Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wrześniowe wyniki Speedtestu

Wrześniowe wyniki Speedtestu

orson_dzi 23 Października 2017 14:29

5 2

speed wide

We wrześniu mieliśmy nowego lidera szybkości Internetu stacjonarnego. Inea i Toya zamienili się miejscami. Reszta pozostała bez zmian.

Po kilku miesiącach zmieniła się kolejność na dwóch pierwszych miejscach wśród operatorów usług stacjonarnych. Średnie prędkości wzrosły u większości operatorów.

Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping Liczba testów
Toya 69,92 Mb/s (+15%) 15,46 Mb/s (+11%) 16 ms (+3%) 15751
INEA 67,51 Mb/s (+5%) 17,43 Mb/s (+19%) 17 ms (+8%) 39947
UPC 62,76 Mb/s (+7%) 11,24 Mb/s (+2%) 21 ms 114829
Vectra 41,78 Mb/s (-6%) 7,87 Mb/s (+2%) 25 ms (-9%) 61210
Multimedia Polska 32,66 Mb/s (+1%) 5,21 (+6%) 26 ms (+6%) 42699
Orange 21,85 Mb/s (+13%) 6,17 Mb/s (+14%) 37 ms (+5%) 161954
Netia 19,25 Mb/s (+16%) 7,27 Mb/s (+16%) 33 ms (+6%) 84808
T-Mobile 17,74 Mb/s (+7%) 10,16 Mb/s (+8%) 41 ms (+7%) 133094
TK Telekom 16,44 Mb/s (+20%) 8,28 Mb/s (+25%) 33 ms (+2%) 16140
Play 12,75 Mb/s (+6%) 6,17 Mb/s (+7%) 50 ms (+4%) 131076
Plus 10,71 Mb/s (+5%) 8,62 Mb/s (+9%) 51 ms (+2%) 218870


SpeedTest.pl podając różnice względem poprzedniego miesiąca (w nawiasach) nie zawsze odnosi się do wartości bezwzględnych. O ile wzrosty i spadki szybkości są jednoznaczne, to już np. (-6%) przy wartości pingu nie oznacza, że średni czas dostępu skrócił się o 6%, tylko że był o 6% słabszy niż przed miesiącem (a więc wydłużył się).




Liderem prędkości Internetu mobilnego pozostaje T-Mobile przed Orange. Prędkość pobierania wzrosła tylko w przypadku Play.

Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping Liczba testów
T-Mobile 18,56 Mb/s 7,54 Mb/s (-2%) 51 ms 41421
Orange 17,23 Mb/s (-1%) 7,60 Mb/s (-1%) 48 ms (-8%) 64889
Plus 14,26 Mb/s (-12%) 7,44 Mb/s (+7%) 70 ms (-25%) 51876
Play 13,04 Mb/s (+1%) 4,63 Mb/s (+5%) 59 ms (-8%) 95498


Kolejność, jak i tendencja przy Internecie LTE jest taka sama - tylko ostatni w stawce Play przyśpieszył, a liderem pozostaje T-Mobile przed Orange .

Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping Liczba testów
T-Mobile 24,22 Mb/s (-2%) 9,93 Mb/s (-2%) 39 ms (+2%) 27722
Orange 22,20 Mb/s (-2%) 9,81 Mb/s 40 ms (-11%) 44418
Plus 18,49 Mb/s (-12%) 9,77 Mb/s (-5%) 66 ms (-31%) 36130
Play 17,24 Mb/s 6,07 Mb/s (+4%) 50 ms (-8%) 66803


Źródło tekstu: SpeedTest.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: multimedia polska | upc | toya | play | plus | orange | t-mobile | speedtest

w sumie: 32
  • 1

    17. ~~  2017-10-23 15:46:54  host: abia24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15 to są średnie wyniki. Ja przy LTE+ w Play nie wyciągam więcej niż 20 Mbps. Na pełnym zasięgu.

  • 3

    18. ~  2017-10-23 15:57:29  host: 104.236.129.46

    Puls jak zwykle najgorszy net. Liczy się ping a prędkość jest drugorzędna - dlatego teoretycznie "gorszy" kabel śmiga a na LTE się dławi i pograć np się nie da.

  • 0

    19. ~mkkot  2017-10-23 16:05:50  host: user-94-254-229-79.play-internet.pl

    Czy Wy naprawdę nie dostrzegacie, że Abonent Polskiej sieci Plus nabija się z Solorza? Za każdym razem ktoś bierze te komentarze na poważnie, no ludzie...

  • -2

    20. ~  2017-10-23 16:36:56  host: public-gprs411223.centertel.pl

    @15 bo to są właśnie takie testy robione nie wiadomo gdzie. Takie testy są mało wiarygodne bo internet mobilny podlega licznym wahaniom w zależności od miejsca pomiaru, zasięgu i sprzętu na jakim dokonuje się testów. A co za tym idzie to zmyla potencjalnego klienta który bierze to co widzi w ramce a nie to co może w jego lokalizacji najszybciej działać.

  • -2

    21. ~Burak  2017-10-23 16:37:34  host: a24-05-11.opera-mini.net

    @1,@6) Passat w TDI najlepszy i wymiata:)

  • -1

    22. ~pabloki  2017-10-23 16:41:50  host: user-188-33-88-9.play-internet.pl

    a po co to komu? nieporównywalna ilość, niepo równywalne warunki.

  • 0

    23. ~  2017-10-23 16:56:53  host: public-gprs411223.centertel.pl

    Możliwe że dane do tabeli są zbierane na podstawie średniej pomiarów które wykonują różni użytkownicy na stronie speedtest.pl w danym miesiącu.

  • 1

    24.  2017-10-23 17:17:33

    Czyli potwierdza się to co ja obserwuję bez speedtestów, plus słabieńko, żeby taki plej bez sieci siedział plusowi na plecach.... tego najwięksi fani się nie spodziewali. Plus to powinna być czołówka przy takich zasobach pasma. Tylko jeszcze trzeba się zająć siecią a tutaj plus uciął sobie drzemkę;-)

  • -2

    25.  2017-10-23 17:27:29

    Cobretti - moje obserwacje, w miejscu gdzie ja korzystam z internetu mówią że Orange i Plus mocno w tyle zostawiają T-Mobile i Plej ;-)
    Obserwacje w miejscu kirzystania z internetu przez rodzinę mojej siostry pokazują, ze Plus zostawia mocno w tyle Orange i Plej. Dogania go T-Mobile...

  • 0

    26. ~terracjusz  2017-10-23 17:33:41  host: apn-46-169-69-24.dynamic.gprs.plus.pl

    http://tlp.is/f8y

  • 0

    27. ~  2017-10-23 17:56:02  host: user-94-254-161-196.play-internet.pl

    Na lte mam szybciej od nich wszystkich i to teraz w godzinach szczytu http://tlp.is/f8z

  • -1

    28.  2017-10-23 17:59:49

    @12 wiadomo, pingi u tutejszych wychodzą 2x dłuższe niż na speedtest.net. którzy mają więcej serwerów i nie gnasz przez pół Polski do wybranego lichego serwera (w dodatku oranżadowego, który nikogo nie lubi), przez co pingi dłuższe.

  • 0

    29.  2017-10-23 18:02:52

    wyniki z przełożeniem na real, przetestowakem wszytskich i to sie raczej sprawdza

  • 0

    30.  2017-10-23 18:42:28

    Ale poważnie, speedtest.pl ???

  • 0

    31. ~Gatts  2017-10-23 19:48:58  host: 178.43.206.182.ipv4.supernova.orange.pl

    Jakbym wzorował się na tych testach to bym miał cały czas u Siebie UPC.Nie wiem jak to możliwe ,że testy pokazują PING na tak niskim poziomie (domyślam się ,że najwięcej przetestowanych łącz było w Warszawie i okolicach dla łącza UPC) bo patrząc na moje doświadczenia z tą firmą we Wrocławiu rzeczywistość jest zgoła inna.
    W grach online kooperacyjnych i rozbudowanych takich jak World of Warcraft UPC u Mnie wypadł najsłabiej.Mało tego przez ich priorytety dla takich gier miałem częste wzrosty PING do wartości powyżej 1000ms.Wystarczyły mi dwa lata z czego 21miesięcy było wysyłanie ciągłych reklamacji i zawsze dostawałem tą samo odpowiedź ,że wina jest po mojej stronie.Po tym okresie zmieniłem na firmę ,która jest na dużo gorszym miejscu i problemy zniknęły.Mało tego zawsze miałem stałe 30ms.
    Kolejna sprawa nigdy na łączu UPC w tamtym okresie nie miałem niższego PINGU jak 55ms więc takie porównania można wsadzić wiadomo gdzie.UPC miało wtedy 60Mbits najlepszą ofertę a firma konkurencyjna ,do której przeszedłem 100Mbits a było to 8lat temu więc kolejny parametr pobierania i wysyłania plików obalony bo tutaj w tej tabelce mimo 2017 roku jakieś śmieszne wartości poniżej 25Mbits.

  • 0

    32. ~Gatts  2017-10-23 19:57:50  host: 178.43.206.182.ipv4.supernova.orange.pl

    A to mój wynik z testy zrobionego przed chwilą z systemem ,który mam całkowicie zaśmiecony i mimo to daje radę. http://tlp.is/f92

  • 0

    33. ~Bartosz  2017-10-23 21:47:23  host: user-94-254-169-45.play-internet.pl

    Problem w tym ze nalezy traktowac dane miejsce indywidualnie zeby sprawdzic ktory operator dostarcza najlepsze lacze, dla mobilnych mozna sobie sprawdzic dana lokalizacje na portalu rfbenchmark.pl. Przydaloby sie cos podobnego dla laczy stalych.

  • 0

    34.  2017-10-24 10:34:20

    @31 - o czym ty piszesz człowieku... Zdajesz sobie sprawę, że nie ma czegoś takiego jak "ping"? Jest co najwyżej ping do serwera, dlatego rozwalaja mnie goście, co mówią mam taki i taki ping. Do czego? Jakbyś miał z Wrocławia do Warszawy ping większy niż 20ms (po normalnej trasie, tę też warto tracertem sprawdzić...) to bym się zdziwił. ok. 40 do Frankfurtu, ok. 50 do Amsterdamu. To są wartości dla najbardziej typowych łącz kablowych.

  • 0

    35.  2017-10-24 12:47:31

    U mnie po staremu 320/320 megabitów. Speedtest net u mnie zaniża wynik ale jak pobieram z sieci leci z niektórych stron full równiutko 320 z groszem. Te ich wyniki i tak nie są za bardzo miarodajne....

  • 0

    36.  2017-10-24 23:27:12

    U mnie Plus na LTE1800 spokojnie dochodzi do 100 DL / 40 Mbps UP i to tylko na tym jednym paśmie. Żadnej agregacji. Maks z tego nadajnika jaki uzyskałem to 125 / 43. Tak na co dzień przeciętnie normalne są prędkości 90 DL / 20 UP Mb/s. Ping 30 ms. Orange w tej samej lokalizacji (Plus i Orange są na maszcie TM) ma 25 DL/10 UP. Jak na LTE800 przy BW 10MHz to i tak nieźle.

Dodaj swoją opinię