Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WSA oddalił skargę TP

WSA oddalił skargę TP

sirmark 24 Lipca 2008 15:29

0 0

24. lipca odbyła się rozprawa przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w sprawie ze skargi Telekomunikacji Polskiej od decyzji URTiP z dnia 24 listopada 2005 r. utrzymującej w mocy decyzję stwierdzającej naruszenie przepisów ustawy Prawo Telekomunikacyjne.

TP nie przedłożyła Prezesowi URTiP do zatwierdzenia oferty określającej ramowe warunki umów o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej w części dotyczącej dostępu do węzłów sieci telekomunikacyjnej używanych na potrzeby transmisji kierowanej do lokalnej pętli abonenckiej w celu świadczenia usług szerokopasmowej transmisji danych

WSA skargę TP oddalił. W ustnych motywach uzasadnienia Sąd wskazał, że zaskarżone rozstrzygnięcie zgodne jest z obowiązującymi przepisami prawa.
Sąd wskazał, że wobec faktu rozstrzygnięcia przez WSA oraz NSA w innych postępowaniach o istnieniu po stronie TP obowiązku przygotowania i przedłożenia do zatwierdzenia Prezesowi URTiP oferty określającej ramowe warunki umów o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej w części dotyczącej dostępu do węzłów sieci telekomunikacyjnej używanych na potrzeby transmisji kierowanej do lokalnej pętli abonenckiej w celu świadczenia usług szerokopasmowej transmisji danych i stwierdzenia naruszenia przez TP wyżej wskazanego obowiązku, Prezes URTiP był zobowiązany do wydania zaskarżonej decyzji. Zgodnie bowiem z treścią przepisu art. 119 "Starego" Prawa Telekomunikacyjnego, w przypadku stwierdzenia naruszenia przepisów, decyzji lub postanowień z zakresu telekomunikacji, gospodarki zasobami częstotliwości lub spełniania wymagań dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej, Prezes URTiP wydaje decyzję określającą zakres naruszeń oraz termin usunięcia nieprawidłowości.

Odnośnie kwestii naruszenia przepisów prawa procesowego WSA wskazał, że postępowanie w niniejszej sprawie, jak również inne postępowania dotyczące oferty ramowej w zakresie dostępu do lokalnej pętli abonenckiej, tj. postępowanie w sprawie odmowy zatwierdzenia oferty przedstawionej przez TP oraz w sprawie wprowadzenia z urzędu przedmiotowej oferty, dotyczą innego przedmiotu, choć są ze sobą związane, zostały również wydane w oparciu o inną podstawę prawną. Brak zatem było podstaw do umorzenia postępowania administracyjnego, o co wnosiła TP.

Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2008-07-24 21:50:29  host: oo6.ipartners.pl

    Cos biuro dezinformacji i propagandy &FTP ogon pod siebie podkulilo i jakosc nie ujada, ze sadu ostatnio dla &FTP sa be, bo sedziowie jacys tacy nieczuli na wszelkie argumenty i wyroki na niekorzysc matki-najwyzszych-cen wydaja. Jednym wytlumaczeniem braku czujnosci klasowej sprawdzonych towarzyszy z biura propagandy i dezinformacji &FTP moze byc sezon urlopowy ;-) Ale to o organizacji zle swiadczy, ze wszystkich w jednym i to krytycznym dla wizerunku firmy momencie wypuscila na urlop ;-P

  • 0

    2. ~ukenamuniu  2008-07-25 20:21:50  host: 86-59-n1.acn.waw.pl

    partner: nie dam Ci satisfaction - luknij http://youtube.com/watch?v=e8w98WZ_pcw Decyzja jest URTiP a jam nie urtipnamuniu tylko ukenamuniu...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet