Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Wściekłe ptaki" zagrożeniem

"Wściekłe ptaki" zagrożeniem

Q! 13 Kwietnia 2012 17:17

0 0

Rovio, producent gry Angry Birds, poinformował, że w sieci pojawiła się edycja gry Space, która zawiera złośliwe oprogramowanie.

Po zainstalowaniu na telefonie, zarażona wersja aplikacji próbuje połączyć się ze stroną WWW i pobrać oraz zainstalować na telefonie użytkownika złośliwe oprogramowanie.




Jak ostrzegł jej producent oraz Sophos, producent oprogramowania antywirusowego, zakażona wersja gry dostępna jest w nieoficjalnych wersjach sklepu mobilnego dla systemu Android. Ta dostępna w Google Play jest w pełni bezpieczna dla użytkowników.

Przypomnijmy, że Angry Birds Space jest jedną z najczęściej pobieranych aplikacji dla systemu Android. Tylko w ciągu 3 dni od premiery pobrana ona została ponad 10 mln razy.

Źródło tekstu: Rovio, Sophos, wł     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 0

    37. ~  2012-04-15 16:14:50  host: public-gprs509223.centertel.pl

    i tu niestety Apple pokazuje swoją przewagę. Zawsze można użyć jailbreak i ściągać z innych źródeł, ale przeciętny użytkownik nie będzie w stanie tego zrobić

  • 1

    38.  2012-04-15 16:39:05

    @37 to samo można i w Androidzie nawet bez łamania systemu. Tu chodzi o coś innego: ktoś stworzył aplikację i chce n niej zarobić. Ma prawo, w końcu to efekt jego ciężkiej pracy. Nie chcesz płacić/nie stać Cię? W porządku, ale nie zabieraj mu możliwości zarobienia dzięki reklamom.

  • -2

    39. ~...  2012-04-15 17:17:00  host: 89.204.138.197

    @36,38 Zacznij ograrniac co sie do Ciebie pisze. Napisales"Oczywiście, że można zablokować kombinując przy tym jak koń pod górę." Potem zebym Ci pokazal "tajemnicza" opcje w menu do wylaczana reklam a Teraz" to samo można i w Androidzie nawet bez łamania systemu" Zrozum, ze bredzisz bo nie wiesz o czym piszesz. Cala magia z wylaczeniem reklam to JEDNO KLIKNIECE- JEDNO. A jak sie zlozy ze nie masz aktywnego polaczenia i odpliasz gre, to nie musisz nic robic. ZERO KLIKNIEC. REKLAM NIE MA. Po co niby mailby ktos udostepniac specjalna opcje skoro te reklamy wylaczja SAMOCZYNNIE jak nie masz polaczenia z netem. Dociera, co napisalem? Czy moze jeszcze raz? Skoro nawet z AUTOMATU reklamy sie wylaczja jak nie uzywasz netu, to chyba producent gry udostepnia taka mozliwosc. Zacznij teoretyku uzywac Androida a potem sie mondruj co tam a czego nie ma. Podsumuwujac. System bez modyfikacji, JEDNO KLIKNIECIE LUB Z AUTOMATU. A jak twierdzisz, ze to nie jest dawanie mozliwosci wylaczenia reklam to zglos sie do swojego lekarza rodzinnego.

  • -1

    43.  2012-04-15 18:22:32

    Maniiiek nie obraź się, ale nie masz wcale racji. Jaki mail od szefa? Kto powiedział, że ktoś będzie grał w godzinach pracy i do tego robił to godzinami? Zwyczajnie wyłączasz internet, pograsz 15-20 min. i włączasz go ponownie. Tyle. Problem reklam załatwiony. A czy ktoś tak robi czy nie, to już indywidualna sprawa. A mail to nie sms, nie znam firmy w której masz obowiązek natychmiast odpisać szefowi na czy klientowi na maila, nie ten kanał komunikacji. Jeśli jest jakaś pilna sprawa, to szef dzwoni i tyle. Po godzinach pracy nie musisz się nikomu tłumaczyć co robisz. Nie rozumiem o co tyle zamieszania...

  • 1

    44.  2012-04-15 18:33:08

    @43 odpuśćmy e-mail. Ale patrz: napiszesz aplikację a łatwe o nie jest. Umieszczasz w Google Play wersję płatną i bezpłatną z reklamami. Niewielu kupuje płatną ale masz zyski z reklam. Nagle okazuje się, że przecież "dałeś możliwość" używania bez reklam. Niema reklam, niema pieniędzy. Do tego skoro za darmo można mieć bez reklam to kto kupi opcję płatną? Stworzyłeś aplikacje na której nie zarabiasz. Kto na Tym traci? Ty i jej użytkownicy. Skoro nie zarabiasz to już jej nie udoskonalasz bo po co się męczyć za darmo? I albo nie piszesz już aplikacji wcale i tracą na tym potencjalni nabywcy, albo wprowadzasz tylko wersję płatną. Te 3-4zł za program to nie jest majątek, a jednak jest możliwość pobierania za darmo w zamian za reklamy. Skoro z czegoś korzystamy to wypadałoby się odwdzięczyć chociaż w taki sposób. Nie bądźmy pasożytami, szanujmy pracę innych bo kiedyś może się zdarzyć tak, że ktoś naszej pracy nie uszanuje.

  • 1

    45.  2012-04-15 18:51:14

    44: pod tym względem absolutnie masz racje, ale to jest tylko i wyłącznie problem google i ewentualnie tego, kto tak robi (chociaż wątpię, żeby ktoś miał wyrzuty sumienia). Nie naprawisz świata. A jeśli gra przycina się z reklamami, to jeden ją wyłączy, drugi kupi wersję bez reklam, a trzeci zwyczajnie wyłączy internet i będzie grał dalej. Szkoda się spinać o pierdoły :)

  • 0

    46.  2012-04-15 19:07:58

    @45 jeśli gra nie działa prawidłowo z winy reklam to zmienia postać rzeczy. W tym co piszę zakładam, że jedyną niedogodnością są jedynie reklamy a nie gorsza praca aplikacji.

  • 1

    47.  2012-04-15 21:11:38

    Jest jeszcze jedna kwestia, przecież nie każdy ma stały dostęp do internetu w urządzeniu, a wtedy sprawa uczciwości względem dystrybutora gry czy aplikacji spada na dalszy plan lub nawet nie ma znaczenia. Użytkownik smartfona nie ma obowiązku być cały czas online klienci często wybierają przecież małe paczki do łączenia z siecią w razie potrzeby.

  • 0

    50.  2012-04-15 21:30:32

    @47 co innego jak ma się małą paczkę danych i aktywuje się APN Internet w razie potrzeby a co innego celowe rozłączanie żeby nie widzieć reklam.

  • 1

    51.  2012-04-15 22:29:40

    50 - intencje różne, efekt ten sam.

  • -1

    52. ~...  2012-04-15 22:52:34  host: 89.204.155.47

    @50 Lekarz Ci potrzebny i to szybko. Zreszta dostales odpowiedz- efekt ten sam. Ostatni raz to napisze. Jak producentowi sie nie oplaca wydawac wersji z reklamami, ktore nie dzialaja bez netu. To niech nie wydaje lub wydaje inne. Kto mu broni? Ma wybor. Podobnie jak ja- korzystam z oferty lub nie. Scigasz apke zgodnie z regulami GP i z niej korzystasz a jak widzales tam zapis, ze nie mozna korzystac bez reklam- to daj dowod. A sugerowanie, ze niby kogos ktos tu okrada jest OSZOLOMSTWEM. Poza tym chyba naprawde masz problemy z percepcja rzeczywistosci, skoro uwazsz ze ROVIO udostepnilo gre na takich a nie innych warunkach z dobrego serca. Ocknij sie i daj decydowac kazdemu z osobna, o tym co jest a co nie jest sluszne. Dla mnie, dla Ciebie, X, Y i ROVIO. PS Bym zpomnial. Juz nawaliles tu x komentarzy a dalej nie wyjasniles co oznacza " Oczywiście, że można zablokować kombinując przy tym jak koń pod górę." Rozumiem, ze to oznacza jedno klikniecie lub nic nie robienie?

  • 0

    53.  2012-04-15 23:13:31

    Jeszcze tego brakuje, żeby ktoś lub coś mówiło mi jak mam korzystać z telefonu. Co nie jest zabronione, to jest dozwolone i tyle w temacie.

  • 0

    54.  2012-04-16 15:38:56

    @52 " A sugerowanie, ze niby kogos ktos tu okrada jest OSZOLOMSTWEM." gdzie sugerowałem, że okradasz? napisałem, że taki ktoś jest pasożytem a nie złodziejem. A w jednym z wcześniejszych komentarzy zaznaczyłem, że kradzież tego nazwać nie można. Nie mam zamiaru dyskutować z kimś kto ciągle mnie obraża i wciska mi nie moje słowa. Brak Ci podstaw kultury osobistej a skoro nie rozumiesz rzeczowo przedstawionych argumentów to nie będę się zniżał do Twojego poziomu żeby cokolwiek do Ciebie dotarło. Z resztą spójrz na oceny naszych komentarzy. Zaznaczam, że sam sobie plusików nie daje bo to byłaby żałosna zagrywka.

  • 0

    55. ~...  2012-04-16 16:06:53  host: v09-16.opera-mini.net

    @54 Polecam sprawdzic w slowniku slowo PASOZYT-PASOZYTOWAC a potem odniesc to do PIENIEDZY i sytuacji tu przedstawionej i porównac ze KRASC-ZLODZIEJ A potem dalej mozesz sobie wmawiac i komus, kto i czego nie rozumie. Ewentualnie mozesz rowniez, jesli chcesz porzedatawic wszystkim. "Slownik mozwy potocznej wedlug Manka" Dostaniesz za to wiecej plusikow. Jak slodko. Kto ma wiecej plusikow ten ma racje, a jak sam sobie nie dodawal to na prezydenta go wybac trzeba- bezzwlocznie.

  • 0

    56.  2012-04-16 19:12:36

    @55 i znowu mnie atakujesz. A fakty są takie, że blokując reklamy pozbawiasz deweloperów potencjalnych zysków. I nie przekonasz mnie do swoich racji rzucając we mnie epitetami. Gdybyś umiał dyskutować na takim poziomie jak BKX - w sposób kulturalny, podpierając się RZECZOWYMI argumentami to tak rozmowa miała by sens, ba jakbyś odpowiednio sprawy wyłożył to pewnie pod paroma względami musiałbym przyznać Ci rację. Tyle, że dla Ciebie dyskusja to obrażanie oponenta na każdym kroku i nieudolne próby sarkazmu przy miernej argumentacji. Dorośnij bo nikt nie będzie Cię traktował poważnie.

  • 0

    57. ~...  2012-04-16 19:28:12  host: v01-15.opera-mini.net

    @56 Meritum- co znalazles w slowniku? Wiesz w ktorym szukac? Bez tego nie tylko nie zrozumiesz co do Ciebie powyzej napisalem, ale pozostaniesz oszolomem. To zadna obraza.Slownik w dlon. Masz szanse- jeszcze.

  • 0

    58.  2012-04-16 20:12:53

    @57 Bo jak nie to co? Gość który nie potrafi się podpisać i ciągle mnie obraża będzie miał o mnie złe zdanie? No wybacz, ale nie przejmuję się opiniami takich ludzi jak Ty. Jesteś po prostu śmieszny.

  • 0

    59. ~nie umiem sie podpisac  2012-04-16 21:48:25  host: 89.204.139.230

    @58 Bo jak nie to pozotaniesz oszolomem a bedzie Ci sie wydawac, ze nim nie jestes. Myslisz, ze mnie to zaboli i zrobi roznice? Jeden oszolom wiecej. Nic strasznego. Proza zycia. A mniemanie o sobie mam akurat duzo nizsze niz Ci sie wydaje, tylko najprawdopodobniej twoja ignorancja sugeruje Ci cos zupelnie innego. Gdybys sie jednak zdecydowal na uzycie slownika, do ktorego masz chyba awersje, to poszukaj tam tez czym sie rozni INFORMACJA od OPINII.

  • 0

    60.  2012-04-16 22:11:14

    @59 Ale mnie Twoja opinia naprawdę nie interesuje. Nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji bo Twoje wypowiedzi są poniżej poziomu. Wyrosłem już z bicia piany bo ktoś tam nazwał mnie oszołomem. To tylko świadczy o Twoim niskim poziomie i nie jest to mój problem tylko Twój. Odezwij się jak trochę dorośniesz.

  • 0

    62.  2012-04-16 23:27:18

    @61 Ale jesteś nudny...

Dodaj swoją opinię