Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WSA: przenoszenie numerów prepaid zgodne z prawem

WSA: przenoszenie numerów prepaid zgodne z prawem

sirmark 16 Listopada 2006 23:28

0 0

Wojewódzki Sąd Administracyjny utrzymał decyzję w sprawie obowiązku przenoszenia numerów telefonów na kartę (pre-paid) - poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej. WSA tym samym oddalił skargę, jaką złożył na decyzję prezesa UKE operator komórkowy PTK Centertel.

W maju prezes UKE wydał decyzję nakazującą PTK Centertel umożliwienie przenoszenia do innego operatora także numerów telefonów pre-paid, a nie tylko numerów telefonów abonamentowych. PTK Centertel odwołał się od tej decyzji, ponieważ - jak argumentował - nie posiada możliwości technicznych do uruchomienia przenoszenia tych numerów od 1 czerwca 2006 r., jak określało rozporządzenie UKE.

W lipcu 2006 r. skargę oddalono i prezes UKE utrzymał w mocy swoją decyzję dotyczącą konieczności przenoszenia numerów użytkowników pre-paid przez Centertel. Decyzję tę Centertel zaskarżył do WSA.
W uzasadnieniu swojej decyzji WSA stwierdził, iż prezes UKE nie popełnił uchybień wydając decyzję o przenoszeniu numerów pre-paid, zaś takie prawo użytkowników telefonów na kartę wynika z ustawy Prawo Telekomunikacyjne.

Prezes UKE ponadto prawidłowo ustalił, że istniała techniczna możliwość zachowania przez użytkownika telefonu pre-paid swojego numeru telefonu przy zmianie operatora, zaś Centertel nie udowodnił, że nie posiada rozwiązań technicznych umożliwiających przenoszenie numerów.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~ant  2006-11-17 00:11:31  host: chello084010159055.chello.pl

  PTK Centertel zachowało się jak by nie obowiązywała go ustawa Prawo Telekomunikacyjne. Ponadto skoro nie udowodnił, że nie posiada rozwiązań technicznych umożliwiających przenoszenie numerów to znaczy, że kłamał. Teraz skoro się odwołał i przy tym kłamał powinien zostać ukarany.

 • 0

  2. ~Gollum  2006-11-17 00:25:29  host: ckv114.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Z dala śmierdzi TEPSĄ... Ten sam sposób myślenia i działania - zaskarżać wszystko aby zyskać na czasie.

 • 0

  3. ~Ja  2006-11-17 00:29:00  host: abke40.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Co za problem - jeśli ktoś naprawdę chce przenieść numer z Orange do innego operatora to może poprostu przejść na abonament na najtańszą opcję abonamentową w umowie na czas nieokreślony czyli na miesiąc, po podpisaniu umowy abonent może zacząć procedurę przenoszenia numeru, róznica będzie tylko taka, że dojdą koszty aktywacji i wybranej opcji abonamentowej + koszty przeniesienia numeru, więc o co w ogóle chodzi, kto chce ten przeniesie.

 • 0

  4. ~getITright  2006-11-17 01:16:34  host: chello087206218003.chello.pl

  @Ja - ale z jakiej racji ktoś by miał coś takiego robić skoro prawo w Polsce stanowi ze można przeniść numer w pre-paidzie ? orange poprostu ma się do tego prawa stosować i tyle

 • 0

  5. ~aaa  2006-11-17 08:52:45  host: cvn90.internetdsl.tpnet.pl

  Odowłanie w czerwcu, po pięciu miesiacach decyzja - to tylko w Polsce możliwe :/ Co i tak nie zmienia faktu, że przez ten czas numery pre-paid z Orange były normalnie przenoszone do innych operatorów. Więc nie widzę powodu obużenia.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet