Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WSJ w komórce: chcesz czytać - zapłać

WSJ w komórce: chcesz czytać - zapłać

Q! 17 Września 2009 09:14

0 0

Magazyn The Wall Street Journal planuje pobierać opłaty za dostarczanie treści swoich artykułów na telefony komórkowe. Będzie to jedna z pierwszych inicjatyw, która za dostęp do informacji prezentowanych na wyświetlaczach telefonów będzie żądać drobnych sum.

Opłata za dostęp do materiałów prezentowanych przez WSJ zostanie ustalona na 2 dolary tygodniowo. Jak mówi właściciel magazynu, Rupert Murdoch, taki krok został podyktowany chęcią uniezależnienia się wydania elektronicznego od papierowego.

Dotychczas wszystkie treści mobilne dostarczane przez magazyn były wolne od opłat. Użytkownicy urządzeń BlackBerry mieli możliwość korzystania z czytnika wiadomości od sierpnia 2008 roku, natomiast właściciele iPhone'ów - od około 5 miesięcy.
WSJ, w przeciwieństwie do innych tytułów wydawanych w Stanach, ma długą tradycję w pobieraniu opłat za dostęp do swoich materiałów. Od dłuższego już czasu czytelnicy elektronicznej wersji gazety ponoszą dodatkowe koszty za dostęp do prezentowanych przez nią treści. Takie osoby będą mogły skorzystać z niższych opłat lub nawet darmowego dostępu do wersji mobilnej.

Prenumeratorzy wersji elektronicznej mają otrzymać bezpłatny dostęp do wersji mobilnej. Dla osób, które prenumerują wersję papierową, opłata zostanie ustalona na 1 dolara tygodniowo. Koszt 2 dolarów będzie zaś dotyczyć osób, które nie korzystają z magazynu zarówno w wersji tradycyjnej, jak i elektronicznej.

Bliższe informacje na temat planowanego wprowadzenia opłat ma zostać przedstawiona na konferencji zaplanowanej na przyszły tydzień.

Źródło tekstu: yahoo, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2009-09-17 10:18:11  host: v08-02.opera-mini.net

    No i zaczelo sie :-) Do pewnego stopnia ich rozumiem. W koncu kazdy chce pieniadze za swoja prace. Ale skonczy sie, z punktu widzenia danego uzytkownika, na samoograniczeniu do surfowania po paru podstawowych finansowanych z reklam portalach. Bo nie wyobrazam sobie abym prenumerowal kilkanascie zwykle tylko wyrywkowo przegladanych serwisow. No i nie wiem czy cena uwzglednia user experience plus wspoluzytkowanie wersji papierowej (biuro, dom)

  • 0

    2. ~SuperCOW  2009-09-17 21:08:03  host: 188.33.190.149

    A tak trochę z innej beczki, usługa blackberry na 9pln w plusie. Co to jest? samo konto, bez pakietu danych? PS.foto na http://marcinnoga75.blogspot.com/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet