dłuższego czasu).

  • 1

    29.  2011-02-24 09:13:04

    Kolejny kwartał dla Play ;-) a mieli upaść 3 lata temu. Patrzę na te liczby, na ofertę, na komunikację i zastanawiam się jak prezes Miroslav wyobraża sobie bycie liderem po roku?

  • 0

    30.  2011-02-24 09:21:52

    @17. A jakie to ma znaczenie? Jeśli klient kupił starter i go przeniósł to +1-1=0.

  • 0

    31. ~xxl  2011-02-24 09:44:28  host: b14.idd.net.pl

    12 orange ma beznadziejny dział reklamacji oraz dział techniczny!!! Nie potrafią zrobić najmniejszego badania swoich usług gdzie gdy zleciłem takie zadanie firmie neutralnej wynika jasno że winny jest operator!!! Tak jest zawsze z orange byle by tylko nie ponieść konsekwencji!!!

  • 0

    32.  2011-02-24 10:25:49

    Ciekawe, czy operatorzy opublikują kiedykolwiek podobne dane, ale np. z zastrzeżeniem "ARPU > 10 zł"...

  • 0

    33.  2011-02-24 11:19:36

    Mam pytanie... MTR do Play to 0,32 zł netto? Orange, Era i Plus zarabiają na połączeniach do Play więcej niż P4, a później wciskają kit, że to wina Play. Osobiście jestem za MTR, ale połączenia do nowych sieci powinny być maksymalnie droższe o 50% od MTR... Chwalić polski lud za głupotę. Jeszcze trochę, a wrócimy do stawek 3zł/min z minutowym rozliczaniem...

  • 0

    34. ~  2011-02-24 12:09:00  host: 77-255-232-161.adsl.inetia.pl

    @33; w3 zarabia tyle procentowo na połączeniach do P4 ile P4 zarabia na asymetrii

  • 0

    35. ~  2011-02-24 13:26:21  host: z20-05.opera-mini.net

    @15,16,25: Niezli z was bajkopisarze :-)

  • 0

    36. ~asd  2011-02-24 13:58:38  host: z23-11.opera-mini.net

    @24 30-50 procent rabatu na przedluzenie w abonamencie z pakietem kwotowym to zle warunki w biznesie? No chyba, ze ktos nie drazy i nie potrafi walczyc o cos wiecej niz to co jest standardowo. Ale czyja to wina?

  • 0

    37. ~asd  2011-02-24 14:01:05  host: z23-11.opera-mini.net

    @30 dla ery +1-1=0, dla play to zawsze +1. Tyle, ze jak ktos bierze abonament w play to najczesciej mial go w innej sieci.

  • 0

    38. ~asd  2011-02-24 14:04:41  host: z23-11.opera-mini.net

    @33 jak sie patrzy na stawki w prepaidach to tak jest :) niektorzy bez problemu maja stawke w abonamencie 17gr za minute wlaczajac play.

  • 0

    39. ~  2011-02-24 14:19:01  host: aftr242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    36 a w play bez drazenia, bez walczenia, dla każdego 0gr w sieci 5gr stacjonarne 10gr komórki 35gr zagranica

  • 0

    40. ~...  2011-02-24 14:39:55  host: 213.158.217.95

    @39 35 zagranica? Która zagranica?

  • -1

    41.  2011-02-24 16:03:47

    @39 z pakieciarstwem do kwadratu ;) dziekuje postoje.

  • -1

    42. ~  2011-02-24 16:21:10  host: z03-10.opera-mini.net

    39, ile minut jest do "zagranicy"? Era ma obecnie dobra utrzymaniowke wiec nie warto zmieniac a juz napewno nie na play. Fresh stawka 29gr a reszta to durne pa kiety, to mbank ma 19gr i do tego dziala perfekcyjnie a nie w kratke jak play

Dodaj swoją opinię