Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wstępne wyniki PTC po 1Q2009 - kolejne dane

Wstępne wyniki PTC po 1Q2009 - kolejne dane

WitekT 22 Kwietnia 2009 09:48

0 0

Przychody PTC w I kwartale tego roku w porównaniu do I kwartału 2008 roku spadły o 0,1% w złotówkach, jednak w euro, ze względu na osłabienie waluty, aż o 20,1%, i wyniosły 416 mln euro.

EBIDTA w I kwartale wyniosła 110 mln euro, czyli o 40,2% mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku (w złotówkach mniej o 24,8%). Marża EBIDTA spadła z 35% do 26,4%.

PTC poniosła wyższe o 11 mln euro od planowanych koszty działalności takie, jak wynajem, koszty energii i osobowe - częściowo spowodowane zawieraniem umów w euro. Operator wydał także o 19 mln euro więcej na zakup telefonów.




Przychody z tytułu roamingu własnych klientów spadły o 32,5%, a klientów przyjezdnych - o 36,4%.

W I kwartale PTC pozyskała 198 tys. klientów abonamentowych i ma ich w tej chwili 6,525 mln. Churn abonamentowy w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku pozostał na praktycznie niezmienionym poziomie 0,6% (w I kwartale 2008 roku było to 0,7%).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 53
  • 0

    34. ~m  2009-04-22 14:20:19  host: s32.zabrze.net.pl

    Jak widac get jak zwykle brak Ci kultury dzieciaku. Nawet gdybym zamiatał podłoge to w niczym mnie to nie hanbi, ale taki prostak jak Ty nie jest w stanie tego zrozumiec. Stwierdziłem fakt, którego dowodem sa liczne informacje na telepolis dotyczace podwyzek u operatorów. Ciezko Ci sie rozejrzec dookoła ze wszystko drozeje, a szczegolnie elektronika. Zajrzyj chocby do komputronika i porównaj ceny sprzed poł roku. Rusz ta nastoletnią mózgownicą i zobacz co dzieje się z powodu wzrostu euro. Poczytaj dziennik, rzeczpospolitą, a nie tylko telepolis !

  • 0

    35. ~m  2009-04-22 14:26:43  host: s32.zabrze.net.pl

    Zreszta get dziaciaku, nie jestes obiektywny w swoich zagmatwanych sformułowaniach. Twoje porównanie 100% nie ma sensu gdyz odnosi sie do tematu ofert. Dla jednego bardziej opąłca sie w orange, dla innego w erze a jeszcze innego w play. Rowneiz dobrze idac twoim tokiem myslenia napisac ze play jest o kilkaset % drozszy bo oferuje tylko 1 minute za 29 groszy a TT az godzine ! Stuknij sie jeszcze raz w czerep ! TO co jest dla jednego tansze dla drugiego mzoe byc drozsze boz alezy od profilu rozmów !

  • 0

    36. ~m  2009-04-22 14:34:04  host: s32.zabrze.net.pl

    Zwróc jeszcze uwage na fakt, ze dla ludzi licza sie rowneiz czynniki pozacenowe. Doskonale widac to wna rynku fmgc. Na połce sklepowej stoja dwa proszki. Jeden marki tesco value za 5 zł a drugi Znanej firmy za 9zł. I co wszycy kupują ten tesco bo jest tanszy, a markowy zalega na połkach? Doskonale wiesz ze tak nie jest. Cena nie jest jedynym wyznacznikiem wyboru.

  • 0

    37.  2009-04-22 14:54:59

    Ad 24. Tej oferty już dawno nie ma. Była za dobra i Erą ją zdjęła.

  • 0

    38. ~get  2009-04-22 14:59:07  host: host-81-190-123-135.gdynia.mm.pl

    @34 - kwiii kwiii, ryyycz frustracie, przynajmniej się pośmieję :DDD niestety nastoletniej mózgownicy już nie mam, ale nie widzę żadnych podwyżek, może u ciebie na wsi gdzie jest jeden sklep po PRGowski ceny rosną bo nie ma konkurencji, u mnie sklepy nie mogą sobie na to pozwolić, jak jakieś ceny wzrosły to o kilka % - zresztą dane GUS nie potwierdzają twoich rewelacji o wzrostach cen, ale jeszcze raz - tłumoku - powtarzam te sklepy nie mają CEN ZAWYŻONYCH O 100% JAK TO MA ERA, wbij sobie to do łba, że jakoś play może mieć ceny 5-29gr a era nie chce zrezygnować z bandycko wysokich marż !!! I jeszcze jedno - podwyżek u operatoraów ?!? jakich operatorów - bo w play niedawno było RADYKALNE obniżki, a że złodzieje jeszcze podnoszą ceny to nikogo nie dziwi - w końcu dla czwego złodzieje tacy jak era mieli by się zachowywać inaczej ?

  • 0

    39.  2009-04-22 15:00:28

    m mysląc Twoim tokiem przychody Ery powinny być większe! Bo wyższe ceny za teleony za które płaca klienci = większe przychody czy nie powinno tak być?

  • 0

    40.  2009-04-22 15:02:16

    No typowe dla PTC - jest minus, ale... Jest plus ;-) Nie wiem - może głupi jestem, może moija wiedza ekonomiczna jest kiepska... Po cholerę wykazywać to w Euro? Skoro przychodów w Euro nie mają? A jak nie mają a chcieliby zmienić złotówki na Euro, to zdaje się korzystne to nie jest w sytuacji osłabienia złotówki? I czym tu się chwalić?

  • 0

    41.  2009-04-22 15:03:59

    wlo: a jak chcesz inaczej konsolidować wyniki w ramach grupy DT? To właśnie z ich raportu są te dane...

  • 0

    42. ~get  2009-04-22 15:06:56  host: host-81-190-123-135.gdynia.mm.pl

    @35 - a co w moim porównaniu jest zagmatwane ??? ja rozumiem że 12-latkowi cięzko zrozumieć, ale może porpoś kogoś dorosłego to ci wytłumaczy :D a w erze jest 29gr ALE TYLKO WEWNĄTRZ SIECI, więc o czym nty bredzisz ?! play ma wew. sieci nie 29gr tylko 5gr i na stacjonarne też, ale ważna jest cena do wszystkich sieci, bo co będziesz sprawdzaqł przed połączeniem w jakiej sieci jest numer i jak w obcej to nie zadzwonisz ?! A co do ceny to oczywiście nie jest jedynym czynnikiem wyboru, ale jakość obsługi klienta w play jest zdecydowanie najwyższa, jakość usług nie odbiega od innych opów, więc pod każdym względem play wygrywa, a ludzie biorą oferty innych opów dlatego że NIE WIEDZĄ o tym jak bardzo in plus różni się play od pozostałych operatorów, bądź wręcz nie wiedzą że ceny w play są o 50% niższe niż u konkurencji !

  • 0

    43. ~  2009-04-22 15:07:03  host: ara52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    get, pamietaj ze klienci nie korzystaja tylko z połaczeń i smsów, ktore akurat w playu są tanie. play już nie jest taki chojny jak niegdyś kiedy wchodził na rynek. dziwi mnie ze lepsze promocje proponują na kartę, niż na abo... dziwna polityka

  • 0

    44. ~get  2009-04-22 15:11:55  host: host-81-190-123-135.gdynia.mm.pl

    @43 - przecież w abo dostajesz jeszcze telefon, więc musi być trochę drożej za usługi - dziwna polityka ??? jest to polityka wszystkich oiperatorów, ale w play te usługi i w abo i na kartę są najtańsze... wiem że klienci nie koprzystają tylko z połączeń i smsów - ja np. korzystam jeszcze m.in. z mobilnego netu który w playu też jest najtańszy, nie wiem jakie usługoi masz na myśli mówiąc że gdzieś są taniej ?

  • 0

    45.  2009-04-22 15:16:37

    Witek... No niech po prostu przeliczą ;-) Ale niech nie chrzanią o wzroście!

  • 0

    46.  2009-04-22 15:18:28

    ~get - prosze przestań z tym "taniej"... Niech każdy sobie wybiera ofertę. Masz taniej w Play? To się ciesz. Natomiast prosze nie mów tak ogólnie, że Play ma o 50% taniej. Bo to nie jest prawda.

  • 0

    47.  2009-04-22 15:19:18

    Prawdą jest dla tępego dzieciaczka który ma 70% czasu na wagarach a nie wszkole spędzone. Ty mówisz o sobie, ze dorosły jesteś... Mam co do tego wątpliwości ;-)

  • 0

    48.  2009-04-22 15:21:13

    Moja teściowa też ponoć jest dorosła... Ja tego nie zauważam, bo zachowuje się i ma pojęcie o świecie "i w ogóle" jak moi synowie w wieku przedkomunijnym ;-) Tak więc jak widzisz tak "taniość" jak i "dorosłość" może być różnie postrzegana. Aha! Starszy mi pyskuje, że ma dowód więc jest dorosły... też mogę coś na ten temat powiedzieć ;-)

  • 0

    49. ~zac  2009-04-22 15:25:14  host: cou191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ get - z mobilnego internetu w Play? no oki, ale dla mnie to on mało mobilny jest przy tym zasięgu. tanie abo, ale minuty nie przechodzą, to może lepiej wybrać niewiele droższe u konkurencji i sie nie przejmować, że straci się coś za coś się płaci? a BOK Play najlepszy na pewno nie jest

  • 0

    50. ~m  2009-04-22 16:03:28  host: s32.zabrze.net.pl

    Ty get rzeczywiscie jestes niedojrzały co ewenementnie potwierdzaja twoje wypowiedzi. Słownictwo, jezyk i sposób przelewania mysli typowe dla nastolatków co wielu tu zauważyło. Pozwole sobie tym samym jeszcze raz rozwiac brednie, które wypisujesz, a odnoszace sie do jakosci obsługi. 4 razy w roku niezalezne agencje audytorskie przeprowadzają wywiady mystery shopper we wszystkich telekomach. Play jest na przedostatnim miejscu od dłuższego czasu. Gorsza obsługa jest tylko w telepunktach więc nie chrzań takich kłamstw, że play ma najlepsza obsługe klienta !

  • 0

    51.  2009-04-22 17:21:20

    ~get bez przesady oferta 29gr/godz. jest naprawdę opłacalna mimo tego że liczy się do stacjonarnych i sieci. Daj sobie spokój z tym podniecaniem się PLAY i pokazywaniem jaka ona zajebista jest, każdy inaczej gada. Takiemu dzieciakowi może i starczy 30zł w PLAY na pół roku to niech się cieczy mega dużą ważnością konta i niskimi stawkami sporo osób wykonuje połączenia w sieci i ich rewelacyjna oferta nie prześcignie godzinnej rozmowy w Erze za 29gr.

  • 0

    52.  2009-04-22 18:00:01

    #37 na stronie którą podałem w regulaminach jest bodaj do 30 czerwca 2009 dla przedłużających abo. Odnośnie 1000 minut jest informacja że trzeba sprzedawcę zapytać ;) Oczywiście mogli to wycofać ale regulamin wisi na stronie.

  • 0

    53. ~dzetex  2009-04-22 18:23:54  host: 106-pra-4.acn.waw.pl

    Wyniki niezle sa jezeli chodzi o pozyskanie klientow wzrost jest a to dobrze. Co do Euro faktycznie poszlo w gore takze inaczej sie troche przelicza zreszta to ze wszystkim;. Dla mnie w ogole nie bedzie taniej w Play bo mam rodzine w Erze i znajomych w torjcy wiec, za kazdym razem gdyby ktos chcial do mnie zadzwonic placi niezla kase. Wiec taniej moze i jest ale tylko dla wybranych osob. Dla reszty przeciwnie i zgadzam sie z 46 wypowiedzia.

Dodaj swoją opinię