Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wstępne wyniki Polkomtela po 4Q2009

Wstępne wyniki Polkomtela po 4Q2009

WitekT 4 Lutego 2010 11:03

0 0
Polkomtel miał na koniec 2009 roku 14,039 mln kart SIM, o 110 tys. mniej niż na koniec III kwartału - wynika z danych opublikowanych przez Vodafone.

Z danych Vodafone wynika, że zmniejszył się udział kart prepaid w całej bazie. Z szacunków TELEPOLIS.PL wynika, że w IV kwartale Polkomtel stracił około 310 tys. kart prepaid, a pozyskał 200 tys. kart abonamentowych.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2010-02-04 11:07:26

    W3 zachowuje się jakby ich klienci pre-paid w ogóle nie interesowali i traktowani są jak kula u nogi. To błąd podstawowy. Po pierwsze to przeważnie bardzo cenny narybek. Po drugie jesli dać im dobrego i co najważniejsze kompletnego pre-paida to tacy klienci też będą wierni, solidnie zasilą swoje konto i dadzą zarobić. A co ważne aby takich zatrzymać w sieci nie trzeba im dawać słuchawki za 1zł. Na ale na takiej polityce W3 zarabiają inni czyli głównie Play.

  • 0

    2. ~heman  2010-02-04 11:17:44  host: public-gprs125050.centertel.pl

    Mi się wydaję, że jednak na całym świecie klienci abo są bardziej pożądani. Inna sprawa, że Plus rzeczywiście dużo klientów potracił

  • 0

    3. ~miki  2010-02-04 11:19:43  host: chello087207092038.chello.pl

    14,149 - 14,039 = 0,110 (a nie 109) Pozdrawiam ;-). Swoją drogą co to znaczy "stracił około 310 tys. kart prepaid". Czy redakcja przeliczyła ile klientów np. przeszło z pre-paid do abonamentu? Bez sansu te "szacunki". ;)))

  • 0

    4. ~miki  2010-02-04 11:21:08  host: chello087207092038.chello.pl

    ~heman: Nie wiadomo czy dużo, dowiemy się gdy wyniki pokaże Era i Orange. Oraz kiedy Play zoacznie wyłączać nieaktywne karty Play Fresh (moja na wyłączenie czeka od kwietnia 2009 roku) :-))))

  • 0

    5.  2010-02-04 11:47:20

    miki: a czemu mówisz, że bez sensu? Wiesz na jakiej podstawie zostały dokonane te szacunki? A na 110 zaraz poprawię - dzięki.

  • 0

    6. ~miki  2010-02-04 11:52:56  host: chello087207092038.chello.pl

    Witku, ja tylko zastanawiam się nad celowością stwierdzenia "stracił", bo zakłądam, że część utraty klientów pre-paid to ci migrujący np. do abonamentu.

  • 0

    7. ~makav  2010-02-04 11:53:28  host: apn-95-40-217-173.dynamic.gprs.plus.pl

    ja czekam na wyniki Ery, bo podobno tak słabego kwartału jeszcze nigdy nie mieli...

  • 0

    8.  2010-02-04 11:56:44

    miki: a "pozyskał" przy abonamencie Ci nie przeszkadza? ;-)

  • 0

    9. ~znawca  2010-02-04 12:11:49  host: chaos.tpnet.pl

    @4.miki, skoro nie potrafisz wykorzystać pakietów 5gr/minuta to jesteś frajer ;). A co do czekania, to nie ładowałeś karty nawet za 5zł? Minął już czas aktywności połączeń przychodzących?

  • -1

    10. ~ja  2010-02-04 12:32:14  host: eav221.internetdsl.tpnet.pl

    czyli gross nety pozytywne tylko w P4?

  • -1

    11. ~ja  2010-02-04 12:33:32  host: eav221.internetdsl.tpnet.pl

    z innej beczki, Panie Witku - możecie sprawdzić o co chodzi z tymi rewelacjami w dyskusji o końcu darmowego numeru w PF? Nie chcę marnować doładowania

  • 0

    12. ~Simplusowiec  2010-02-04 12:39:37  host: 130.138.227.40

    Niech jeszcze dadzą kolejne profile w taryfie Twój Profil w simplusie ze stawka 59gr/min.do wszystkich to kolejny milion odejdzie w 2010 roku. Kiepskich mają marketingowców w Polkomtelu. Do tego głupie reklamy nowych promocji w Simplusie. Jakaś wrzeszcząca Chinka mówiąca o 3 "darmowych" numerach po 5zł. Plus nie potrafi nawet dobrze zareklamować pakietów internetowych w komórce z naliczaniem 10kB.Nie potrafią reklamować swoich usług.Jeśli nie połączą profili dając proklienckie rozwiązania to kiepsko widzę przyszłość prepaidów Plusa.

  • 1

    13. ~miki  2010-02-04 13:02:50  host: chello087207092038.chello.pl

    Witku masz racje, bo jeśli rośnie to "pozyskali" :D. Ale ok. To tylko taka gra słowna i moja złośliwość :D Miłęgo dnia.

  • 0

    14.  2010-02-05 09:51:33

    W/g mnie jezeli globalnie stracili to nie pozyskali. Trudno mowic o pozyskaniu, jezeli klientow jest mniej. A wewnetrzne przetasowania malo kogo interesuja.

  • 0

    15.  2010-02-05 15:03:36

    14. Specem nie jestem ale nie do konca sie zgodze. Wydaje mi sie ze operator nie plakalby gdyby stracil 300tys prepadowcow a zyskal 150tys postpaidowcow. To stali klienci przez 2 lata i na ogol o wyzszym arpu z brakiem mozliwosci korzystania z nowszych taryf przez te 2 lata.

Dodaj swoją opinię