Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wstępne szacunki udziałów rynkowych operatorów komórkowych po 1Q07

Wstępne szacunki udziałów rynkowych operatorów komórkowych po 1Q07

WitekT 25 Kwietnia 2007 11:49

0 0

Opublikowany właśnie raport Grupy TP za I kwartał tego roku pozwala na wstępne oszacowanie udziałów rynkowych pod względem ilości kart SIM polskich operatorów.

Centertel pozyskał w I kwartale 260 tys. aktywacji netto dodając, że stanowi to 20,9% całego rynku. Oznacza to, że firma oczekuje 1,244 mln przyrostu netto we wspomnianym okresie.




Na niedawnej konferencji prezes Polkomtela Jarosław Bauc podał, że kierowana przez niego firma pozyskała w I kwartale około 600 tys. aktywacji netto. Dodając do tego szacunkową ilość klientów P4, czyli 20 tys. testerów programu Nadchodzi4 oraz około 10 tys. pozyskanych od startu sieci do końca marca (które i tak nie wpłyną w żaden znaczący sposób na szacunki), można wstępnie przedstawić wyniki wszystkich czterech polskich operatorów.

Operator

Liczba kart SIM po 1Q07

Przyrost w 1Q

Centertel

12,781 mln

260 tys.

Polkomtel

12,6 mln

600 tys.

PTC

12,582 mln

354 tys.

P4

~ 30 tys.

~ 30 tys.

Razem

37,993 mln

1,244 mln

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2007-04-25 12:30:42

    Orange może być spokojna. Ciągle spływają do mnie głosy z różnych częśi Polski - np. poprzedni weekend - Gorzów Wielkopolski - Plus totalnie leżał cały dzień. A im dalej w las tym większy Play i gorszy Plus :]

  • 0

    13.  2007-04-25 12:34:45

    a jak to się ma do wydatków na reklamę (chyba plus ostatnio miał najwyższe)?

  • 0

    14. ~bartoldoo  2007-04-25 12:37:41  host: aanz66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a orange dalej pierwszy - nie ma co ukrywać ze jest najskuteczniejszy i wykonuje swoje plany sprzedażowe na bardzo wysokim poziomie, brawa również dla plusa za awans i zdegradowanie dawego lidera na ostatnie miejsce ( nie licząc p4 bo oni dopiero startują )

  • 0

    15. ~dt  2007-04-25 12:39:50  host: wap.plusgsm.pl

    Wow! Jestem zaskoczony tak tragicznym kwartalem pomaranczowych, chociaz z drugiej strony... ;) Plusik ostro idzie w gore i odrabia straty. Juz NMSD jak skonczy sie 2Q tego roku. Czy Orange sie utrzyma czy bedzie spadek z 1-go miejsca.

  • 0

    16.  2007-04-25 12:49:13

    Nieee... To przecież ewidentna manipulacja jest! Jak najlepsza sieć z najlepszym prepaidem może być na końcu (nie mówię o P4) a do niedawna najgorsza z milionowa ponad stratą do czołówki aspirować o koszulkę lidera? ;-D

  • 0

    17. ~Ewaldikus  2007-04-25 13:01:21  host: p09-14.opera-mini.net

    Tymi danymi to można sie podetrzeć. Mam taktaka połączenia przychodzące do 30.11.06 i dalej odbieram rozmowy. Czary? Nie, to ogólna praktyka operatorów. Orange daje 1 rok na odbieranie na dzień dobry. Ja bym odjął każdemu 20-30% abonentów. Sztuka jest sztuka.

  • 0

    18. ~mufka  2007-04-25 13:04:15  host: eeg76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Orange pierwszy ^^_ ^^_ Ja i tak wole erę..

  • 0

    19.  2007-04-25 13:27:01

    PTC na ostatnim miejscu? :) Bardzo im tak dobrze :D

  • 0

    20. ~wariat  2007-04-25 13:28:23  host: cfy229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pierwsi będą jeszcze ostatnimi!!!

  • 0

    21.  2007-04-25 13:32:28

    te dane są nie do końca prawdziwe. W orange jest najwięcej aktywnych kart, ale nie używanyhc jest największy udział w tych aktywnych. A Era regularnie kontrolowała i podała jako jedyna dokładne dane.

  • 0

    22.  2007-04-25 13:38:55

    kasey, a skąd Ty wiesz co tak naprawdę podaje Era? Po czym pozjaną, czy ktoś korzysta z karty faktycznie czy nie?

  • 0

    23. ~Bartek  2007-04-25 13:48:41  host: gdn114.internetdsl.tpnet.pl

    Ja mam w biurku 3 aktywne karty SIM z Orange. Korzystam z Tak Taka :)))

  • 0

    24. ~nick  2007-04-25 13:50:45  host: bdi66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Plusowi przyniosłem pięć aktywacji SIMDATY - wszystkie już są w koszu i pewnie kupię szóstą ;-)

  • 0

    25. ~berdys  2007-04-25 14:23:01  host: aaib13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Orange ma slaba sprzedaz... w sumie nie dziwie sie xD Nic specjalnego....

  • 0

    26. ~Th0mas  2007-04-25 17:55:44  host: host-217-172-247-53.lodz.mm.pl

    Bartek, a ja mam aktywne startery Tak Taka i Simplusa a i tak używam POPa.

  • 0

    27. ~hbmm  2007-04-25 21:46:01  host: feg2.internetdsl.tpnet.pl

    a ja mam numer 504 xxx xxx w PLAY ;P

  • 0

    28. ~  2007-04-25 22:19:57  host: aclq132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Era traci klientów przez swój słaby zasięg, bo gadajcie co chcecie oferta ery jest super w porównanu np. z plusem. W erze najtańszy abonament 20 zł i 40 minut, a w plusie dosyć że droższy bo 25 zł to tylko 30 minut. Do tego można zakupić darmowy numer za 15 zł miesięcznie, a w plusie nie można. Ale jak mówię (a w zasadzie piszę) to wina zasięgu ery.

  • 0

    29. ~  2007-04-25 22:21:56  host: aclq132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witku a czy można liczyć na podział tej liczby abonament/karta ? Czy operatorzy nie podają takich liczb za kwartał tylko w podsumowaniach rocznych?

  • 0

    30.  2007-04-25 22:23:33

    29: Centek to podaje co kwartał, z Polkomtelem bywa różnie, w PTC powinno się teraz też co kwartał udawać wyciągać z raportów Deutsche Telekom.

  • 0

    31. ~  2007-04-25 22:31:49  host: aclq132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No bo już dosyć mam czytania postów typu ja mam tyle i tyle kart sim w szufladzie, (choć to bardzo istotny problem) a tak to widać, kto jak rządzi. Ciekawy jestem jakby faktycznie policzyć aktywne karty, czy nasi operatorzy mają po 10 mln abonamentów ? Wątpię by choć jednego więcej.

Dodaj swoją opinię