Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wrześniowe statystyki systemu Windows Phone

Wrześniowe statystyki systemu Windows Phone

sirmark 28 Września 2015 10:08

6 1

Blog AdDuplex zaprezentował wrześniowe statystyki systemu Windows Phone. Na czele Lumia 520 i mobilny Windows w wersji 8.1.



Jeśli popatrzymy na udział poszczególnych producentów w rynku Windows Phone'a, to poza Nokią i Microsoftem, pozostali producenci mają śladowy udział.

Producent Nokia/Microsoft HTC Samsung Huawei BLU Inni
Udział w rynku 96,89% 1,41% 0,65% 0,29% 0,21% 0,56%


Zdecydowanie najczęściej wybieranym globalniemodelem jest Nokia Lumia 520, choć jego udział spada. Za to znaczący wzrost popularności zanotowały modele Lumia 640 oraz Lumia 435.




Model Udział w rynku
Nokia Lumia 520 16,1%
Nokia Lumia 630 9,5%
Microsoft Lumia 535 9,4%
Nokia Lumia 635 7,4%
Nokia Lumia 530 5,4%
Nokia Lumia 625 5,1%
Microsoft Lumia 640 3,5%
Nokia Lumia 920 3,4%
Microsoft Lumia 435 2,8%
Nokia Lumia 925 2,6%
Inne 34,7%

W Polsce najpopularniejsza jest Lumia 535 (12,3%), przed Lumią 520 (9,9%) i Lumia 640 (8,5%).

adduplex 9 2015

Rośnie popularność Windows 10 Mobile oraz Windows Phone 8.1. Udział starszych systemów porównywalnie spada.

Wersja systemu 7.X 8.0 8.1 10
Udział w rynku 6,1% 10,1% 79,0% 4,7%

Dane zbierane są z 5313 aplikacji dla systemu Windows Phone, w których wykorzystywana jest sieć reklamowa AdDuplex.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: windows phone | adduplex

w sumie: 28
  • 2

    9. ~~~  2015-09-28 11:07:16  host: user-94-254-193-228.play-internet.pl

    @1 Nie zmyślaj, każda Lumia ma Hd Voice. Mam l520 i działa.

  • 1

    10.  2015-09-28 11:08:10

    A w wersjach systemów jest 99,9% ;-)

  • 1

    11. ~~~~  2015-09-28 11:12:45  host: user-94-254-193-228.play-internet.pl

    @8 Każda Lumia i Microsoft posiada możliwość połączeń HD Voice zarówno 3G i 2G.
    Zajrzyj do specyfikacji telefonów. Każda bez wyjątku obsługuje kodek hd

  • 0

    12.  2015-09-28 11:20:00

    @11 właśnie zaglądałem i wynika, że nie. W rekach każdej Lumii nie miałem.

  • 2

    13. ~  2015-09-28 11:39:48  host: bqb215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    640 ma HD Voice. Sprawdzone osobiście :)

  • 2

    14.  2015-09-28 11:40:33

    Mamw domu Lumię 640 xl i ma HDvoice, działa bez problemu.

  • 0

    15. ~Grzybek  2015-09-28 11:50:22  host: user-164-126-62-186.play-internet.pl

    Moja leciwa 920 ciągle popularna ;) Nic dziwnego, naprawdę dobry telefon tym bardziej biorąc pod uwagę, że ma już 3 lata!

  • 0

    16. ~pablok029  2015-09-28 11:58:14  host: user-94-254-133-115.play-internet.pl

    Dlatego ja lumi 920 szybko nie wymienie na inna lumie to system działa wyśmienicie na kazdej lumi.

  • 1

    17. ~,.  2015-09-28 12:25:49  host: host-81-190-226-23.wroclaw.mm.pl

    Ja się wpieprzyłem w bubel zwany lumia 930. Zaraz drugi raz idzie na wymianę płyty głównej. Po prostu po jakimś czasie padają mikrofony i głośnomówiący nie działa. Flagowiec bubel. O problemie huczy w sieci

  • 1

    18.  2015-09-28 12:41:48

    Wszystkie lumie, począwszy od tych pierwszych z WP7 mają HD Voice, bez wyjątku, zarówno w 2G jak i 3G. To, ze na stronie MS w specyfikacji danego modelu nie jest jawnie napisane, to tylko dlatego, że mają na stronach bajzel. A wiem, bo po pierwsze HD Voice to mój konik, a po drugie zajmuję się telefonami i przetestowałem pod tym kątem chyba większość modeli lumii.

  • 0

    19. ~jacek  2015-09-28 12:42:28  host: user-94-254-193-28.play-internet.pl

    A ja mam 930 od prawie roku i zero problemów.. Teraz dziala na widndows 10 i tez jest super. Masz pecha i tyle :P

  • 0

    20.  2015-09-28 12:49:50

    @18 Niestety na wielu stronach jest napisane, że nie mają i to wyraźnie, a nie "brak danych" w tym na telepolis np, o Lumii 640. Ale jak masz o tym wiedzę praktyczną to wielkie dzięki za info.

  • -1

    21. ~Matbucek  2015-09-28 12:54:48  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    Słyszałem wiele złego przed zakupem pierwszego telefonu z Windows Phone, ale to naprawdę dobry system, wiele rzeczy ma fajniejsze niż w konkurencji (nie jestem fanbojem i nie zapominam o zaletach Androida oraz iOS). Posiadałem pierwsze lumie 710 oraz 800, następnie 920, teraz korzystam z kapitalnej Lumii 1520. Wiem, że kolejny mój smartfon będzie miał WP. Jestem ciekawy co wniesie aktualizacja do 10-tki oraz jak będą w praktyce działały nowe flagowce, bo póki co, swoją półtoraroczną Lumię 1520 zamieniłbym tylko ... na kolejną 1520 ;) chętnie odpowiem na pytania dotyczące systemu, pozdrawiam

  • 2

    22.  2015-09-28 13:11:40

    @20 - no niestety, na wielu stronach ze specyfikacjami aż roi się od błędów. Na Telepolis również. Powiem więcej: kiedyś dyskutowałem z oficjalnym kanałem polskiej dystrybucji Huawei, który twierdził, że żaden ich telefon nie obsługuje HD Voice. Mimo, że w większości obsługują, co też miałem możliwość samemu sprawdzić.

  • 0

    23.  2015-09-28 13:50:57

    @22 Taka "wiedza" dystrybutora może wynikać z polityki producentów, którzy jeszcze kilka lat temu (na pewno Samsung i SE) domyślnie blokowali kodek AMR-WB. Aktywne były tylko brandowane modele.

  • 0

    24.  2015-09-29 01:55:36

    @ 21 To co mają lepszego telefony lub system niż Android czy iPhone ?
    Budżetowce i jeszcze raz budżetowce...czy MS po przejęciu sprzeda kiedyś kilka milionów modelu z wyższej półki ? Czy MS tak spaprał sprawę, że ich flagowce nigdy nie będą w stanie rywalizować pod względem sprzedaży z innymi ? Microsoft pogubił się z samą ideą systemu na początku i nie chciał się wycofać, a teraz chce obsługiwać appki Andka...żałosne trochę.

  • 0

    25. ~Darek  2015-09-29 09:20:28  host: apn-46-77-124-243.dynamic.gprs.plus.pl

    @24 a od kiedy to flagowce decydują o popularności systemu?

  • 0

    26. ~Matbucek  2015-09-29 10:50:22  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    @ 24
    największy udział Windows Phone na rynku smartfonów, z tego co czytałem, posiada Meksyk oraz Polska. U nas wynika w dużej mierze z przywiązania Polaków do marki Nokia. Wiele osób, kupując pierwsze telefony z Windows Phone 7 (Lumia 800, 710, później taniutka 610) odbiło się od tego raczkującego wtedy systemu, który nie posiadał wielu podstawowych funkcji (przesłanie czegokolwiek przez bluetooth było niemożliwe i już, zgranie muzyki czy zdjęć na telefon lub z telefonu graniczyło z cudem - Zune to koszmar, który straszy w snach do dzisiaj). Wiele osób - tak jak ja - zostało z tym systemem, doceniając prostotę i szybkość obsługi. Po kolejnych aktualizacjach poprawiono naprawdę wiele rzeczy. Pytasz co mają lepsze? Bezpieczeństwo - co chwile słyszysz o wirusach w Androidzie, zarażone wirusem aplikacje w AppStore - nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś złamał zabezpieczenia WP. Wielu Amerykańskich kongresmenów przerzuciło się z blackberry na telefony w WP (Obama wiadomo swoje ;)). Kolejna rzecz - długie wsparcie. Ok, pamiętam o akcji z aktualizacją WP 7.5 do 7.8, a nie do WP8 (sam miałem Lumię 800, więc wiem o czym mówię). Przykład? Lumia 920, wydana 3 lata temu, nadal jest wspierana i dostanie aktualizację do WP 10. Androida nie hejtuję, sam używam go w tablecie (Lenovo S8-50L). Sam tablet uwielbiam, dałem za niego 800zł, parametry ma przyzwoite, ale co z tego, skoro dostałem do niego dosłownie JEDNĄ aktualizację - do Androida 4.4.2. i od pół roku cisza. Co do porównania z iOS, warto znaleźć słowa Steva Wozniaka, jednego z założycieli Apple, co mówił na temat Windows Phone. Moim zdaniem idea systemu jest podobna do iOS - łatwo, czytelnie, ładnie i szybko - to się naprawdę sprawdza w obu systemach. W krajach, gdzie zarabia się w euro lub dolarach, cena ma mniejsze znaczenie - u nas ma mocno. Dobry smartfon z Windows Phone można kupić za 300zł. I co ważne - WP nie ma syndromu zamulacza po