Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wstępny obraz polskiego rynku kart SIM po 2Q2012

Wstępny obraz polskiego rynku kart SIM po 2Q2012

WitekT 1 Września 2012 16:31

0 0

W II kwartale najwięcej kart SIM pozyskała znów PTC, a Polkomtel tracił jako jedyny spośród największej czwórki. Pierwszy operator przekroczył barierę 15 mln kart i wskoczył na pierwsze miejsce, drugi już na prawie milion kart odstaje od Centertelu - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

PTC notuje trzeci bardzo dobry kwartał z rzędu przede wszystkim dzięki wprowadzeniu rocznej ważności konta, choć okupuje to spadkiem ARPU. W raporcie Deutsche Telekom za II kwartał można przeczytać m.in., że w wyniku tego kroku baza zwiększyła się o około 800 tys. kart, choć PTC chwaliła się wcześniej, że uzyskano to dzięki rebrandingowi. Niedługo podobne przyrosty może notować Polkomtel - dzięki podobnemu ruchowi od 1. lipca. Wyniki tego będzie widać dopiero od III kwartału.




Pozostali operatorzy stracili w II kwartale około 60 tys. kart SIM. W tej kategorii rosną praktycznie tylko oferty mobilnego Internetu sprzedawane przesz operatorów kablowych i Netię, oparte w najczęściej o sieć P4.

Operator Po 2Q12 Zmiana w 2Q12

PTC

15,049 mln

+537 tys.

Centertel

14,757 mln

+145 tys.

Polkomtel

13,763 mln

-93 tys.

P4

7,8 mln

+400 tys.

Pozostali

0,785 mln

-60 tys.

Razem

52,154 mln

+929 tys.


Wstępny obraz polskiego rynku kart SIM po I kwartale publikowaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 99
  • 0

    158.  2012-09-03 01:53:43

    Statystyki nic nie warte, powinny być brane pod uwagę tylko i wyłącznie karty postpaidowe. Inaczej wygląda to tak, że jest to wyścig o to, kto naprodukuje i rozda więcej kart sim. Nie wiem jakie znaczenie dla klienta ma to ile kart sim ma jego operator. Mnie to nie interesuje, liczy się oferta, jakość połączeń, zasięg a nie to kto ile ma kart sim. Takie informacje mają znaczenie tylko i wyłącznie dla osób, które mają z tego zysk, na pewno nie dla klienta.

  • 0

    159. ~  2012-09-03 05:42:36  host: z08-06.opera-mini.net

    Witek, daloby rade wyciagnac od opow statystyki odnosnie podzialu kart? Tzn ile abo biznes, abo indywidualnych, prepaid. Teraz w dobie rozdawnictwa same statystyki staja sie mniej wazne. T-M daje starter heyah przy zakupie doladowania TM. U siebie w kiosku to widzialem. Play wymienia kapsle na startery. Orange chyba chwilowo ograniczyl darmowe startery w necie. Plus wydaje sie ze najmniej rozdaje

  • 0

    160.  2012-09-03 08:18:00

    153. - w sumie racja... Sam mam kilka kart pre-paid, których może kilka razy w roku używam. To samo mój młodszy syn -mimo abonamentu, ma karty prepaid pewnie wszystkich operatorów ;-) Czy używa? nie sądzę, zeby często używał, chociaż na pewno - w zależności od tego czy potrzebuje jednorazowo albo w krótkim okresie czasu kilka godzin pogadać.

  • 0

    161. ~  2012-09-03 10:57:25  host: user-164-126-173-85.play-internet.pl

    Era w 2006 roku stracila pozycje lidera i dopiero w polowie 2012 po korzystnej dla siebie zmianie sposobu liczenia kart sim wysunela sie na 1 miejsce z gwiazdka. Z tym ze Orange przy takim liczeniu moze miec duzo wiecej niz podane14,7 mln.

  • 0

    162. ~  2012-09-03 10:58:07  host: gw4.pmrcorporate.com

    Dla pełnego obrazu, należałoby dodać, że po tym jak PTC podała, że na koniec 2 kwartału 2012 r. miała aktywnych 15,048 mln kart SIM, PTK Centertel wypuścił informację, że przyjmując analogiczną metodę raportowania liczba kart SIM w sieci Orange po pierwszym półroczu wyniosłaby 16,935 mln. http://telepolis.pl/news.php?id=26002&limit=1000

  • 0

    163. ~  2012-09-03 11:03:56  host: abha9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT a kiedy informacje odnośnie operatorów wirtualnych?

  • 1

    164. ~Skiro  2012-09-03 12:33:40  host: public8263.xdsl.centertel.pl

    Mnie to ciekawi ile SIM ma samo Heyah, wyłączając T-Mobile, MTV, po prostu samo Heyah, też tam będą mieli trochę tych ludzików, bo ofertę mają dobrą.

  • 0

    165.  2012-09-03 12:47:04

    Jak podnieść ilość kart SIM? 1. Rzucić kartami do gazet dla młodzieży 2. Dodać darmowe SMSy 3. Włączyć roczną ważność konta Młodzież aktywuje te karty w większości by wypisać te smsy, a potem wyrzucają je do kosza. Rok ważności, więc statystyki wzrastają.

  • 0

    166. ~  2012-09-03 12:51:23  host: achw218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @145 Właśnie zamówiłem starter więc ma jednego więcej :]

  • 0

    167. ~  2012-09-03 12:54:49  host: achw218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Takie pytanie dla posiadaczy VM. Jak zamówiłem starter przez ich stronę to karta jest zarejestrowana na mnie czy muszę odsyłać jakiś papier do nich z danymi?

  • 0

    168. ~i co  2012-09-03 12:58:53  host: 91.226.7.238

    Co dużo gadać. Każdy operator wprowadzał kampanie rozdawania kart sim aby zwiększyć bazę. Niedawno każdy klient Play otrzymał drugi numer Prepaid różniący się ostatnią cyfrą. Teraz robi to Orange i T-Mobile. Roczną ważność jako pierwszy wprowadził Play też tylko po to aby nie wyłączać kart sim. Tera robią to inni.

  • 0

    169. ~  2012-09-03 13:23:31  host: 213-146-41-97.ip.netia.com.pl

    @167, rejestracji dokonasz na ich stronie jak już otrzymasz kartę.

  • 0

    170. ~ziutek kolekcjoner psiutek  2012-09-03 13:39:11  host: abyc201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dostałem starter virginmobile.pl/ ile czasu jest ważny do pierwszego użycia ? Tzn. nie ma na niej daty ważności ile mogę zwlekać z odpaleniem ???

  • 0

    171. ~  2012-09-03 16:25:04  host: abgy12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jestem w t-mobile ,mam taryfe mix50 na liczbe doładowań ,sam decyduje na co wydam pieniądze ,testuje też playa ,to samo co era 6 lat temu ,jakość rozmów słaba ,dla 10zł nie będe się męczył jeszcze raz

  • 0

    172. ~  2012-09-05 19:45:15  host: 095160002055.lomza.vectranet.pl

    A co chciałeś powiedzieć?

  • 0

    173. ~  2012-09-05 21:36:12  host: 095160002055.lomza.vectranet.pl

    Może tym razem mnie nie wykasują. Ziutek (kolekcjoner psiutek). TA ile Ty możesz czekać z "odpaleniem"? Kocham telepolis ;)

  • 0

    174. ~  2012-09-05 21:38:12  host: 095160002055.lomza.vectranet.pl

    A Ameryka znowu na minusach...

  • 0

    175.  2012-09-17 19:21:15

    Jak ktoś duzo dzwoni za granicę i potrzebuje darmowego netu to LycaMobile przebija wszystkich.

  • 0

    176. ~fkicha  2012-11-15 19:40:02  host: 80.51.146.138

    nie mogę znaleźć wyników polkomtel Sp.zo.o.za III kw.2012,ilosci kart sim,przychodów, zysku, arpu na sim, czy wie może ktos gdzie takie informacje znalźć chyba że jest tak fatalnie że nie można ich podawać, bo podobno na gięłdę się wybierają ??? Poproszę o podpowiedz gdzie można to znaleźć.

  • 0

    177. ~Andy  2012-11-15 19:44:11  host: apn-37-152-22-71.dynamic.lte.plus.pl

    Dopiero beda

Dodaj swoją opinię