Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WSA oddalił skargę Polkomtela na harmonogram przenośności

WSA oddalił skargę Polkomtela na harmonogram przenośności

WitekT 5 Października 2005 12:08

0 0

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił we wtorek skargę Polkomtela na harmonogram wdrożenia usługi przenośności numeru.

Sąd zdecydował, że URTiP zatwierdzając w lutym harmonogram wdrażania tej usługi, nie złamał prawa i działał zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym. Zgodnie z harmonogramem, do 10 października operatorzy komórkowi zostali zobowiązani do pilotażowego uruchomienia usługi przenoszenia numerów.

Polkomtel w swojej skardze twierdził, że URTiP nie określił jednolitych warunków technicznych usługi zatrzymania numeru. Jednak sąd uznał, że prawo nie nakłada na Urząd obowiązku określania takich warunków.

Sąd przypomniał, że w styczniu Polkomtel przekazał Urzędowi przykładowy harmonogram, według którego wdrożenie usługi przypadało na koniec listopada 2005 roku. Wyrok sądu nie jest prawomocny.

W ubiegłym tygodniu URTiP rozpoczął kontrolę przygotowania operatorów komórkowych do świadczenia usługi przenośności numeru. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
Po 10. października sąd administracyjny w Warszawie będzie rozpatrywał skargi dwóch innych operatorów sieci komórkowych na harmonogram: PTC oraz Centertela.

Mimo przegranej Polkomtel zapewnia, że za tydzień będzie gotowy. Uruchomiono już system pilotażowy, jednak nie będzie on powszechnie dostępny. Komercyjnie będzie gotowy za kilka miesięcy.

PTC z kolei zapewnia, że pilotaż będzie dostępny dla wszystkich, a usługa w pełni ma być gotowa w połowie stycznia.

W pełni komercyjnie i o czasie usługa ma być uruchomiona w Centertelu.

Nasza redakcja zadała kilka pytań dotyczących sprawy przenośności numerów wszystkim trzem operatorom oraz URTiP. Do końca tygodnia opublikujemy ich odpowiedzi.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2005-10-05 18:59:58

    Ten nius oznacza tylko jedno: prawo choc nierychliwe, to sprawiedliwe ;-P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet