Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wstępny obraz polskiego rynku kart SIM po 3Q2009

Wstępny obraz polskiego rynku kart SIM po 3Q2009

WitekT 11 Listopada 2009 10:12

0 0

Tyle, co stracił Polkomtel, w III kwartale pozyskała PTC i P4. Stracił też Centertel, choć stosunkowo niewiele - wynika ze wstępnych szacunków TELEPOLIS.PL.

Wstępny obraz rynku kart SIM w Polsce po III kwartale wygląda następująco:

Stan po 3Q09

Przyrost w 3Q09

Polkomtel

14,149 mln

-316 tys.

Centertel

13,736 mln

-32 tys.

PTC

13,483 mln

+74 tys.

P4 *)

2,920 mln

+262 tys.

Pozostali *)

0,275 mln

+148 tys.

Razem

44,563 mln

+156 tys.

*) Szacunki TELEPOLIS.PL




W pozycji Pozostali zawarto wyniki wszystkich operatorów MVNO oraz CenterNetu. CenterNet, według szacunków TELEPOLIS.PL, mógł obsługiwać w tym czasie około 40-50 tys. kart SIM, praktycznie w całości w usłudze wRodzinie. Oznacza to, że sami operatorzy wirtualni w III kwartale zanotowali wzrost o około 100 tys. kart, co jest bardzo dobrym wynikiem na tle poprzednich okresów.

Wyniki jednego z MVNO - tuBiedronka - do swojej bazy klientów wlicza PTC, bo to ona, według regulaminu, świadczy usługi klientom, a Biedronka użycza tylko marki. Chodzi o kilkadziesiąt tysięcy kart SIM.

Po publikacji pełnych wyników III kwartału przez Polkomtel, tradycyjnie zostanie opublikowany pełny obraz rynku, wraz z podziałem na karty prepaid i postpaid oraz szerszym komentarzem. Wszystkie dane za II kwartał można znaleźć w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 98
  • 0

    79.  2009-11-12 09:25:59

    GP dzis przedstawila swoja tabelke podzialu rynku: http://g.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/127000/i02_2009_221_16 6_003a_001_127913.jpg

  • 0

    80. ~bodo  2009-11-12 09:26:19  host: 194.246.124.200

    sam kupiłem starter play na próbę zawiodłem się oczywiście i z niego nie korzystam i znam wiele osób które tak zrobiło :)

  • 0

    81.  2009-11-12 09:44:55

    bodo: Czym się zawiodłeś?

  • 0

    82.  2009-11-12 09:55:07

    zasięgiem ofertą a obsługą w szczegulnośći !! tak przyznam że dzieki temu że mamy 4 operatora jest taniej i dzięki mu za to ale tylko za to

  • 0

    83.  2009-11-12 10:25:36

    bodo: Ja na zasięg nie narzekam. Znajduje się w zasięgu własnym Play i z niego głównie korzystam, a dodatkowo jest Plus. Pod miastem bywają problemy gdyż telefon na siłę loguje się do lokalizacji Play odległych 20-30km Play, a nie do bliższych nadajników Plus. Pomaga przełączenie na ręczny tryb wybierania. Poza miastem jednak za często nie jestem. Z tego co zauważyłem z zasięgiem jest lepiej niż w Orange, z którego korzystałem wiele lat. Co do obsługi za wiele z nią styczności nie miałem jednak w OK trafiłem na gościa, który wiedział co mówi i załatwił moją sprawę po kilku godzinach od telefonu. W jednym z dwóch salonów u mnie w mieście, w którym załatwiałem przenoszenie też pracują dość pomocni ludzi znający się na rzeczy. Jeśli chodzi o ofertę jestem zadowolony, mam dużo taniej niż w Orange POP - dzwonię i piszę gdzie chce, a mam za to dużo więcej niż w Orange pomimo, że wielu znajomych nadal jest w pomarańczy. Wydałem mniej, a dostałem więcej.

  • 0

    84. ~  2009-11-12 10:33:27  host: v03-15.opera-mini.net

    @77.Play we Fresh'u dodatkowo daje 3 m-ce na odbieranie połączeń czyli w sumie SIM jest aktywny przez 15 m-cy.

  • 0

    85. ~yano  2009-11-12 10:33:30  host: dpw196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PTC odnosi sukcesy, bo konsekwntnie realizuję strategię pozyskiwania klientów abo. najwięcej ich pozyskali ze wszystkich

  • 0

    86. ~gawel  2009-11-12 10:57:39  host: apn-77-113-200-214.dynamic.gprs.plus.pl

    82. Do czego potrzebna byla ci obsluga, zmieniasz sam sima i dzwonisz. Zuzyles pewnie kilka zlotych na starterze i poszedl w szuflade.

  • 0

    87. ~Bodo  2009-11-12 11:14:34  host: 194.246.124.200

    Wiesz chciałem skorzystać z pakietu internetowego i potrzebna była mi konfiguracja modemu niestety nie pomogi mi

  • 0

    88. ~do bodo  2009-11-12 12:43:18  host: axg35.internetdsl.tpnet.pl

    jak masz modem z biedronki to ci nie pomoga.

  • 0

    89. ~bambo  2009-11-12 15:48:44  host: 188.33.141.4

    bodo, ty jakiś ogólnie nieszczęśliwy jesteś.

  • 0

    90. ~pir  2009-11-12 16:42:09  host: epo121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wyniki są zakrzywione przez pryzmat kart prepaid jednak takie karty pojawiały się już w 2001 roku jako numer w statystyce. Skoro wszyscy je mają to play jako jedyny będzie miał przyrosty nieaktywnych numerów. Pozostali gracze utrzymują ten margines od lat. Zjawisko raz odpalonego startera istniało i będzie istnieć. Więc statystycznie rok do roku możemy obiektywnie oceniać cieci

  • 0

    91. ~Gormar  2009-11-12 17:34:00  host: 217.96.62.235

    @84. Gdy zaczniemy liczyć tak samo jak w W3 to w PF "ważność" karty wyniesie 2 lata i 3 miesiące po doładowaniu ;). Ale na razie nie wyciągaj z tego zbyt daleko idących wniosków, gdyż oferta jest na rynku dopiero od marca.

  • 0

    92.  2009-11-12 18:04:34

    Moja skromna prośba do wszystkich Operatorów : upraszczajcie korzystanie z usług szczególnie w prepaid,a nie licytujcie się kto jest liderem.Bo to bez sensu.Prawdziwym zwycięzcą jest ten,kto daje najwięcej na normalnych zasadach.

  • 0

    93. ~Julian  2009-11-12 18:45:00  host: tor-proxy.fejk.se

    Era naprawdę zaszalała. Tyle zdobyć to super wynik. Zresztą Plus stracił spooooro klientów, Orange nie lepiej. Jak widać ludziom najbardziej odpowiada Era skoro do nich idą z W3. Coś czuje że w następnym kwartale zmienia się miejsca, Orange spadnie na trzecią pozycje.

  • 0

    94. ~  2009-11-12 21:06:42  host: v03-15.opera-mini.net

    @toms. A dlaczego tylko w pre-paid? We wszystkich ofertach tak powinno być. @Gormar. Nie wiem jak jest u innych operatorów w sprawie usuwania numerów, którym minęła ważność na odbieranie połączeń ale w pomarańczy robią to ze szwajcarską dokładnością o czym się już kilka razy przekonałem, zresztą nie tylko ja ale i kilku znajomych.

  • 0

    95. ~  2009-11-12 23:22:48  host: 188.33.222.143

    Nie na temat ale bardzo nurtuje mnie to zagadnienie. Ktoś dzwonił do mnie z UK na komórkę ale... wyświetlił mi się numer PlusGSM! Pytałem czy jest w Polsce, a osoba ta powiedziała, że dzwoni z Anglii ale używa jakiegoś serwisu do tanich połączeń międzynarodowych i stąd wyświetlił mi się numer Plusa. Czy jest taki serwis, czy po prostu osoba ta nie chciała się przyznać, że jest w Polsce?

  • 0

    96. ~SS20  2009-11-13 01:35:07  host: dynamic-87-105-21-148.ssp.dialog.net.pl

    W 40-tys. mieście, w którym mieszkam, są trzy punkty Ery, jeden Playa, dwa Orange i chyba z siedem Plusa. W Erze (jeden z trzech czynny do 21) zawsze coś się dzieje. W innych - okazjonalnie i przed świętami.

  • 0

    97. ~don perinion  2009-11-14 00:46:27  host: chello089077089079.chello.pl

    Jezeli beda to robic tak jak dotychczasowe uslugi prowadza to powodzenia. Banda nieudacznikow ktora niepotrafi zajac sie...

  • 0

    98. ~Letal  2009-12-05 15:51:24  host: dynamic-78-8-11-65.ssp.dialog.net.pl

    orange to porażka :D , era do dupy... sieć dla starych dziadków... Sami swoi praktycznie nie żyje... Plus najlepszy ;)) ! a play ?? niem rozumiem... sami sobie zabierają kase z konta chodź ja jej nie wydaje ;/// ?? i czemu ? Złodzieje

Dodaj swoją opinię