Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wstępne wyniki Polkomtela na koniec 2010 roku

Wstępne wyniki Polkomtela na koniec 2010 roku

LuiN 14 Stycznia 2011 09:03

0 0

Przychody Polkomtela spadły w 2010 roku o około 1% do 7,7 mld zł, lekki spadek najprawdopodobniej zaobserwujemy też w 2011 roku. Rok zakończył się z bazą 13,74 mln klientów, liczba abonentów kontraktowych wyniosła 7,482 mln - poinformował PAP Jarosław Bauc, prezes Polkomtela.

Inwestycje w 2010 roku wyniosły około 800-900 mln zł, a w 2011 roku będą nieco wyższe - zapowiada Bauc. Dodaje, że pieniądze zostaną głównie przeznaczone na rozbudowę infrastruktury, w tym na rozbudowę CDMA i także rozbudowę stacji 2G i 3G, oraz w transmisję danych, a także sieć światłowodową i IT.




Przychody detaliczne wyniosły w 2010 roku około 6,2 mld zł. Zysk netto lekko wzrósł w minionym roku. Polkomtel pozostanie spółką dywidendową bez względu na to, jakie projekty będzie realizować. Z zysku za trzy kwartały 2010 roku Polkomtel przeznaczył na zaliczkę na poczet wypłaty dywidendy 50 proc. zysku, który wyniósł 1,0 mld zł.

Prezes nie wykluczył też ewentualnej współpracy Polkomtela z Polsatem przy starcie w przetargu na LTE i oferowaniu usług w tej technologii.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~  2011-01-14 09:13:35  host: 77-253-133-234.adsl.inetia.pl

    Przychody Polkomtela spadły w 2010 roku o około 1% do 7,7 mld zł, lekki spadek najprawdopodobniej zaobserwujemy też w 2010 roku. - ekhm...

  • 0

    3. ~  2011-01-14 09:43:18  host: z12-03.opera-mini.net

    Nie liczy się ilość tylko jakość. Liczba abonamentów do ogółu wszystkich kart sim wynosi 54%. Zobaczymy ile konkurencja ma. /Marian

  • 0

    4.  2011-01-14 09:44:59

    Ciekawe jakie wyniki osiągneły Era i Orange. A Play osiągnął te 5mln klientów ?

  • 0

    5. ~kormoran  2011-01-14 10:48:37  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    Ja też sie do tego przyczyniłem bo odszedłem do Play.W przyszłości odejdę do Orange.Ten operator jest uniwersalny:ma zasięg,bogaty wybór telefonów,bardzo zróżnicowaną ofertę dla abonentów,znakomitą,przejrzystą,łatwą w nawigacji stronę internetową.U innych operatorów zawsze czegoś brakuje.W Play zasięgu, w Plusie wielu dobrych telefonów,w Erze przemyślanej oferty.

  • 0

    6. ~  2011-01-14 11:00:12  host: z14-12.opera-mini.net

    De facto sprzedamy Polkomtela. De facto nasze problemy się nie skończą. Ja też jestem w Orange. Mam tam Internet i Abonament.

  • 0

    7.  2011-01-14 11:10:12

    Jak można pisać o czymś "de facto", co jeszcze się nie wydarzyło? Może tak lekturka słownika wyrazów obcych? Z Plusa odszedłem za wieczne zdzieractwo i zupełny brak korzystnych ofert dla numeru prepaid, którego używałem przez kilka lat.

  • 0

    8. ~  2011-01-14 11:18:09  host: z14-12.opera-mini.net

    Polkomtela sterują pijawki z rządu. Nic dziwnego że go sprzedają sieci Vodafone.

  • 0

    9. ~kormoran  2011-01-14 11:34:10  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    W Plusie jest dużo telefonów za złotówkę i minuty na rozmowy.Dziś liczą się dobre smartfony i pakiety na transfer danych.Ciekawe kiedy taki Plus będzie w stanie wprowadzić do oferty giganta Motorolę Atrix ( 1GB RAM,dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra2,bateria 1930 mAh,czytnik biometryczny palca jako zabezpieczenie).Chcą zarobić na telefonach za złotówkę i dlatego nie atrakcyjni dla bardziej wymagających klientów!!!

  • 0

    10.  2011-01-14 13:44:08

    kormoran: A ty potrzebujesz usług czy telefonu? Jakie masz abo z takimi wymaganiami w innej sieci? Masz może 50 zł czy jeszcze mniej?

  • 0

    11. ~edgar  2011-01-14 14:21:36  host: dpl158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Polkomtel rychło zostanie sprzedany i kto inny będzie się martwił, dlaczego z Plusa odchodzą abonenci. Takie jest wrażenie po przeczytaniu wypowiedzi Bauca, niestety.

  • 0

    12.  2011-01-14 16:19:06

    Prezes Bauc (były minister finansów), niech się przyzna ile z tych przychodów uzyskał od odchodzących abonentów naciągając ich na swoje regulaminy ? Zresztą inne opy też tak, albo jeszcze bardziej naciągają abonentów. Mam tu na myśli rowiązanie/wypowiedzenie umowy, które następuje w 30 dni po upływie okresu rozliczeniowego, a nie po upływie 30 dni od daty rozwiązania/wypowiedzenia umowy. Tym procederem winni zająć się UKE, UOKiK i prokuratora włącznie !

  • 0

    13.  2011-01-14 18:32:21

    1 mld zysku netto - ta liczba zawsze mi się przypomina gdy w temacie dla przedłużających abo jakiś konsultant pisze, że firma telekomunikacyjna to nie fundacja charytatywna i dla tego te oferty przedłużneiowe są tak słabe - przecież operator musi zarabiać :))

  • 0

    14. ~  2011-01-14 22:01:48  host: public-gprs106778.centertel.pl

    Zysk 2 mld, a całość chcą sprzedać za 17 mld. Gdzie tu logika? Przecież to za darmo chcą oddać! TO tak jakby ktoś zarabiał powiedzmy 3 tys., a daliby mu 30 tys. odprawy, ale on już nigdy nie będzie pracował. Dlaczego robi się w myśl zasady "po nas choćby i potop"?

  • 0

    15. ~impassive  2011-01-14 22:39:34  host: ip-89-174-127-138.multimo.pl

    14. Jak to kiedyś powiedział p. Janusz Lewandowski - Polacy nie potrzebują kapitału, wystarczy, że będą pracować.

  • 0

    16. ~  2011-01-15 08:59:25  host: dcx128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Polska już jest sprzedana. teraz czas na ostatnie rodzynki. A wszystko dzieje się od 1989 roku. Poczytajcie wreszcie kto to zrobił. Janusz Lewandowski to jeden z tych "cudotFUrców".

  • 0

    17. ~  2011-01-15 10:15:02  host: chaos.tpnet.pl

    @14. Naucz się czytać ze zrozumieniem a nie wprowadzasz ludzi w błąd. Zysk Polkomtela w 2010 wyniósł 1mld zł a wypłacono 50% zaliczki, czyli 500mln złotych. Fragment wiadomości, który o tym mówi: "Polkomtel przeznaczył na zaliczkę na poczet wypłaty dywidendy 50 proc. zysku, który wyniósł 1,0 mld zł".

  • 0

    18.  2011-01-16 11:26:46

    Ta dywidenda niezła jest z tego co pamiętam to jeszcze wypuścili obligacje żeby mieć na to. Więc pomysł przeciętny. @14 -> to kup jak chcesz dlaczego nie ?? nie masz tyle ? to nie mów co kto ma robić :)

  • 0

    19. ~były Plus  2011-01-16 12:43:40  host: ip-093157114014.mikolow.multimetro.pl

    no to przyczyniłem się do tego 1%... przeniosłem już trzy numery do Playa a czwarty w drodze i nie żałuję.Za 27,50 zeta miałem "aż 90 minut"(rabat 50%) a obecnie za 24,50 tylko 340 do wszystkich przez pół roku a później 270 przez kolejne i 240 przez kolejne no i w sieci rozmawiam za friko.Play jest dla ludzi a Plus to czysty wyzysk.

  • 0

    20.  2011-01-16 21:11:48

    To 500 mln na dywidendę, prawie milion na inwestycje - znaczy cały zysk wydany?

  • 0

    21. ~francuski  2011-01-17 10:18:06  host: pluto.yoda.pl

    LTE i multioferta z być może również lepszą dzięki przejęciu Polkomtela telefonią to by było coś w wykonaniu Cyfrowego Polsatu.

Dodaj swoją opinię