Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Współzałożyciel Apple w superlatywach o WP7

Współzałożyciel Apple w superlatywach o WP7

Q! 29 Kwietnia 2012 13:42

0 0

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple, w wywiadzie udzielonym serwisowi A New Domain podzielił się swoimi wrażeniami odnośnie systemu Windows Phone 7. Nie szczędził mu ciepłych słów.



Wozniak przyznał, że zdecydował się na zakup telefonu z systemem Windows Phone 7, Nokii Lumia 900, ze względu na piękno systemu. Jak twierdzi, system ten nie tylko mu się podoba, ale również nie znajduje w nim żadnego elementu, który byłby gorszy niż to, co oferuje konkurencja, czyli Android oraz iOS.




Drugim powodem, dla którego wybrał Windows Phone, było to, że, według niego, każda aplikacja dla tej platformy wygląda lepiej niż jej odpowiednik na Androida czy iOS.

Współzałożyciel Apple przyznał także, że nie może być nawet mowy o porównywaniu Androida do Windows Phone. Jak przyznał, nawet iPhone bywa miejscami bardziej skomplikowany w obsłudze.

I chociaż Wozniak nie szczędził ciepłych słów platformie Microsoftu, to jego podstawowym telefonem wciąż pozostanie iPhone 4S.

Źródło tekstu: anewdomain.com     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 4

    22. ~PLANET  2012-04-29 19:22:48  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    WP to taki nowy iOS - czego chcecie... ten sam target. Nie mam nic przeciwko wolnosci wyboru, czy to ma byc WP, iOS czy Android, czy tez Symbian, Bada czy jakikolwiek inny system (badz tez jego brak). Natomiast mam sporo przeciwko ludziom, ktorzy na sile wciskaja jakis system - jak to sie czesto tutaj w komentarzach zdarza (a jak ktos sie z nimi nie zgodzi, to albo wycieczki osobiste/inwektywy, albo plytkie argumenty badz ich brak... Ja owszem, moge podawac sporo argumentow zarowno za jak i przeciw iOSowi czy tez Androidowi, ale glupota jest twierdzenie, ze jest jeden uniwersalny, lepszy dla wszystkich system. Co do WP, mialem z nim relatywnie mala stycznosc, ale wydaje mi sie ze abstrahujac od problemow wieku dziececego, jak chocby problemow sprzetowych komorkek z WP, to ten system ma potencjal rozwoju - dla mnie to toczka w toczke wypisz-wymaluj iOS. Tylko kwadratowy :D Jest mu sila rzeczy ciezej, bo iOS zajal wiekszosc "lopatologicznego" rynku, ale tak czy owak M$ pompujac duza kase i JEDNAK marka Nokii powinny KONIEC koncow dac efekt pozytywny, jak najbardziej rowniez w sprzedazy. Swoja droga, kto by pomyslal kiedys ze M$ i Nokia beda tak blisko wspolpracowac... :)

  • -1

    23. ~pixel  2012-04-29 19:36:24  host: 213-238-105-202.adsl.inetia.pl

    Jeśli to ma tyle korzyści, niech więc rozpoczną produkcję iPhone'ów na windowsie. As simple as this.

  • 0

    24.  2012-04-29 19:44:28

    @19, co mniej więcej było w nieistniejącym już wpisie nr 13? (może być info na PW)

  • -1

    25.  2012-04-29 21:39:54

    @25: obraźliwy wpis pod adresem użytkowników systemu android, który to wpis sam osobiście redakcji zgłosiłem, pewnie nie byłem odosobniony..

  • 0

    26.  2012-04-29 22:02:20

    Wozniak swoje gada, a Chińczycy i tak klepią w tym momencie miliony androidów i ajfonów.

  • 0

    27. ~  2012-04-30 01:24:01  host: z17-14.opera-mini.net

    iOS i WP7 mają wspólne dwie rzeczy: są szybkie-czytaj dobrze zoptymalizowane do mono-gennego sprzętu i drugą, że oba są BARDZO ZAMKNIĘTYMI SYSTEMAMI. Co je bardzo upraszcza ale i ogranicza. Np. taki Symbian Belle daje ogromne możliwości, a jeśli ktoś używał to wie, że wcale nie jest trudny w obsłudze...

  • -1

    28. ~r  2012-04-30 07:55:42  host: 89-78-88-173.dynamic.chello.pl

    #27: symbian może i był prosty ale nie wszystko działało w nim jak potrzeba. Pamiętam jak po symbianie się przesiadłem na androida i byłem mocno zdziwiony. Że jednak pewne sprawy mogą działać tak, jak sobie wyobrażam. A WP7 moim zdaniem ma za wiele ograniczeń, które go w moich oczach dyskwalifikują. No ale jak ktoś ceni to, że ma większość informacji podstawowych poukładane na ekranie startowym w postaci kafli i nic innego się nie liczy - to niech kupuje. Ja się chwilowo nie piszę. Poczekam aż się nokia poprawi. O ile w międzyczasie nie zniknie jak siemens, hehe.

  • 1

    29.  2012-04-30 07:58:31

    My tu gadu gadu a ludziska w salonach operatorów i tak kupują telefon "bo android jest cool" bo tak miła pani powiedziała. Zauważcie, że dość trudno jest kupić telefon świadomie, jak się tylko atrapy ogląda. Telefon ludzie kupują w większości patrząc na wygląd, a kwadraciki widocznie fajne nie są. I tyle w tym temacie.

  • 0

    30. ~  2012-04-30 08:35:30  host: z36-11.opera-mini.net

    W kazdym srednim i duzym salonie sa WLACZONE LUMIE NA PREZENTERACH.

  • -1

    31. ~  2012-04-30 08:40:52  host: abxy215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wphone to windows a to juz go dyskwalifikuje go u ludzi z jalim kolwiek pojeciem a u resztu dyskwalifikuje go naszczescie cena

  • 1

    32.  2012-04-30 09:03:50

    @31, taa, na pewno miażdżąca większość narzekających pisze z komputera pod Windowsem. (7 to już OS bliski ideału)

  • -1

    33.  2012-04-30 09:13:45

    PrimaAprilis? Podaj linka do wywiadu

  • -1

    34. ~  2012-04-30 10:19:39  host: z52-08.opera-mini.net

    zyd żyda broni i chwali... Vinyl gadasz głupoty lepiej powiedz jak ci testy maturalne poszły

  • 1

    35.  2012-04-30 10:27:59

    34: Nie raczysz się nawet nickiem podpisać, a innych obrażasz. W temacie: taki jest MÓJ pogląd na temat wyboru telefonu na podstawie MOICH obserwacji zachowań ludzi w salonach (m.in. T-Mobile w W-wie na Złotej). Ciekawe w ilu można przy działającym i skonfigurowanym telefonie posiedzieć z godzinkę żeby na tej podstawie wyrobić sobie opinię, że system jest cacy albo be. Akurat WP7 to wyjątek bo te telefony są ostatnio faktycznie powystawiane gotowe do działania.

  • 0

    36. ~Janek  2012-04-30 13:08:48  host: user-46-112-142-137.play-internet.pl

    M@jkel Przestań p;oprawiać kogoś komu do piet nie dorastasz Ty na pewno nie wiesz lepiej niz gośc który zajmuje sie komputerami od kilkudziesięciu lat

  • 0

    37.  2012-05-01 11:21:02

    35: ja mialem miesiac system nei jest zly ale nie jest to smartphone - to dla mnie zwykly telefon na kotrym malo jest powaznych aplikcji... taki lepszy symbian

  • 0

    38.  2012-05-01 20:38:11

    Miałem przez 3 miesiące telefon z WP7. Początkowo byłem zachwycony prostotą i szybkością. Wszystko sprawnie działa i jest dopracowane. Tel świetnie wykonany i oryginalny na tle androidowej powodzi. Właściwie codziennie przybywał jakiś program. Ale nadszedł dzień w którym musiałem przenieść kilka ważnych plików pomiędzy komputerami z pracy do domu. Niedługo później nie mogłem się po prostu wymienić zdjęciami przez BT ze znajomymi po bardzo fajnej imprezie. Następnego dnia telefon z żalem wystawiłem na allegro. Niestety tel bez możliwości zarządzania pamięcią wewnętrzną i przesyłania plików przez bluetooth NIE JEST SMARTPHONE-M i tyle...

  • 0

    39. ~  2012-05-01 21:12:49  host: z48-04.opera-mini.net

    Jest Skydrive przez ktory mozesz przeniesc pliki. Kto teraz korzysta z BT? jesli masz Zune zainstalowane to wystarczy wyedytowac rejestr aby wgrac pliki na telefon. Co to za problem zainstalowac Zune, wyedytowac rejestr, latwiej i szybciej niz jb czy root.

  • 0

    40. ~dav  2012-05-02 09:38:46  host: apn-46-76-69-115.dynamic.gprs.plus.pl

    M$ placi, dziad gada...

  • 0

    41.  2012-05-02 10:34:21

    Nie dziwię się Woznaikowi ponieważ mówi rzeczy oczywiste. Prędzej czy później propaganda androida będzie mniej widoczna. Nie mówię, że android nie jest potrzebny. Jest ale nie na tak dużą ilość urządzeń. Nie oszukujmy się, że android jest dla typowych grzebaczy systemowych. Jest wielu ludzi którzy chcą po prostu szybki, prosty system, aby działał, ciekawie się prezentował i takimi systemami są iOS oraz WP. Obecnie czekam aż pojawi się Lumia 610 i trochę stanieje lub na Lumię 800 za 800 zł. Jeszcze trochę i uda się wyhaczyć. Jak dla mnie taka cena to ideał.

Dodaj swoją opinię