Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wstępne wyniki PTC po I kwartale

Wstępne wyniki PTC po I kwartale

WitekT 10 Maja 2007 10:15

0 0
Z opublikowanego właśnie raportu Deutsche Telekom wynika, że PTC w I kwartale pozyskała 145 tys. klientów (kart SIM) i zanotowała przychody na poziomie 446 mln euro (około 1,66 mld zł).

Wyniki te oznaczają definitywny spadek na trzecie miejsce na polskim rynku zarówno pod względem liczby użytkowników, jak i przychodów.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    37.  2007-05-10 12:55:16

    co nie znaczym, że usuga nie pozostaje usługą mocno niszową ;-)

  • 0

    38.  2007-05-10 12:55:39

    bo... kto ma telefon z MIDP2?

  • 0

    39.  2007-05-10 12:56:06

    nie przeciętny użytkonik pre-paida niesety.

  • 0

    40. ~  2007-05-10 13:23:41  host: p04-02.opera-mini.net

    Często nie zgadzam się z Wlo ale teraz jest coś na rzeczy. To, że czytelnicy Telepolis uważają TakTaka za najlepszy prepaid (całkiem słusznie) nie ma odzwierciedlenia w całej populacji. Simplus jest najmniej ciekawym prepaidem obok Orange go i popa, jednak młodzież go kupuje ze względu na ciekawy ryczałt na smsy i rozmowy z jednym numerem. Moi bracia i ich znajomi wiszą na telefonie niemal ciągle dyskutując ze swoimi sympatiami. W innych prepaidach pewnie by zbankrutowali, w sim+ wydadzą 50 zł i mają spokój przez miesiąc.

  • 0

    41. ~B  2007-05-10 14:08:55  host: 85-31-230-157.marsoft.net

    40: W TT też są sms'y za 1gr, a za 50zł można wygadać z jednym numerem 8,5h (co najmniej). Więc gdzie jest ta rzekoma przewaga sim+?

  • 0

    42. ~jojo  2007-05-10 14:18:55  host: efg153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wydaje mi się, że w momencie gdy Era przestała rozbudowywać swój zasięg, a Plus robił to w dalszym ciągu - ludzie po porostu przeniesili się do Plusa. Oferował lepszy zasięg np. w okolicach mniejszych miast, na wioskach już parę lat temu. Więc nowi byli przekonywani przez tych, co już mają telefon żeby również kupili telefon lub strter w Plusie. I tak jest do tej pory. Ktoś kto już kiedyś przekonał się o lepszym zsięgu Plusa, teraz też będzie zachwalał tą sieć, przekonywał do niej innych i za nic nie zmieni sieci. Moim zdaniem ta sytuacja również przyczyniła się do tak złych wyników Ery. Teraz już trudno odbudowac jej swoją pozycję, zresztą w dalszym ciągu jest w tej sieci wiele "dziur". Ale o tym, to chyba wszyscy dobrze wiemy.

  • 0

    43.  2007-05-10 14:24:58

    starzy 'erowicze' śmieją się z tego narzekania co niektórych na ere, bo jest im dobrze, mają dobre warunki na przedłużenie i dla nich numerem jeden wciąż jest Era. A obserwując zmiany w abonamencie ery to idzie na lepsze-to prawda.

  • 0

    44. ~jojo  2007-05-10 14:30:58  host: efg153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mnie też można nazwać podstarzałym 'erowiczem'. Ja również nie narzekam na tą sieć. Dla mnie jest odpowiednia. Jak już kedyś pisałem, tam gdzie przebywam najczęściej zapewnia mi ona zasięg na bardzo dobrym poziomie. Ale wkurza mnie jednak to, że nie mogę się z niej dodzwonić z niektórych miejsc, w których czasami przebywam, a gdzie użytkownicy Plusa robią to bez problemu. I taka jest niestety brutalna prawda o Erze. :-(

  • 0

    45. ~  2007-05-10 15:02:03  host: p04-02.opera-mini.net

    41 - dla moich braci 8,5 h starczy na kilka dni...

  • 0

    46. ~  2007-05-10 15:18:50  host: 87-205-183-201.adsl.inetia.pl

    Żegnaj Ero.

  • 0

    47.  2007-05-10 15:58:11

    ~B - z jednym... Za 50 zł w GO możesz gadać 16 godzin 40 minut - nie tylko z jednym ;-) Tak więc argument taki sobie. Zawsze coś mozną przebić ;-) Pytanie pozostaje - co takiego się stało, że prepaid z najniższymi kosztami utrzymania na poziomie 117 zł wg raportu UKE traci klientów na rzecz (bo chyba na rzecz) innych, nawet ponad dwukrotnie droższych w utrzymaniu?

  • 0

    48. ~jojo  2007-05-10 16:04:44  host: efg153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Twoich argumentów "wlo", to chyba nikt nie przebije. ;-)

  • 0

    49. ~WhiteSmurff  2007-05-10 16:12:31  host: acqs35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kwestii cenowych tutaj raczej nie powinno sie poruszac bo sa one podobne. Jesli chodzi o ludzi mlodych (bo ta warstwe prezentuje) kazdy patrzy na ceny smsow i ba wszedzie jest po ten 1g - po wykupieniu pakitow; fakt ze era tutaj wygrywa ale liczy sie ten 1gr. nastepnie patrzy sie na ksiazke numerow tel i co i tutaj era dostaje w dupe od orangutana bo najwiecej ludzi ma wlasnie orange dlatego kupia startowke orange choc ma gorsze stawki tylko po to by miec te smsy po groszu do znajomych.... i kolo sie zamyka

  • 0

    50.  2007-05-10 16:56:32

    ~jojo - ;-) powiem tak - rzeczowych argumentów nie da się przebić. dotychczas jednak argumentacja polega na tym, że ktoś wyskakuje z jakimś jednym tańszym numerem czy połączeniami od 23 do 6 rano ;-) Gdyby to miało stanowić o atrakcyjności oferty, nie zastanawialibyśmy się dlaczego TT stracił 70 tysięcy użytkowniów w ciągu 3 miesięcy tego roku...

  • 0

    51.  2007-05-10 16:56:55

    neo #20: i jak to wplynęło to widać:)

  • 0

    52.  2007-05-10 16:57:19

    dlatego na każdy bzdurny argument zawsze będę miał bzdurniejszy który pobije inną wydawać by się mogo ciekawą ofertę...

  • 0

    53.  2007-05-10 17:11:30

    Wyniki finansowe są odzwierciedleniem takich głupich usług jak np. granie na czekanie. Era grała i czekała z budową dobrego zasięgu. W moich okolicach 80-85% znajomych ma Plusa ze względu na zasięg i nie przekona ich GG czy podobne usługi jak zasięg jest fatalny

  • 0

    54. ~jojo  2007-05-10 17:38:45  host: ekj116.internetdsl.tpnet.pl

    Widzisz "wlo" być może "ktoś" tak sobie argumentuje atrakcyjność TT. Ja nie korzystam np. z "Nocnego Szaleństwa" czy GG w komórce. Ważniejsze są dla mnie inne argumenty, które jednoznacznie przemawiają z TT. Są nimi: brak opłaty za aktywację pakietu, który nie przepada po miesiącu, możliwośc aktywacji kilku usług jednocześnie, pakiet które obejmują nie tylko strefę, czy 30 numerów, sumowanie ważności konta + właśnie dodatkowe inne usługi jak "Granie na Czekanie", czy właśnie GG w komórce (z których możesz, a nie musisz korzystać) ale dzięki temu, że wogóle są uatrakcyjniają tylko ofertę. Tego nie znajdziesz np. w Orangutanie.

  • 0

    55.  2007-05-10 18:01:10

    ~jojo - ależ ja nie mówię o Tobie! Ty jesteś tylko inspiratorem moich wypowiedzi w tej sprawie ;-) Nie rozumiem wypowiedzi akurat - każdy operator daje całe mnóstwo dodatków, które można aktywować albo nie - zależnie od potrzeb czy kaprysu użytkownika. Tak więc Era nie jest tu jakaś wyjątkowa pod tym względem. Orange też ma takie rzeczy, a że nie ma tego rgania na czekanie (bo nawet nie wiem czy ma)? Ma inne rzeczy, których Era nie ma i to właśnie jest rynek. Bo jakby wszyscuy mieli to samo i to jeszcze w tej samej cenie... po cholerę 3 operatorów?

  • 0

    56. ~hansen  2007-05-10 18:33:20  host: 088156204202.slp.vectranet.pl

    wg mnie jest tak, mniejsze przychody bo abonenci mniej płacą (era) - przez to słabsze wyniki kwartalne czy roczne, większe przychody bo abonenci więcej płaca za to samo (wmawia sie im, ze jest tanio w reklamie) (plus) proste? :)) poza tym taryfy wszystkie są mniej więcej takie same - różnice tkwią w szczegółach, w tym jak każdy sobie je dostosuje. Najbardziej "skomplikowane" są taryfy plusa, potem orange. Wynika to po prostu z ilości opcji i dodatków do taryf obniżających koszt połączenia. Era ma te taryfy najmniej skomplikowane i dlatego jest postrzegana jako najlepsza, bo ludziom nie chce się myśleć co wybrać. Ale nie chciałbym siedziec na gołym komforcie w erze bo ceny połączeń są jeszcze chyba sprzed startu heyah :)

Dodaj swoją opinię