Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Współpraca Motoroli, Google i Kodaka

Współpraca Motoroli, Google i Kodaka

WitekT 6 Stycznia 2006 10:31

0 0

Motorola planuje zaimplementować w swoich telefonach przeglądarkę Google oraz rozwiązania firmy Kodak, które pozwolą na lepsze zarządzanie plikami graficznymi i zdjęciami zrobionymi telefonem.

Ludzie coraz więcej czasu spędzają w "mobilnym Internecie". Często korzystają z serwisów lokalizacyjnych - i na to chcemy szczególnie położyć nacisk. Chodzi tu na przykład o mapy p powiedział Eric Schmidt, szef Google.

Umowa między Motorolą i Google została podpisana na 3 lata, ale bez wyłączności. Dla Google Motorola jest naturalnym partnerem, głównie dzięki sukcesowi telefonu RAZR V3, który stał się symbolem nowego stylu i designu w świecie telefonów komórkowych.

Schmidt oczekuje, że dzięki prostszemu dostępowi do wyszukiwarki, ludzie zaczną jeszcze częściej korzystać z Internetu w telefonach.
Motorola liczy, że umowa z Google pozwoli jej zwiększyć sprzedaż telefonów poprzez operatorów, którzy stawiają na dodatkowe usługi, szczególnie transmisji danych, oraz dodatkowe treści w sieciach 3G.

Z kolei dzięki umowie z Kodakiem, który oprócz oprogramowania użyczy Motoroli rozwiązań sprzętowych, zarządzanie i drukowanie zdjęć ma być znacznie prostsze niż dotychczas. Jeszcze w tym roku pojawią się telefony tego amerykańskiego producenta, które będą umożliwiały prostą obróbkę zdjęć i łatwe przesyłanie gotowych plików na serwery z internetowymi albumami.

Mimo, iż umowa między Motorolą a Kodakiem również nie zawiera klauzul wyłączności, to obie firmy liczą na bliższą współpracę niż z innymi partnerami.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~zo  2006-01-06 11:35:07  host: gate.malnet.pl

    Kodak już miał umowę z Nokią...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet