Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Współpraca Algotech z PerSay

Współpraca Algotech z PerSay

sirmark 20 Października 2007 02:58

0 0

Firma Algotech rozpoczęła współpracy z firmą PerSay, dostarczającą rozwiązania do biometrycznej identyfikacji głosu. W ramach umowy, będzie zajmowała się wdrażaniem i obsługą rozwiązań w Polsce.

Głos każdego człowieka jest wyjątkowy i może służyć jako dyskretny sposób identyfikacji osoby. Zastosowanie technologii PerSay w centrach obsługi klienta w bankowości, telekomunikacji i innych branżach jest ekonomicznym sposobem poprawienia bezpieczeństwa i zwiększenia wygody klienta.
W najbliższej przyszłości mieszkańcy Polski, dzwoniąc do biura obsługi, będą mogli zostać rozpoznani po wypowiedzeniu zaledwie kilku słów. Nie będą już musieli wprowadzać numerów identyfikacyjnych czy haseł. Rozwiązania PerSay znacznie ułatwiają klientom kontakty z firmami i instytucjami - powiedział Zbigniew Marcinkowski, dyrektor zarządzający Algotech Polska.

Systemy umożliwiające niezawodne identyfikowanie osób na podstawie charakterystyki głosu działają na podobnych zasadach jak inne systemy biometryczne (odcisk palca, rozpoznawanie twarzy czy tęczówki oka). Z nagranych próbek głosu wyodrębnia się unikalne wyróżniki i na ich podstawie tworzone są "głosowe odciski", które przechowuje się w bazie. Podczas procesu weryfikacji próbka głosu poddana jest ocenie, a poziom zgodności określony jest liczbą. Konfigurując system dostępowy ustala się wartość graniczna, po przekroczeniu której następuje faktyczna identyfikacja.

Źródło tekstu: Algotech, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~l3vy  2007-10-20 08:27:34  host: ac-x.3.pl

  i wrescie moze znikna te beznadziejne hasla aboneckie, kody i erakody i czego oni tam jeszcze nie wymysla. masz 4 abo po roznych sieciach, kazde 5 lata i wiecej i teraz wez po tych 3 latach jak cos ci potrzeba zmienic znajdz takie haslo zapisane na pierwszej umowie... porazka.

 • 0

  2. ~malik  2007-10-20 11:51:38  host: aaht11.neoplus.adsl.tpnet.pl

  a z drugiej strony ktoś Cię nagra jak mówisz "dzien dobry" i zawładnie Twoją kiesą.

 • 0

  3.  2007-10-20 20:38:01

  grypa?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet