Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wstępny obraz polskiego rynku kart SIM po 3Q2012

Wstępny obraz polskiego rynku kart SIM po 3Q2012

WitekT 30 Listopada 2012 14:58

0 0

W III kwartale najwięcej kart SIM pozyskała znów PTC, Polkomtel w końcu przestał tracić. Peleton trzech największych operatorów zaczyna wyraźnie się rozjeżdżać, każde miejsce niżej na podium to milion kart mniej - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

PTC notuje czwarty bardzo dobry kwartał z rzędu przede wszystkim dzięki wprowadzeniu rocznej ważności konta, choć okupuje to spadkiem ARPU. W raporcie Deutsche Telekom napisano, że wprowadzenie rocznej ważności konta spowodowało zwiększenie bazy prepaid o 1 mln w 2011 roku oraz o 1,5 mln w trzech kwartałach 2012 roku.

Pozostali operatorzy w II kwartale zyskali 9 tys. kart SIM. W tej kategorii rosną praktycznie tylko oferty mobilnego Internetu sprzedawane przesz operatorów kablowych i Cyfrowy Polsat, oparte w najczęściej o sieć P4. Virgin Mobile, mający teraz kilkanaście-małe kilkadziesiąt tys. kart SIM, nie miał jeszcze większego wpływu na kwartał kończący się 30. września.




Operator Po 3Q12 Zmiana w 3Q12

PTC

15,575 mln

+526 tys.

Centertel

14,759 mln

+2 tys.

Polkomtel

13,771 mln

+8 tys.

P4

8,2 mln

+400 tys.

Pozostali

0,794 mln

+9 tys.

Razem

53,099 mln

+945 tys.



Po weekendzie opublikujemy pełny obraz rynku kart SIM wraz z podziałem na postpaid i prepaid. Pełny obraz polskiego rynku kart SIM po II kwartale publikowaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 109
  • 1

    94.  2012-12-02 19:45:58

    @91 powinni się jeszcze zająć wałkami z transmisją danych. Pakiet danych 1 GB może kosztować 10 zł. a bez pakietu 5000 zł. Powoli zmieniają na oferty z lejkiem ale ile osób ma jeszcze stare taryfy ?

  • -1

    97. ~Lol  2012-12-03 01:45:10  host: aei79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co za bardzo dobry wynik PTC. Proponuje sowite premie dla "menagmentu" i "ceło" tego cyrku. Kreatywnie jak w Enronie.

  • 1

    98. ~antyoręcz  2012-12-03 02:56:04  host: 87-205-207-97.adsl.inetia.pl

    ORANGE - sieć dla wieśniaków najgorzej ! Dobry zjazd, tak trzymać w zarządzie !

  • 1

    99. ~wea  2012-12-03 07:08:07  host: 87-205-45-48.adsl.inetia.pl

    Ale po co publikacja kart sim bez podawania arpu? Przecież srednio zorientowany młokos wie jak otrzymać "bezpłatnie" tonę kart SIM. Jeżeli podaje się samą ilość SIM to lepiej podawać tylko klientów kontraktowych oraz prepaid MNP. Pozostałe sztuki to czysty PR...

  • -1

    100.  2012-12-03 08:21:32

    88. czogori - dziękuję za informację! Jesteś jak Gagarin ;-)

  • -1

    101. ~Facet  2012-12-03 08:43:29  host: nyl9.internetdsl.tpnet.pl

    A wcześniej wszyscy śmiali się z PTC, że sieć traci klientów. Trochę forsy na marketing, parę uśmiechniętych niemieckich twarzy w reklamach i bydło leci do salonów:)

  • 0

    102. ~Orad  2012-12-03 09:18:16  host: 195.116.187.216

    No to P4 nie jest już najszybciej rozwijającą się siecią w Polsce, jak głoszą w reklamach.....

  • -1

    103. ~  2012-12-03 10:32:43  host: aeaa209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakim trzeba być łosiem żeby kupować T-Mobile. Już Plus ma lepszą ofertę niż Te Debile.

  • 0

    104.  2012-12-03 10:55:36

    102, biorąc pod uwagę kreatywne liczenie T-Mobile jak najbardziej już nie :)

  • 0

    105. ~  2012-12-03 11:11:21  host: v10-16.opera-mini.net

    Teraz T-Mobile jest najszybciej rozwijającą się siecią w PL.Play też startery z c-coli rozdaje ale cóż oferta nie poprawia się od dłuższego czasu i ludzie to dostrzegają. Nowych klientów ciężko zdobyć a na przedłużenie T-M, Orange i Plus dają juz więcej niż Play na dzień dobry więc nie ma sensu się przenosić. Problemy z jakościa też nie są wymyślone

  • 0

    106. ~abonent t-mobile  2012-12-03 12:49:36  host: 223-204-149-91.cpe.marton.net.pl

    105, Po 8 latach w T-Mobile dostałem propozycję aneksu umowy na kolejne 2 lata.I tak ab. 79.90zł, 500 minut w ab. 200mb internet tel np.lumia 800 249zł (jest to oferta-propozycja taka sama jak dla człowieka bez stażu w w/w sieci). W Play ab. 79zł. 650 minut w ab. 1 Gb internet tel np. lumia 800 169zł. w związku z tym mam pytanie.Gdzie jest to więcej??? Pytam bo być może coś uszło mojej uwadze, a temat jest dla mnie interesujący ponieważ kończy mi sie za 2 tygodnie ab. w t-mobile dlatego odwiedziłem 4 czołowych operatorów gsm i oto mój ranking. 1.Play Orange - małe różnice w ofercie która mnie interesuje (przeniesienie numeru) 2.Plus GSM 3.T-Mobile (i to już nie różnica w ofercie...to przepaść)

  • 0

    107. ~abonent t-mobile  2012-12-03 12:56:58  host: 223-204-149-91.cpe.marton.net.pl

    105, Zapomniałem dodać, że w w/w abonamencie w Play rozmowy w sieci są bez opłat przez cały okres umowy za co w T-mobile trzeba płacić (niewiele ale trzeba)

  • 0

    108. ~  2012-12-03 13:29:41  host: 213-146-41-133.ip.netia.com.pl

    @105, ostatnio znajomy przedłużał i otrzymał za 63zł 600min do wszystkich, 250MB, w T-M no limit, sms do wszystkic no limit + telefon chyba HTC one X za 100zł.

  • 0

    109. ~  2012-12-03 13:31:05  host: 213-146-41-133.ip.netia.com.pl

    @106, zapraszam na forum do działu Przedłużenie umowy w T-Mobile. Dowiesz się dokładnie co można uzyskać na przedłużenie w T-M. Naprawdę nie jest źle.

  • 0

    110. ~  2012-12-03 13:44:47  host: 213-146-41-133.ip.netia.com.pl

    @ 106, wystarczy trochę poszukać. Tutaj masz oferty, jakie możesz uzyskać na przedłużenie umowy http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=63176&postdays=0&a mp;postorder=asc&start=270

  • 0

    111. ~  2012-12-03 13:52:05  host: v10-16.opera-mini.net

    *106, nie wiem w jakim mieście sprawdzałeś oferty ale jak dostaniesz lumie w Play, to graj w lotto, bo masz chłopie szczęście

  • 0

    112. ~  2012-12-03 13:59:38  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    @111 - sorki, ale gdzie Lumii 800 nie ma :)

  • 0

    113. ~abonent t-mobile  2012-12-03 19:02:40  host: 223-204-149-91.cpe.marton.net.pl

    106,prośba o podanie linku do forum o którym piszesz, bo ja nie mogę(nie umiem) znal.

  • 0

    114. ~  2012-12-03 19:09:52  host: v18-05.opera-mini.net

    @ abonent T-Mobile. W 110 jest podany bezposrednio link do tematu na forum, gdzie piszemy o ofertach przedluzeniowych w T-M. Skopiuj sobie link i wklej

  • 0

    115. ~abonent t-mobile  2012-12-03 20:01:31  host: 223-204-149-91.cpe.marton.net.pl

    ok. Dzięki

Dodaj swoją opinię